Parul lung, pana la ce varsta?

  •  
    • 2386 mesaje
    22 Oct 2008, 15:53
    0 0
    Pana la ce varsta credeti ca o femeie poate purta parul lung?
  •  
    • 87 mesaje
    22 Oct 2008, 15:56
    0 1
    Mama l-a purtat lung pana pe la 40 de ani. Da' de ce intrebi?
  •  
    • 2386 mesaje
    22 Oct 2008, 16:14
    0 0
    Am auzit diverse persoane ce spuneau ca de la o varsta e de preferat parul scurt.
  •  
    • 21507 mesaje
    22 Oct 2008, 17:21
    0 0
    crek oglinda e cel mai bun sfetnic,nicidecum eva.ro
  •  
    • 629 mesaje
    22 Oct 2008, 18:44
    0 0
    E absurd sa iti tunzi parul in functie de varsta Se poate purta lung pana la ce varsta arata bine, e sanatos si iti sta bine cu el asa.
  •  
    • 6557 mesaje
    22 Oct 2008, 19:17
    0 0
    ar fi culmea acu' sa ma tund ca nu mai corespunde varstei
    daca e un par sanatos si ingrijit poti sa-l porti oricat asa
  •  
    • 1037 mesaje
    22 Oct 2008, 19:33
    0 0
    poti sa-l ai lung si daca esti o adolescenta de 60 de ani.Daca nu-i rar si amarit,eu nu l-as tunde..
  •  
    • 685 mesaje
    22 Oct 2008, 23:17
    0 0
    se spune deseori unei doamne sa zicem: ''te-ai tuns..parca ai intinerit'' ....nu intamplator. Cu timpul, trasaturile fetei se aspresc, si un par lung nu face decat sa maturizeze mai mult. Am vazut multe vrajitoare zbarcite si cu pletele in vant. Sau cu cocuri tapate si umflate la naiba.Dupa o vreme nu mai e indicat sa fie lasat lung, poate cel mult pana la umeri. Fireste ca sunt si femei cu tenul de portelan carora le sta bine cu un par lung si neted pana pe la 45 sa zicem, dar nu mai mult. Maria Dragomiroiu e un caz nefericit
  •  
    • 1639 mesaje
    23 Oct 2008, 09:07
    0 0
    si bunica laaa 70 de ani are un par foarte lung
  •  
    • 1 mesaje
    23 Oct 2008, 09:42
    0 0
    Sincer , consider ca la o varsta ar trebui sa te tunzi deoarece nu mai are acelasi aspect ca inainte.... cu toate ca o pr de-a mamei mele are 46 de ani si are un par destul de lung dar fff foarte ingrijit .... conteaza foarte mult.....asa ca ramane la atitudinea fiecaruia legat de aspectul sau .... NU EXISTA REGULA cand trebuie sa te tunzi ... sau la ce varsta ....... sper ca te-a ajutat cu ceva si raspunsul meu. O zi buna !!!!!
  •  
    • 427 mesaje
    23 Oct 2008, 10:18
    0 0
    Sunt de acord cu PANSELUTAS.
  •  
    • 2131 mesaje
    23 Oct 2008, 10:45
    0 0
    cred ca depinde de felul cum iti sta, daca iti sta bine cu el lung, de ce sa il tunzi??
  •  
    • 693 mesaje
    23 Oct 2008, 11:08
    0 0
    Eu cred ca e bine sa ai parul la o lungime medie..Nici lung, nici scurt...Dar foarte ingrijit! Adica neaparat vopsit!!Nu stiu...eu asa zic...Femeile carunte, cu parul lung nu arata bine...

    Dc te decizi ca nu vrei sa stai sa-l vopsesti, tunde-l scurt..Grizonat si scurt e f f fumos!

