Deodorant fara aluminiu

  •  
    • 1005 mesaje
    17 Oct 2008, 11:18
    0 0
    Pt. bubulina80
    Da , pe cel de la Forever l-am gasit intr-un plafar de la magazinul Sir din Militari , chiar in afara magazinului sunt niste magazinase pe margine printre care si plafarul
  •  
    • 378 mesaje
    20 Oct 2008, 13:07
    0 1
    Wow, si era 30 RON-i ? Ma duc si eu sa-l iau. Am auzit ca este bun, dar cumparat de la ei e mult mai scump.
    Multumesc frumos !
  •  
    • 41 mesaje
    17 Nov 2008, 09:21
    0 0
    Hey! Farmec 16 nu se mai face, din pacate. Dar la Farmec se fabrica deodorante (fara aluminiu) in gama Obsesie (pentru femei) si Athos (pentru barbati). Mie imi plac Obsesie Sensual si Athos Out of Africa.
  •  
    • 378 mesaje
    25 Nov 2008, 18:34
    0 0
    Xory, acum juma de ora am venit de la plafarul care este amplasat pe o latura a complexului Sir si mi-a zis vanzatoarea ca ei nu au asa ceva si nici n-au avut. Esti sigura ca e vb despre plafarul de afara ?
    Aseara cand am ajuns era inchis.
    Nu stiu ce sa mai zic. Acum caut. Te rog sa ma ajuti cu un raspuns. Multumesc !
  •  
    • 193 mesaje
    25 Nov 2008, 19:14
    0 0
    Si eu folosesc stick-ul cu aloe de la Forever. De curand mi-am achizitionat al doilea stick, dupa ce primul m-a tinut un an si ceva. Am dat pe el 26 ron. Mie mi se pare eficient. Mi s-a intamplat de vreo doua ori sa uit sa ma dau si am transpirat si miroseam urat. Brr! Dar de fiecare data cand ma dau ma simt protejata.
    Tin sa precizez ca nu sunt reprezentant Forever, deci nu tin neaparat sa le fac reclama. Nici nu pot sa garantez ca pentru altcineva va avea acelasi efect. Oricum, eu zic ca merita incercat. Am mai multe colege care sunt multumite de el.
    Va pup. Sper ca v-am fost de ajutor.
  •  
    • 378 mesaje
    26 Nov 2008, 09:31
    0 0
    Strumfulina, tu de unde l-ai achizitionat ?
  •  
    • 1005 mesaje
    26 Nov 2008, 14:21
    0 0
    Din pacate si eu am mai trecut zilele astea pe acolo si nu-l mai aveau , mi-a zis vanzatoarea ca nu-l mai comanda . Inainte sa intri in Sir ,chiar in fata este o gelaterie , un magazin cu bijuterii , unul cu haine , o saormerie si intre ele este si plafarul, iar vanzatoarea este dusa cu pluta daca sustine ca nu l-a avut
    Si mie imi pare rau ca nu-l mai au ca nu am cum sa-mi cumpar daca se termina . Singura solutie sa ti-l achizitionezi este sa suni la Forever sa-ti trimita ei un consultant din ala de al lor care sa-ti faca capul calendar sau sa te duci la sediul lor.Oare la sediu vand produse ? Eu am vazut o cladire pe Bd. Aviatorilor pe care scria Forever imediat dupa cladirea aia mare din Piata Charles De Gaulle...
  •  
    • 378 mesaje
    26 Nov 2008, 15:24
    0 0
    Prea departe pt mine. Abia am ajuns la SIR (ma urnesc mai greu).
    E un plafar chiar langa gelaterie. Vorbim despre acelasi ?
  •  
    • 1005 mesaje
    26 Nov 2008, 18:16
    0 0
    Da , de plafarul ala este vorba , eu l-am luat de acolo prin august , s-or mai fi schimbat vanzatoarele si poate cea de acum nu stie ce era in magazin in august , nu stiu ce sa zic , poate au avut un singur deo ca astea nu se prea vand si a uitat ...
  •  
    • 290 mesaje
    26 Nov 2008, 19:50
    0 0
    Da,se pot comanda la sediul din Aviatorilor,dar trebuie sa devii consultant si comanda minima este de 60 euro.
  •  
    • 140 mesaje
    26 Nov 2008, 22:10
    0 0
    bleah....cata bataie de cap,sa-l puna domnle' in magazine!!!...va pup,sa fiti iubite
  •  
    • 290 mesaje
    27 Nov 2008, 08:10
    0 0
    Tina este sistem MLM.Cine le comercializeaza in plafar risca.Eu sunt inscrisa si de asemenea iau pentru mine cand am nevoie .O comanda pe an.Va doresc o zi buna!
