prieten drag

  •  
    • 1259 mesaje
    6 Nov 2008, 10:17
    0 0
    Legat de prieteniiile care dureaza si eu sunt de acord ca cele din copilarie dureaza si asa cum spui si tu Lobela cele fara legatura materiala . Nu spun ca nu trebuie sa nu-ti ajuti prietenul la nevoie dar de multe ori se poate repeta ca un perpetum mobile ajutorul din partea ta si se distruge adevarata esenta a prieteniei .
  •  
    • 1519 mesaje
    6 Nov 2008, 10:18
    0 0
    Macedonia,nici eu nu am un par des de la mama natura dar il intretin cu tot felul de produse.Recent am luat de la Revalid un set:sampon,masca,balsam si am vazut efectele.Mie mi-a facut bine si nici nu sant asa scumpe(cca 40 ron )la farmacie.De cand a aparut gama"fructis" (la inceput am luat din Belgia apoi au aparut pe rand toate si la noi,) o folosesc si mie-mi face bine.
  •  
    • 1259 mesaje
    6 Nov 2008, 10:28
    0 0
    Stii Lobela ce ma deranjaza ff mult faptul ca parul meu creste ca un nebul si trebuie sa-l vopsesc mai des . Mie mi-a placut intotdeuna acaju tare rosu, si acum nu pot sa mil fac asa fiindca eu sunt bruneta si nu prinde decit o nuanta roscat inchis de tot spre negru .Si eu folosec niste sampoane ff bune de la fime Krauger . Folosesc si sampoane de baie cu eucalipt pentru stres ,mie imi plac.
  •  
    • 1259 mesaje
    6 Nov 2008, 10:32
    0 0
    Ai plecat UNDE ESTI? Voi mai intra mai tirziu ca azi trebuie sa gatesc. O zi buna .
  •  
    • 1259 mesaje
    6 Nov 2008, 19:04
    0 0
    Se pare ca Lobela azi este ocupata cu restaurantul ,Macedonia nu a cenit inca de la serviciu ei asa ca eu inca va astept. O seara buna la doamnele ce se distreaza .
  •  
    • 1519 mesaje
    6 Nov 2008, 19:46
    0 0
    Am ajuns acasa putin obosita dar dupa un chefulet dragut cu niste prieteni tare de treaba.Sant mai tineri de cat mine dar problema asta nu am avut-o nici cand munceam ma simt bine cu ei si nu am complexe de batranete.Prietena mea a sustinut cu brio in urma cu cateva sapt. teza de doctorat si cum azi a fost ziua ei am hotarat sa sarbatorim ambele evenimente.
  •  
    • 4132 mesaje
    6 Nov 2008, 19:47
    0 0
    Buna seara.........seara placuta si linistita,doamnelor mele si un gind bun.
    Te pup Doica.iar pe Lobela chiar o invidiez....auzi domnule ,iar coafor,iar manichiura pedichiura,iar local....
    Acuma serios,sper sa te simti bine ,si sa te intorci relaxata, si sa ne povestesti si noua cum a fost.
  •  
    • 4132 mesaje
    6 Nov 2008, 19:50
    0 0
    Naaaaa.....ca eu am scris imediat dupa tine ,nu credeam sa vii mai repede de ora 22,dar am uitat ca miine este inca vineri si unii mai merg si la serviciu,nu ?
    Ma bucur ca te-ai simtit bine,mai povesteste.........felicitari prietenei tale din partea mea.
  •  
    • 4132 mesaje
    6 Nov 2008, 20:52
    0 0
    Buna adnana_,nu stiu daca Enriqua iti va raspunde sau nu la intrebarea ta .
    In ceea ce ma priveste cred si eu,ca o prietenie probata de timp,poate fii scuzata,iertata chiar, si acel om nu poate fii considerat fals,doar pentru ca o data nu a fost suportiv.
    Dupa cum ai spus si tu la inceputul topicului, este o tema foarte frumoasa, dar vad ca in prezent timpul este inamicul nostru numarul unu si discutia se leaga greu.
  •  
    • 1259 mesaje
    6 Nov 2008, 21:24
    0 0
    Buna sera Lobela se pare ca ai venit mai repede decit ma asteptam . De dimineata ai plecat repede ,repede nici bine nu m-am dumirit ca Lobela era gata plecata spre coafor si directia distractie. Felicitari si urari de bine mai tinerei tale prietene.
  •  
    • 1259 mesaje
    6 Nov 2008, 21:27
    0 0
    Am uitat sa-ti spun ca mia placut ideia micutei tale nepotele legat de timpul rece cind trebuie sa vina bunicuta . Copii la virsta asta sunt deosebiti de dragalasi
  •  
    • 4132 mesaje
    6 Nov 2008, 21:38
    0 0
    Doica,cred ca Lobela este obosita .
    si cred ca s-a relaxat azi .
  •  
    • 4132 mesaje
    6 Nov 2008, 21:48
    0 0
    Da ,mai Doica mai,cred ca Lobela nu mai poate de dorul celor mici si abia asteapta sa mearga sa-i vada.
