vreau sa iubesc!

  •  
    • 4411 mesaje
    1 Oct 2008, 14:11
    0 0
    "Poate asa a aflat si nevasta, dar a avut bunul simt sa nu te bage in seama."

    Serios ariana? Bun simt se traduce aici prin interese?Nepasare?

    De unde atata rautate in voi?Ma surprindeti de fiecare data cand citesc..Sunteti din ce in ce mai rau.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 14:20
    0 0
    Vorbiti ca si cum inca as fi amanta cuiva sau voi fi.
    Va spun ca nu sunt si nu voi mai fi.
    Nu am ajuns la jumatatea vietii ca sa o duc in acelasi fel pana la sfarsit.
    Stiu ca daca as duce o viata ca cea din trecut, voi face aceleasi greseli,voi avea aceleasi nemultumiri si voi gasi acelasi gen de barbati.
    Deci iese din discutie.
  •  
    • 2581 mesaje
    1 Oct 2008, 14:51
    0 0
    postat de: andreeaX la data: 2008-10-01 14:11

    "Poate asa a aflat si nevasta, dar a avut bunul simt sa nu te bage in seama."

    Serios ariana? Bun simt se traduce aici prin interese?Nepasare?

    Andreea, nu stiu daca a fost nepasare sau interes. Nu prea cred ca o sotie poate fi nepasatoare in asemenea conditii. Dar poate avea bun simt si sa nu mearga sa o ciufuleasca pe rivala.
  •  
    • 213 mesaje
    1 Oct 2008, 15:04
    0 0
    Morsa, sa zicem ca nu esti si nu vei mai fi amanta cuiva. ok. dar macar iti pare rau ca tu ai fost una din acelea care se baga in familia altora ? fatpul ca a stiut sau nu nevasta , n-are nicio importanta, important este ce simti tu ca om stiind ca , cel putin in pat, ii iei locul femeii aleia. si din postarea ta, am inteles ca nu iti pare rau pentru ca oricum nevasta nu stia. de aici si bobarnacele pe care ti le-ai luat pana acum.
  •  
    • 152 mesaje
    1 Oct 2008, 15:58
    0 0
    Nu ma pot abtine sa nu mai comentez. O sa creada lumea ca sunt avocatul Morsei. Dragele mele, sunteti fascinante. Ati sarit pe ea, ceva de groaza, ca a stricat relatia omului. N-a stricat-o ea, dragele mosului. Nu va intrebati si voi, dar barbatul ala, care s-a dat la ea, stiind ca e insurat, ala cum era? Dar nevasta aia a lui, care probabil il astepta acasa mirosind a peste si cu gura mare, aia nu e si ea de vina? Femeia asta era de vina numai daca tragea ea de barbatul care avea o casnicie perfecta. Conceptia asta pe care o aveti multe suna a ce zicea mamaie acu 100 de ani, ca el nu e de vina , ca e barbat si barbatii incearca, femeia e de vina...
  •  
    • 4411 mesaje
    1 Oct 2008, 16:05
    0 0
    Foarte corect..

    ...cu mentiunea ca si eu sunt o femeie inselata mult care a aflat de curand (sa nu credeti ca iau apararea amantelor,dar oameni suntem toti si nu a gresit ea mai mult decat altele,ci poate doar a avut curaj sa se expuna criticilor voastre,prea aspre dealtfel)

    M-am intrebat deseori..Oare aflate fata in fata cu o femeie in situatia ei spre exemplu ati reactiona la fel?Ati avea aceeasi rautate,ati fi capabile?

