credem sau nu credem in vraji?

  •  
    • 110 mesaje
    31 Aug 2009, 16:03
    1 0
    vrajile.magia alba si neagra cu toate ca intre alba si neagra exista un fir subtire...........exista pericole foarte mari,va rog nu va jucati!!!!!!!!!!!cu ritualuri luate de pe net,sau de la persoane,,binevoitoare,,va vor schimba destinul crunt,karma va fi foarte grea,vindecarea pt.acele vraji,blesteme va veni de la o persoana care doreste acest lucru,cu plata infima din batrani 5 arginti ,acum o suma derizorie ca intradevar trebuie sa platesti dar suma este infima cateva monezi(5bani)entitatile nu vor miliarde vor o plata,doar atat.nu va lasati inselate,naive......daca cineva va ajuta dvs. veti sti si dori sa da-ti recompensa pt.bine asta este altceva.imi pare rau ca nu am timp foarte mult sa discut cu dvs.dar pot spune ca stiu ce vorbesc,am cursuri in foarte multe domenii,am diplome in stiinte paranormale,ajut oamenii care imi cer ajutorul si care trebuie sa fie ajutati,la momentul oportun,dar va spun sa ferit de aceea lume intunecata ca exista un pericol imens.o dupa amiaza placuta.
  •  
    • 1336 mesaje
    31 Aug 2009, 20:30
    0 0
    adriana,ai un mesaj privat.o seara frumoasa!
  •  
    • 1 mesaje
    18 Feb 2010, 17:25
    0 0
    Pt adriana1968 Buna ziua, ma numesc Anamaria Danilea sunt din Slatina si as dori sa vb cu dvs in particular pt ca am citit tot ce ati scris si m-a linistit foarte mult ceea ce am citit pentru ca trec printr-o perioada foarte grea si nu stiu pe cine sa mai cred stiu am credinta in Dumnezeu. V-am adaugat in lista mea de mess si sper sa putem vb mai multe
  •  
    • 6 mesaje
    19 Feb 2010, 10:25
    0 0
    Draga Adriana, as vrea sa-ti trimit un mail. Se poate ?
  •  
    • 95 mesaje
    22 Feb 2010, 14:34
    0 0
    Ciao
    Vreau sa va povestesc si eu un vis....ciudat. Totul a inceput cu mai bine de 18 ani in urma. Abia nascusem, era prima noapte pe care o dormeam acasa cu copilasul meu. Vineri noaptea! Copilul avea colici, am adormit cu el pe piept.Am visat o batranica imbracata in negru si cu o alunita mare pe fata care mi-a spus :"ce pacat ca tu nu o sa iti veazi mare copilul pentru ca vei muri la 29 de ani." I-am raspuns :"Nici nu ma gandesc, copilul meu va avea abia 8 ani. Eu nu imi las copilul. macar major sa il vad si pe urma mai vedem....." La care batrana mi-a raspuns :" NU depinde de tine!". M-am trezit lac de apa. Am povestit tuturor si m-au luat in ras. Vise....spuneau toti. Oricum dupa o perioada am uitat si eu. Doar ca dupa ce am implinit 29 de ani batranica s-a prezentat din nou in visurile mele. Culmea, tot intr-o vineri noaptea. Mi-a spus asa " Ai dreptate, copilul are nevoie de tine. Fie asa cum vrei, il vei vedea major. Ti se mai dau 10 ani. Dar de tine depinde daca ii vei avea sau nu. Fii atenta si la sfarsit de saptamana nu umbla cu masini. Nu iti pot spune care sfarsit de saptamana. " S-a intors cu spatele si a plecat. Eu am ramas incremenita pe loc cu 2 baieti langa mine. Unul nu il vedeam prea bine pt ca era putin mai in spate. Dar pe altul l-am vazut in fata. Inalt, brunet, cu parul lung numai inele. Amandoi baietii erau imbracati cu lungi tunici albe. M-am trezit bucuroasa. I-am zis sotului meu :"Nu mai mor, mai am 10 ani!" la care el sarcastic a raspuns acat, mi-ar fi placut sa fiu vaduv!". In perioada aia ne pregateam de divort.....Oricum