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 08:09
    0 0
    Buna dimineata, aseara da am fost putin obosita,nu mai am energia de alta data cand ziua mi se parea scurta si niciodata nu-mi rezolvam toate problemele.Nu degeaba platesc abonament la sala ca altfel nici atata miscare nu as face.Prietenii mei au doi copii adorabili,baiatul e in clasa intai iar fetita o dulcica neastamparata de trei ani si pt ca si bunicii care-i ingrijesc erau cu noi normal ca au participat si ei.Din cauza asta am plecat si noi la ore rezonabile.A fost asa de placut si cred ca ghiciti cine a stat tot timpul langa mine.Asa mi-am mai alinat si eu dorul de micuta mea.Sint asa de inteligenti si de spontani copii de azi iar rasfatica asta mica daca a vazut ca este centrul atentiei sa vezi cum se mai alinta .
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 08:17
    0 0
    Macedonia de la coafor am plecat putin dezamagita dar nu e prima data.Mai una ceri sa-ti faca si alta iese si cand mai intra cu foarfeca mai mult decat trebuie chiar ca nu-ti face placere.Lasa ca o sa creasca si vine ea doamna mea acasa si indreapta ce a stricat cealalta.In schimb la Manichiura am gasit o tinerica draguta care a reusit sa-mi indeparteze cuticulele fara sa ma taie(performenta mare ca sant f sensibila).
  •  
    • 1259 mesaje
    7 Nov 2008, 08:43
    0 0
    Buna Lobela sa stii ca si eu am patit-o cu tunsul ultima data cind am facut-o acun o luna . Cind m-am intors de la coafor am constatat ca nu ma tunsese de loc asa cum trebuie si am mai corectat eu ce nu facuse ea . Nu ma voi mai duce acolo si cum spui tu corecteaza altcineva si la mine cit de curind. Imi pare bine ca te-ai simtit bine in compania unei dulcete de fata. Acum trebuie sa plec la Gradinita asa ca ne auzim mai tirziu. Pa.
  •  
    • 1519 mesaje
    7 Nov 2008, 08:59
    0 0
    Ce bine de tine ca il ai pe Robert aproape,l-ai vazut crescand sub ochii tai ,l-ai alinat la boala,o sa vezi primul dintisor cazut,prima liniuta facuta la gradi,cred ca legaturile nepotilor cu bunicii sant ceva aparte.Abea astept sa merg si eu la ei si sa vad ispravile micutei,acum e mare gospodina si e tot in picioarele maica-si sa faca si ea mancare ,sa spele vase(ieri a pus detergent peste spanacul lasat sa se scurga in chiuveta)
  •  
    • 1259 mesaje
    7 Nov 2008, 09:46
    0 0
    Credeam ca s-a sters mesajul pentru ca netul a mers incet si ma grabeam sa ajung cu cel mic laGRADINITA .dA A CRESCUT SUB OCHII MEI rOBERT SI ACUM PRIN FAPTUL CA DOARME CU MINE imi da si mie o senzatie ca nu sunt singura . Scuza-ma ca nu am observat ca am scris cu litere mari.El a crescut pina la doi ani cu bona pentru ca eu trebuia sa ingrijesc de mamacare era bolnava. Dar si atunci mergeam sa-i fac baita zilnic . El nu stie asta pentru aca a constientizat mai tirziu si mereu ma intreaba cum era cind era bebe. Noroc cu maicas-a ca l-au filmat cind sta singur in patut si gungurea ,se uita la Tv si vb chipurile cu el. ,cum se plimba cu premergatorul . Acum intr-adevar au inceput sa-i cada si dintisorii . Primul dinte eu i l-am scos fiindca fetei mele ii era frica . Acum sii scoate singur s-a invatat cu toate ca il doare si ii e frica de singe.E bine ca fata ta o lasa pe a mica sa o ajute ca nu i se va parea ciudat sa faca mai multe cind va creste si va ajuta si ea in felul ei.
  •  
    • 4132 mesaje
    7 Nov 2008, 10:09
    0 0
    Buna dimineata,dragele mele dragi,doamne,o zi buna va doresc.
    Astazi la mine deja s-a schimbat timpul ,este inchis de ploaie si bate vintul,cred ca atit ne-a fost cu frumusetea toamnei.
    Cred ca pe seara aici ploua,asa cum s-a si anuntat.
    Va citesc cu drag cind,vorbiti de nepoteii vostri,mai ales ca sunt sanatosi,cuminti si isi iubesc bunicile.
  •  
    • 1259 mesaje
    7 Nov 2008, 10:17
    0 0
    Buna si tie Macedonia . Si la mine s-a schimbat timpul si s-a facut frig ,este inourat si sta sa ploua cu toate ca nu a-si vrea sa se intimpleasta.Dar este fenomen al naturii si ploaia sa l-am invatat pe cel mic si nu putem decit sa ne ferim de el cu umbrele sau sa stam in casa lucru care nu se poate fiindca uni dintre noi au servici. Te pup Macedonia o zi buna in continuare.