  •  
    • 378 mesaje
    27 Nov 2008, 14:59
    0 0
    Xory, my bad ! Eu intrebasem in seara aceea de Amway (nu stiu ce-o fi fost in capul meu!), aseara am fost din nou sa intreb de Forever si mi-a zis ca intr-adevar au avut, dar nu mai aduc si acum au o gama noua, tot fara aluminium, Body Spa cu levantica (ma rog, aroma de lavanda). N-am vrut sa-l cumpar, nefiind testat de nimeni altcineva si nici macar nu aveam informatii despre el de pe net. Deocamdata am deodorante, insa l-as fi luat pe cel de la Forever (fiind deja testat.
    Multumesc !
  •  
    • 193 mesaje
    29 Nov 2008, 18:01
    0 0
    bubulina80, scuze ca nu ti-am raspuns. Nu am mai intrat pe eva. Eu l-am luat de la o colega ce este reprezentant Forever.
  •  
    • 1 mesaje
    10 Feb 2009, 17:14
    0 0
    Eu am incercat Crystal Fresh si cu parere de rau va spun ca nu este deloc eficient,dar macar scriu aici ca sa nu fiti si voi tentate sa-l achizitionati.Chiar azi m-am dat cu el dupa ce anterior m-am spalat si mi-am luat si haine curate.L-am dat pe pielea uda imediat dupa ce m-am spalat,dar degeaba.E adevarat ca am avut emotii la examen si dupa nu stiam cum sa ajung mai repede acasa si sa ma spal.Vreau sa gasesc un deodorant fara chimicale pt ca am niste noduli la axila si nu vreau sa ajut la marirea lor.Deci daca vreti sa nu fuga lumea de voi folositi un deodorant mai eficient decat Crystal Fresh ca numai fresh nu vei fi,cel putin nu in zilele cand esti pe fuga si crezi ca o sa ai emotii
  •  
    • 208 mesaje
    11 Feb 2009, 10:25
    0 0
    Mie una nu-mi place cel de la Forever cu Aloe. Eu una transpir cu el si nici nu acopara macar mirosul. acum depinde si de fiecare
  •  
    • 140 mesaje
    11 Feb 2009, 12:17
    0 0
    nu mai zic nimic de deodorantele astea...eu neavand f multi bani n-am luat nici de la forever nici crystal fresh sau cum s-o numi,ci am luat Nivea deo fresh(m-am uitat pe eticheta si nu are aluminiu) si Fa,care la fel,nu are aluminiu,cel putin pe eticheta....si vreau sa zic ca si deodorantele astea care sunt mult mai nocive decat cele de la forever desi nu au ele alumini,au cu siguranta alte elemente toxice tot nu protejeaza impotriva transpiratiei asa ca nu vad cum unele mult mai naturale s-ar comporta mai bine...deci aluminiul e cheia,cu parere de rau...cand imi iau rexona,n-am absolut nicio problema cu mirosurile dar stiu ca nu e in regula,ca este f toxic.....cu orice altceva insa am mari probleme,si se stie ca e ingrozitor sa stai lanaga o persoana care....atrage atentia in mod nefavorabil sa zic asa ))......nici nu mai stiu ce sa mai cumpar,vroiam unul mai natural dar auzind de la voi ca nici acesta nu face fata...
  •  
    • 315 mesaje
    7 Apr 2009, 18:51
    0 0
    am vazut in magazine deodorante garnier mineral, cum sunt?
  •  
    • 62 mesaje
    8 Apr 2009, 19:33
    0 0
    Dragi eve,
    Eu folosesc deo roll-on din gama Bionsen. E fara aluminiu, iar ei au o gama mai larga de antiperspirante si deodorante. Depinde de gustul si preferintele fiecaruia.
  •  
    • 127 mesaje
    24 Mai 2018, 14:09
    0 0

    Buna! Eu am intampinat probleme in gasirea deodorantului perfect pentru pielea mea, dar la recomandarea surorii mele am apelat la ALOE DEO-VAPO de la Equilibra care este un deodorant spray blând cu acțiune odorizantă naturală si contine planta Aloe. Ma declar foarte multumita de el si il recomand cu toata increderea tuturor persoanelor care au probleme in gasirea unui deodorant bun. Il poti gasi pe bioelemente.ro 


    Acest mesaj a fost editat de către Liviutza09: 24 Mai 2018, 14:09