prieten drag

  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 10:21
    0 0
    Buna Doica si o zi usoara iti doresc.
    Celui mic nu ii este frica de tunete si fulgere?
  •  
    • 1259 mesaje
    7 Nov 2008, 10:28
    0 0
    Nu Macedonia nu ii este frica . El este curajos in schimb caiinilor le este si incearca sa intre si in casa . Urla de frica iar Vanda intra si sta cuminte pe hol. Acelasi lucru se intimpla si atunci cind se aud artificiile de la resturante simbata si duminica. pE EI II SPERIE LUMINA DAR SI TUNETELE PUTERNICE ,ii deranjaza la urechi.
  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 10:36
    0 0
    Buna dimineata Lobela,nu fii trista ca esti mai departe de cei mici si ca ai pierdut mult din evolutia lor,totusi ai sansa sa-i vezi destul de des,distanta dintre voi este tare mare si tu totusi te duci.
    Ia gindeste-te dac nu-ti permiteai sa-i vizitezi ?
    Nici nu vreau sa ma gindesc la asa ceva nici macar eu, care sunt neimplicata sentimental ca tine.
    Dupa cum a spus si Doca se simte ca iti este tare dor de ei,dar nu mai ai mult si te duci sa-i vezi.
    Pina atunci noi iti tinem de urit aici,la tine acasa vad ca ai prieteni ,amici, cunpstinte cu care te vezi periodic,asa ca .....sa nu-l suparam pe doamne doamne,nu?
    Trebuie sa recunosc ,ca nu ma pricep prea bine la incurajari,dar incerc sa ma descurc.Te pup....sila sala cind mergi,fa doua exercitii si pentru mine,ca eu cu serviciul asta al meu,nu am mai apucat sa merg ,nici macar la plimbare prin parc,de sport nici nu mai vorbesc.
    Rideam cu sotul meu,ca o sa ajung sa nu mai stiu sa-mi folosesc picioarele.Cobor din casa,ma urc in masina,ajung la serviciu,ma asez la birou,de unde nu ma ridic decit foarte rar,apoi este gata programul ,cobor la masina si mai urc in casa si gata......pai zii si tu ce-i asta ?
  •  
    • 1259 mesaje
    7 Nov 2008, 10:36
    0 0
    Macedonia am sa lipsesc ma duc pina in piata sa fac niste cumparaturi. Probabil ca faci citeceva prin casa de nu ai mai postat . O zi buna si tie Lobela. Va pup .
  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 10:51
    0 0
    Va pup si eu pe amindoua,da m-am inbracat sa plec ,este deja foarte tirziu,poate ne mai auzim pe seara,dupa ora 19,cred eu.Inca o data o zi buna.
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 18:30
    0 0
    Buna seara dragile mele,azi am avut rezultatul analizelor si ma bucur ca sant aproape bune.Dupa luni de tratament si regim in sf a cedat si colesterolul a scazut la 284 nici nu stiu de cand nu l-am avut asa de mic.Asa ca maine ma rasfat cu un crap prajit.Stiu ca nu am voie prajeli dar cum sa-l fac altfel .Am trecut si pe la prietenii mei si micuta iar s-a lipit de mine.Ieri cand unul din invitati o felicita pe mama ei si ea a raspuns multumind parintilor care au ajutat-o in tot acest timp cat si-a pregatit ea lucrarea,am avut un moment de emotie s-a lasat liniste si ea cu glasciorul mic a spus"te bec mami" vazand -o pe maica-sa cu lacrimi in ochi.Sant mici dar inteleg asa de multe lucruri si simt cand sant iubiti.
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 18:41
    0 0
    La mine a fost cald si frumos,a fost o zi de toamna cu soare bland dar de maine se pare ca si la noi se raceste vremea.Ar fi si cazul ca este totusi noiembrie si nu e normal sa vezi trandafiri infloriti si la mine in fata blocului sint viorele inflorite.Nu-mi place iarna numai cand e zapada multa ,imi place ploaia de vara cu tunete dar toamna cand e frig si ploua marunt am perioade cand nu ies zile in sir afara din casa.
  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 19:19
    0 0
    buna seara ,dragele mele,bine v-am gasit,va pupu si sper sa mai vorbim in seara asta.
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 19:39
    0 0
    Buna Macedonia, ca ai mai facut azi?
  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 19:53
    0 0
    Buna Lobela,ce pot sa-ti spun ca am facut azi.....de toate.Azi am mers mai tirziu la serviciu,am facut aproape tot ce aveam de facut prin casa,m-am intors de serv.si continui ce mai am de facut ,ca miine este sarbatoare si urmeaza duminica(eu respect sarbatorile si nu fac treaba,decit incalzesc minarea si spal vase,atit fac in zilele de sarbatoare).
    Mi-am terminat bucataria de facut curatenie in ea si mai am perdeaua de pus la loc(o schimb in fiecare simbata,ca la mine se fumeaza doar in bucatarie) si cam atit.
    Tu ce mai faci?
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 19:54
    0 0
    Macedonia as vrea sa fiu asa cum zici tu dar am si eu ruginile mele,am devenit sedentara si de aceea merg la sala .Programul tau de acum il aveam si eu cu ceva timp in urma :casa,masina birou si apoi birou masina casa.Atunci imi promiteam ca odata ajunsa la pensie o sa ma ocup de mine dar vezi de treaba.Masina imi tine loc de picioare,stau la televizor cat stam la birou si ca sa-mi impac constiinta iau abonamentul la sala .Am cateva aparate acasa dar crezi ca le folosesc?Rar cand ma impiedic de ele mai fac putina miscare ca sa nu rugineasca nici ele nici eu
  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 20:00
    0 0
    Lasa Lobela,ca stiu eu ce zic,esti ok si sa te mentii tot asa cit poti,cu spiritul liber si deschis la nou,ca asta intinereste,da sanatate si prospetime,face bine psihicului si de acolo (ma refer la psihic) toate decurg Ok.Chiar daca eu am exagerat un pic(dupa cum spui tu),trebuie sa recunosti,ca prea tare,nu?
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 20:04
    0 0
    Si eu respect sarbatorile acum dar am avut perioade cand nu-mi permiteam asta si duminicile gateam spalam si faceam treaba pt toata saptamana.Acum recuperez si mi-am facut un obicei din a merge la biserica duminica,ma simt asa de bine si impacata in momentele acelea.
  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 20:14
    0 0
    Stiu , LObela ca majoritatea,recupereaza simbata si duminica,asta din cauza timpului,dar la mine lucrurile sunt mai simple.
    Eu nu am copii,sotul ma ajuta foarte mult,serviciul este de asa natura(in prezent),ca pot sa merg cum vreau important este sa-mi termin lucrarile la timp, si atunci nu este pacat sa nu imi programez treaba in asa fel incit sa nu fac treaba in aceste zile?
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 20:21
    0 0
    Receptiva la nou am fost intotdeauna.Am vazut cum se traieste si in alte parti .Lumea evolueaza si la noi.Sa-ti spun o intamplare hazlie din copilaria mea:cand tata a cumparat prima masina de spalat(stii tu alea mici "alba lux")mamamare a inceput sa planga revoltata ca ea credea ca nu sant multumiti cum spala ea hainele si nu a vrut sa invete sa o foloseasca niciodata.Eu nepoata ei imi doresc sa inventeze fierul de calcat cu telecomanda
  •  
    • 1259 mesaje
    7 Nov 2008, 20:37
    0 0
    Buna seara, eu nu am sa va spun prea multe . Cu calcatul asta stau si eu haios numai ca ma prinde un avint ,mai bine zis un elan si stau de calc toata ziua pina le termin pe toate rufele ,ma refer la rufele mele ca fata calca pe ale ei .Acum o auzeam leget de tot ce este modern si bun de luat in seama ca ar vrea o masina de spalat vase. Eu am inteles ca tot trebuie sa fie destul de curate vasele ,de fapt este un fel de dezinfectare a lor.Voi ce stiti legat de aceasta masina.
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 20:54
    0 0
    Are o prietena si e foarte buna.Si fata mea la vara dupa ce renoveaza si recompartimenteaza bucataria vrea sa cumpere mobila noua care are toate aparatele (inclusiv masina de spalat vase)incluse .E practica sa vedeti ce bine sterilizeaza borcanele pt muraturi.
  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 21:25
    0 0
    Na, ca acum am terminat ce mai aveam de facut,mai sa fac un dus si gata,
    Doica,au aparut si masini de calcat(dar parca am mai scris asta pe undeva)nu stiu daca are sau nu telecomanda cum vrea Lobela...?...dar am inteles ca totusi mai trebuie ajustat cite ceva la lucrurile calcate(camasi ,pantaloni)
    Masina de spalat vase am si eu(dar o am demult tare,de cind a aparut pe piata in Romania,de mai bine de zece ani o am....nu stiam Lobela ,nu m-a dus niciodata mintea sa sterilizez borcanele......