eram linistita. masina nu aveam asa ca mi se pareau minime sansele sa mor. Culmea e ca dupa cateva zile am primit un telefon de la primul meu iubit. Nu mai vorbisem de mai bine de 10 ani. Era vecin cu mama mea, luase numarul meu de telefon de la ea. Dupa atatia ani el vroia sa ne intalnim. M-am gandit ca a aflat de la mama ca divortez. Mi-a zis ca da , stie dar nu e numai asta. Ca e foarte important si trebuie sa ma vada la sfarsitul saptamanii viitoare. Am inceput sa rad si am spus :"la sfarsit de saptamana nu ies din casa ca nu vreau sa mor. I-am povestit visul.De data asta a inceput el sa rada. Mi-a zis ca el chiar intentiona sa ma astepte la gara cu masina. Oricum am spus nu. S-a rugat de mine toata saptamana si aproape ma convinsese ca e doar un vis si nu se intampla nimic. Totusi am zis da dar nu m-am dus. Ce credeti ca s-a intamplat? Vineri spre sambata noaptea, la 3,30 exact pe traseul pe care trebuia sa se intoarca de la gara, cu soseaua absolut libera el a intrat intr-un camion parcat pe dreapta si praf s-a facut . Si el si masina.Cand m-a sunat mama nu imi venea sa cred. Deci fusese exact ca in visul meu si eu am scapat. Acum insa au trecut cei 10 ani. In 21 ianuarie am implinit 39 de ani. Baiatul meu e major si e identic cu baiatul din visul meu de acum 10 ani. Inalt, brunet cu parul numai bucle, Imi este tare frica. Nu vreau sa mor. Vineri seara ma culc cu speranta ca vine iar batranica in vis sa imi mai dea o sansa....Ies putin din casa, nici nu mai am curaj sa traversez strada. Nu stiu de ce sunt convinsa ca in aprilie o sa patesc ceva. Voi ce credeti? Adriana mi-am permis sa te trec in lista pe mess, astept confirmarea ta. Va pup evelor.
  •  
    • 1336 mesaje
    23 Feb 2010, 10:54
    0 0
    nu stiu ce sa cred...ciudat e ca batranica te-a sfatuit de bine.De plecat..toti plecam odata si odata...nu cred ca de noi depinde sa schimbam momentul "plecarii".Adriana nu mai e pe acest forum de multa vreme..din pacate.I-am trimis si eu mesaj privat...si nu raspunde.Tare mi-as fi dorit sa pot vb cu ea.Mi-a adus liniste in suflet..in mesajul ce mi l-a trimis.Multumesc,Adriana!
  •  
    • 282 mesaje
    24 Feb 2010, 23:22
    0 0
    angelica, ce sa zic mai lasat fara cuvinte.
    ciudat, un vis care te-a chinuit 18 ani. ma gandesc ca e un sentiment chinuitor cand stii ca mai ai de trait un numar de ani.
    eu nu cred ca ti se va intampla ceva. Poate esti o persoana f credincioasa...
    Eu una nu cred. Sper sa mai intrii pe forum si sa ne mai spui cum iti este.
    eu, de ex. citesc rugaciunea Talismanul. am simtit ca ma ajutat si m-a protejat mereu..cand am fost insarcinata o purtam non stop la mine si chiar am avut o nastere usoara, chiar cum scrie in rugaciune.. Ce vroiam sa spun cu aceasta rugaciune este ca in rugaciune scrie ca " cel va citi in fiecare zi aceasta rugaciune va fi prevenit cu 3 zile inaintea mortii sale..." Bine nu acesta e motivul pt care o citesc... m-ar infricosa cand stiu cu 3 zile inainte ca voi muri...cu ce ma ajuta?!!! te inteleg cu ce spaima traiesti, dar incearca sa fii tare, sa faci rugaciuni si sa crezi in Dumnezeu.
  •  
    • 9 mesaje
    25 Feb 2010, 09:24
    0 0
    fetelor,fiti tare atente cu vrajile astea si in general cu tot ce inseamna magie neagra.
    orice vraja are consecinte nefaste de fapt, asupra voastra si a copiilor vostri.