    ariana ma refeream la altceva,poate eu vad lucrurile altfel,nu stiu.Ar fi prea mult de explicat si nu-mi plac mesajele lungi
  •  
    • 2581 mesaje
    1 Oct 2008, 16:06
    0 0
    Mai sarace, tu de n-ai, pai iara esti pe langa subiect. Cine a zis ca el nu e de vina? Dar nu el a deschis topic si nici nevasta lui, ci amanta. Ea e suparata, neinteleasa si fara viata sociala.
  •  
    • 4411 mesaje
    1 Oct 2008, 16:08
    0 0
  •  
    • 152 mesaje
    1 Oct 2008, 16:15
    0 0
    Bravo Andreea, cred ca ti-a trebuit ceva curaj si esti deschisa la minte, de ai asemenea opinii.
    Draga Ariana, nu mi se pare deloc ca sunt pe langa subiect. femeia e trista si singura, vrea si ea o bucurie la viata ei si in momentele astea mai ai si scapari si te gandesti si exclusiv la fericirea ta. Ea a facut a sta si acu ii pare rau. Ati auzit ca nu mai vrea sa mai fie amanta. Si voi dati cu pietre de parca s-a culcat cu barbatul vostru. Toata lumea vrea sa supravietuiasca si sa fie fericita, dragele mele, e asa de greu de inteles?
  •  
    • 1202 mesaje
    1 Oct 2008, 16:17
    0 0
    Spunea cineva ca orice femeie trebuie sa invete sa fie o doamna desavarsita(perfectibila si asta) in orice situatie,o bucatareasa de exceptie(vezi cartea de bucate ,ptr ca iubirea unui barbat trece si prin burta--zicea bunica mea) si o amanta de lux in asternut !!!....Altfel!!!Cititi! Vizionati filmulete xxx!!! si o sa va dumiriti!! Ce vor femeile? Ce primesc barbatii? si reciproca este valabila!...
  •  
    • 114 mesaje
    1 Oct 2008, 18:57
    0 0
    ...ce aveai tu mai bun decat sotia lui? de ce te-ai bagat daca stiai ca e casatorit? chiar crezi ca sotia miroase a peste si a ceapa cum a scria nu am da-mi tu? ai fost amanta, nu uita si sunt sigura ca nu si-a parasit sotia pt. tine, sa-ti fie rusine, n-ai nici o scuza.
  •  
    • 173 mesaje
    2 Oct 2008, 09:18
    0 0
    Vad ca se discuta foarte mult de tercut si de motive.La multe din intrebarile care mi se pun nu cred ca pot eu raspunde.Nu am vrut niciodata sa fac comparatie cu sotia lui.Mi-am inchipuit intotdeauna ca e doamna draguta,linistita,aranjata.Intotdeauna mi-a vorbit frumos despre ea,nu s-a plans niciodata ca ar avea o casnicie nereusita.Dar tot el a fost cel care ar fi vrut sa aiba si sotia si amanta,si care si-a manisfestat dorinta ca aceasta stare sa ramana foarte multi ani de acum incolo.Motivele reale pentru care voia asta - nu le-am aflat niciodata.Poate ca astfel de subiecte ar trebuie sa le deschida barbatii,ca ei sunt mai in masura sa se inteleaga intre ei si sa ne explice si noua principiile unor astfel de atitudini.
  •  
    • 114 mesaje
    2 Oct 2008, 09:31
    0 0
    ...imi pare rau ca nu pot sa te compatimesc, ai primit ce ti-ai dorit.
  •  
    • 173 mesaje
    2 Oct 2008, 09:45
    0 0
    De ce sa fiu compatimita.?Nu am cerut asta.Imi plac mai mult discutiile si schimburile de pareri.
    Nu stiu de ce va inchipuiti ca toate femeile care trec prin situatii similare sunt de aceeasi factura.A fost o conjunctura a vietii.A fost o succesiune de alegeri.Nu stiu daca e cazul sa despic firul in patru.A fost - s-a terminat.Acum sunt sigura.Nu o sa cad in depresie,nu o sa sar in bratele vreunui barbat care imi zambeste.E doar o perioada mai trista.Mi-as fi dorit - nu intelegere,dar conversatie decenta - luand lucrurile asa cum sunt,analizand niste fapte.Dar e mult mai usor sa pui o eticheta si sa te revolti.Asta e atitudinea oamenilor superficiali
  •  
    • 3354 mesaje
    2 Oct 2008, 11:23
    0 0
    impresia mea este - si sper sa nu te superi pe mine...

    te cam multumesti cu putin... si in casnicie, ti-a fost caldutz, nu bine si ai stat...

    ai divortat, apoi... a aparut acest tip casatorit... iar ai stat... cauti stabilitate dar nu pui niste conditii, aici gresesti...

    chestia cu nevestele si amantele este irelevanta... nu trebuia sa accepti o ralatie cu un barbat casatorit... trebuie sa te respecti mai mult...

    eu cred ca la self esteem trebuie sa lucrezi cel mai mult... sa te pretuiesti mai mult... scuze daca ti-am turnat si eu putina apa rece in cap...

    nu te compatimesc, incerc sa nu te judec... pentru ca stiu si eu ce inseamna singuratatea... uneori iti ia mintile...

    iti doresc multa tarie dar fii mai atenta pe viitor... te salut.
  •  
    • 173 mesaje
    2 Oct 2008, 12:05
    0 0
    Multumesc.
    Si eu am zis la fel ca tine.
    Am gresit fiind lipsita de mandrie,foarte toleranta,cu alte cuvinte slaba.
    Sa gasesc scuze?De prisos.
    Incerc sa fac ce simt ca e bine si pentru mine si nu sa accept orice ca sa simta ceilalti bine, iar eu nemultumita,tacuta si trista.
  •  
    • 30 mesaje
    2 Oct 2008, 14:21
    0 0
    Draga mea, cunosc bine prin ce treci acum. Pozitia de amanta este ingrata, mai ales cand il iubesti pe respectivul. Ma bucur pentru tine ca ai avut putere sa te desprinzi.
    Fetele care te-au criticat ar trebui sa gandeasca putin inainte sa arunce cu pietre!!!! Nu totul se judeca in alb si negru!!!!

    Stiu ca este greu sa gasesti un barbat bun. Uneori chiar mi se pare imposibil.

    DAR, foloseste timpul asta pentru a avea mai multa grija de tine, fizic si psihic. Sunt sigura ca exista niste lucruri pe care doreai de mult sa le faci dar nu ai reusit, gen o calatorie, un curs de... fotografie, limba straina sau orice altceva. Profita si fa-le acum. Vei simti ca ceva se pune in miscare, te vei simti mai implinita, mai deschisa si, de ce nu, poate se vor gasi ocazii sa si cunosti pe cineva.

    Numai bine!