    ....
  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 21:51
    0 0
    Uite ce am gasit la sectiunea bancuri:
    Dictionar de messenger...rural...
    - ÃŽn prispă (online)
    - Sunt la prashit (busy)
    - Plecat la oraş (stepped out)
    - ÃŽmi bat nevasta (be right back)
    - Ieşit la poartă (not at my desk)
    - Mi-am luat mobil (on the phone)
    - Sunt cu vicleshug (invisible to everyone)
    - Doborât de băutură (offline)

    L-am copiat si pentru voi sper sa va placa
  •  
    • 1259 mesaje
    7 Nov 2008, 22:38
    0 0
    Multumesc pentru informatie,cred ca o sa-mi cumpar numai sa vad cit o sa ma coste ,dar cred ca pina la Anul nou o sa fac investitia asta ,daca nu o sa-mi iau Tv ca nu mai stiu daca v-am spus ca mi s-a stricat Tv din dormitor .El avea un defect la sistemul de aprindere si de la atitea opriri de curent nu a mai vrut sa se aprina asa ca l-am luat pe cel din sufragerie . O sa-mi iau unul mai modern .Va spun eu atunci cind voi face investitia.Nu stiu daca mai sunteti s-au deja ati parasit calculatorul Eu va doresc o noapte linistita .