    Dar dc optezi sa il tii lung, ingrijeste-te de el..Tunde-i varfurile cand trebuie, vopseste radacinile, mai fa-i cate o masca..Si atunci se va transforma intr-un atu!
    Si inca ceva...Nu are rost sa il lasi f lung dc nu ai volum.Parul tesit arata mai bine scurt, la baza urechii...
    Fa-ti mai multe schimbari, pana afli cum tb sa fie..Onduleaza-l, tine-l drept..vopseste-l..fa-ti niste suvite...habar n-am..diversifica!
  •  
    • 124 mesaje
    23 Oct 2008, 16:55
    0 0
    Depinde si de lungime, lung pina la fund, lasat pe spate, la 50 de ani e ridicol, dar o lungime pina la umeri, e OK.
  •  
    • 1144 mesaje
    23 Oct 2008, 17:04
    0 0
    Nici mie nu mi se par prea atragatoare doamnele, trecute de o anumita varsta, cu parul foarte lung, adica peste mijloc. Acum ador parul lung, mereu mi-a placut sa il am pana pe la mijloc, dar cred ca dupa 40 de ani o sa-l tund mult mai scurt. Asa cum spunea o eva mai sus, parul foarte lung imbatraneste.
  •  
    • 110 mesaje
    23 Oct 2008, 21:07
    0 0
    Parerile se impart.Cum foarte bine a zis o Eva,oglinda si tu decizi.Eu am 40 de ani in acte,vreau sa cred ca in realitate nu...am par lung de cind ma stiu.M-a inzestrat Dumnezeu cu un par bogat,stralucitor...si il si ingrijesc.Anul trecut..nu stiu ce m-a apucat..probabil simteam nevoia de o schimbare,m-am tuns pina la umeri,Efectiv m-am imbolnavit.Probabil nefiinf obisnuita,mi se parea ca arat ca...
    Spre norocul meu,imi creste repede,deja are vreo 4o cm,pot sa-l leg.Radacinile la 3 saptamini le vopsesc. Nu cred ca ma voi mai tunde vreodata.
  •  
    • 689 mesaje
    23 Oct 2008, 21:38
    0 0
    Pentru mine parul lung inseamna feminitate. Aveam o vecina care avea peste 50 de ani si avea parul lung pana in talie si il purta in coda. Arata superb. NU cred ca il voi purta vroada scurt, la mine parul oscileaza intre talie si mijlocul spatelui...
  •  
    • 2386 mesaje
    24 Oct 2008, 16:48
    0 0
    Deci par lung ca maria Dragomiroiu mi se pare aiurea. Parul carunt ca e el ung sau scurt mi se pare oribil, mai ales cand doamna in cauza e super ingrijita si eleganta, parca parul carunt strica tot aspectul.
    Chiar am citit ca a revenit Claudia Schiffer la 38 de ani cu acelasi par lung si aceeasi coafura.
    Am vazut ca domane ca Sophia Lauren si-au pastrat parul semi-lung, asa parca e mai dragut decat pana la talie sau scurt.
  •  
    • 2794 mesaje
    24 Oct 2008, 16:56
    0 0
    Mie nu mi-a placut niciodata parul excesiv de lung. Il am pina la jumatatea spatelui si imi creste f repede, dar nu suport sa-l las sa creasca mai mult de atit. Am vazut intr-o zi pe strada o tipa de vreo 20 de ani cu un par foarte frumos, lasat pe spate, care ajungea pina mai jos de fund, cam pe la coapse. Si nu stiu de ce, dar mi s-a parut aiurea...gretos. Nu mi s-a intimplat pina acum sa vad persoane peste 50 de ani carora sa le stea bine cu un par lung. Orice i-ai face parul nu mai arata ca in tinerete. Si da senzatia de nearanjat.
  •  
    • 685 mesaje
    24 Oct 2008, 17:30
    0 0
    se pare ca lungimea medie este cea mai avantajoasa; parul prea scurt la o doamna da un aer oarecum comun, iar prea lung in nici un caz...