ghicitoare

  •  
    • 110 mesaje
    19 Oct 2008, 13:54
    0 0
    daca stie cineva de o ghicitoare buna din tulcea,sau un preot cu har am mare nevoie sa dezleg un mare mister din viata mea,daca totul se intampla de la d-zeu sau este mana unei vrajitoare,multumesc anticipat pt.informatie.
  •  
    • 57 mesaje
    19 Oct 2008, 14:41
    2 0
    stiu in tulcea am auzit la o batrana la biserik ca e o tipa clarvazatoare.tot ce am auzit este ca povesteau 2 btranioare una din ele frecventa si ii zicea ca se duce fracvent cu microbuzul pana in tulcea si coboara chiar unde sta ea .in fata uneia din statii.acum nu stiu mai multe cerceteaza
  •  
    • 27 mesaje
    19 Oct 2008, 16:05
    1 0
    da-mi si mie de veste daca afli ceva. nu sunt din Tl dar pot veni pana acolo. Nu mai stiu ce sa mai fac. Daca in telege cineva ceva sa-mi spuna si mie. am primit la birou un pachetel (ptr sefu, eu fiind ruda cu el), l-a adus o dra. , nici nu i-am luat bine seama si mi-am permis sa-l deschid. rau am facut. inauntru era o iconita intr-o panzica si un fir de busuioc. interesant e ca nimeni nu stie ce-i cu pachetul ala, desi pe el erau numele sefului si la expeditor scria un nume de care nu stie nimeni nimic. si multe, multe altele, nu va mai plictisesc acum. ieri a venit o tiganca, cica e vecina cu noi si tot asa, il cauta pe sefu. cand m-am dus sa ma interesez pe strada de ea, nu o stia nimeni. stie cineva sa-mi dea un raspuns ? ce e asta ? tin sa precizez ca firma, de la o vreme, nu mai merge deloc. e la un pas de faliment. Am adus si preot, dar a citit ceva si gata.
  •  
    • 27 mesaje
    19 Oct 2008, 16:07
    1 0
    am uitat sa spun ca iconita am dus-o la biserica, sa-mi explice preotul ce e cu ea. Nici nu a vrut sa puna mana pe ea. A zis sa o stropesc cu apa sfintita si sa o dau cuiva.
  •  
    • 66 mesaje
    19 Oct 2008, 16:16
    0 0
    marrra30 tu de unde esti? din ce localitate
  •  
    • 27 mesaje
    19 Oct 2008, 17:13
    0 0
    din Constanta
  •  
    • 57 mesaje
    20 Oct 2008, 18:37
    0 0
    marra si eu sunt din constanta.si mie mi s-au facut sigur vraji.daca vrei facem sch de id pe privat
  •  
    • 57 mesaje
    20 Oct 2008, 18:39
    0 0
    ca sa nu sperii evele de pe forum iti scriu pe privat dar feriti-va fetelor ca sunt semne clare de vraji ...in primul rand ca preotul nu a vrut sa puna mana pe icoana
  •  
    • 27 mesaje
    20 Oct 2008, 18:59
    0 0
    n_mary, ai pm
  •  
    • 1094 mesaje
    21 Oct 2008, 18:41
    0 0
    adriana daca vrei scrie mi pe privat si poate reusesc sa ti dau un raspuns.

    pt celelalte eve: vrajile cum le numesc oamenii sunt energii trimise catre o anumita persoana cu intentie negativa,dar ele nu prind decat acolo unde exista o legatura karmica intre cele doua persoane ceva mult mai mult decat va puteti imagina;si sunt cazuri rare. oamenii obisnuiescsa dea vina pe fel si fel daca li se intampla ceva, dar de regula 99% isi creaza singuri situatiile respective.
  •  
    • 110 mesaje
    21 Oct 2008, 20:22
    0 0
    am incercat jass sa -ti trimit privat dar imi spune ca nu esti in baza de date,gresesc eu cu ceva?
  •  
    • 110 mesaje
    21 Oct 2008, 20:27
    0 0
    am reusit jass sper sa comunicam.
  •  
    • 110 mesaje
    21 Oct 2008, 20:30
    0 0
    nu am aflat inca nimic despre aceasta doamna,stiu din zvonuri ca este f.buna-deschide cartea sfanta si spune trecut si viitor este foarte cunoscuta dar din pacate nu am aflat inca adresa,cum o aflu va spun.
  •  
    • 57 mesaje
    21 Oct 2008, 20:48
    0 0
    jass poate vb pe privat
  •  
    • 57 mesaje
    21 Oct 2008, 20:49
    0 0
    adriana daca aflii uite ti-am dat o info si o valorifici incet incet poate daca afli ne zici si noua
  •  
    • 1094 mesaje
    21 Oct 2008, 20:53
    0 0
    adriana ti am raspuns.
    la restul am lasat id de mess
  •  
    • 1 mesaje
    22 Oct 2008, 08:24
    0 0
    Fetelor, ma bag si eu in discutie. Si eu am probleme mari si m-ar interesa o ghicitoare, o clarvazatoare, un preot foarte bun, etc. Orice, ca nu stiu cum sa mai fac. Poate fi din Buc., Cta., Tulcea, etc, cele care cunoasteti.
    Nu prea ma pricep, poate ma ajutati voi.
  •  
    • 27 mesaje
    22 Oct 2008, 08:28
    0 0
    Din Constanta sunt eu, nu prea stiu nici eu. Era pana acu vreun an o batrana in jud. Tulcea, din Lunca, foarte buna, dar a murit saraca. A ajutat multa lume. Pacat ca nimeni nu i-a furat meseria. In rest, nu stiu nici eu ce sa-ti spun. Am fost in Buc la un astrolog si...nimic. Bani cheltuiti si atat.
  •  
    • 7743 mesaje
    22 Oct 2008, 10:30
    0 0
    vrei o ghicitoare buna?
    cauta una care are palat si se plimba cu mertzanu le-a ajutat pe multe sa scape de bani!

    mai fetelor, in secolul XXI inca mai credeti in vrajitoare si ghicitoare??

    va aruncati banii pe geam si va puneti sperantele in mana unei oarecare... trei lulele trei surcele, iti da baba cu ghiocu?

    daca va prisosesc banii, nu mai bine ii donati unei case de copii sau unui spital de copii ...decat uneia care va duce cu zaharelu'?


    of,of, mai mai...naive mai sunteti!
  •  
    • 110 mesaje
    22 Oct 2008, 16:01
    4 0
    _eva din acele de care spui tu sunt o groaza in tulcea tiganca care a fost si la otv si a facut reclama,altele care ghicesc in cafea tarot,in carti obisnuite,dar in cursul vietii mele am fost la multe cu prietene dar m-am amuzat teribil spuneau aceasi chestie dar cu alte cuvinte este adevarat ca am pierdut banutii dar ar ramas surprinsa de cat de credule erau prietenele mele luau de bune totul normal ca ne spuneau ca avem farmece si ca trebuia sa venim din nou la ea,sunt destule in tulcea .......dar am dat intradevar de una tiganca care ghicea in patru carti de tarot tiganesti doar atat iti punea in fata cert este ca mi-a spus pe nume,nume de sfant andrei-adriana,numele mamei sf.ana-ana(pe atunci am ras pt.ca o chema altfel,dar acum 5 ani am aflat ca sunt adoptata si surpriza!-o cheama ana) ca voi avea 2baieti-da si multe altele care sau adeverit si pe unele le astept pt.ca a citi pt. un viitor foarte indepartat,dar din pacate eram in alt oras doar in trecere.