    ganditi-va macar la asta, daca de voi nu va pasa!!!!

    cititi aici si vedeti cam ce se intimpla prin folosirea cuvintelor chiar cand e vorba de magie, barfa sau cuvinte rautacioase:

    http://drumuricatretine.wordpress.com/2010/02/25/puterea-cuvintelor/#more-3555
  •  
    • 2085 mesaje
    22 Mar 2010, 14:16
    0 0
    Angelica, ce mai faci ?
  •  
    • 1 mesaje
    23 Mar 2010, 09:00
    0 0
    indraznesc sa ma amestec si eu in discutia voastra pt ca cel mai tare pe lumea asta ma intriga faptul ca exista copii bolnavi, far sanse de supravietuire. oare ei ce pacate platesc? ce fapte rele au facut sa plateasca?
  •  
    • 79 mesaje
    23 Mar 2010, 10:43
    0 0
    Karma din vietile trecute.
    Se spune ca inainte de incarnare ne alegem fiecare planul de viata.
    Uneori, copii se imbonavesc si mor pt a ajuta la evolutia spirituala a parintilor(a mamei in mod deosebit).Iti recomand cu caldura sa citesti LAZAREV-asta daca n-ai facut-o pana acum. Te va ajuta sa-ti raspunzi la multe intrebari...
  •  
    • 4 mesaje
    21 Feb 2011, 11:26
    0 0

    Am si eu o mare problema cu care ma confrunt si anume farmecele, pana sa mi se intample nu credeam in asa ceva. Am mare nevoie de ajutor pentru ca sunt disperata si nu stiu ce sa mai fac.

  •  
    • 4346 mesaje
    21 Feb 2011, 19:18
    0 0
    nu exista reincarnare..omul are o singura viata..sufletul e nemuritor si primeste rasplata in functie de cum a trait pe pamant pt toata vesnicia...iar referitor cu copiii bolnavi si pacatele parintilor...asta nu e general valabil...Dzeu are un plan pt fiecare suflet creat de El..nu viata lunga e un bine..ci unde conduce viata aceea scurta sau lunga....
  •  
    • 10 mesaje
    1 Apr 2011, 11:17
    0 0
    am si eu o mare problema,in trecut am avut o fata care se ocupa cu farmece,de cand mam despartit de ea am cununiile legate si nu stiu ce sa fac,acum sunt cu o gfata si vad ca relatia ca si altele nu dureaza mai mult de cateva luni..vreau si eu un ajutor va rog,si fata cu care sunt a avut acelasi lucru facut..va rog frumos sa ne ajutati daca se poate..
  •  
    • 4346 mesaje
    1 Apr 2011, 11:50
    0 0
    intoarce te la Dzeusi Biserica, tine post , roaga te, ai credinta si o sa vezi si schimbarile
  •  
    • 47 mesaje
    9 Iul 2014, 13:59
    0 0

    Sfatul meu este sa nu apelati prea des la aceeasi persoana. Chiar daca nu va imprieteniti, si sunteti numai clienta fidela, exista riscul foarte mare sa afle mai multe lucruri, sa ajunga clientele sa se cunoasca intre ele ( ca, uneori, o recomanzi pe respectiva altor amice) si ghicitoarea sa stie de fapt foarte multe, fara a ghici propriu-zis.


    Acest mesaj a fost editat de către Liaciocarlia: 24 Iul 2014, 01:08
  •  
    • 21 mesaje
    21 Iul 2014, 12:10
    0 0
    eu unul nu cred, sincer sa-ti zic!