vreau sa iubesc!

  •  
    • 256 mesaje
    1 Oct 2008, 11:00
    0 0
    eu nu inteleg altceva: cum de a plecat amantul cand tu prestai asa bine? amajoritatea amantelor care au circulat pe-aici sustin ca sotii inseala ca nu-s satisfacuti pe-acasa. aaaa si mai e _pisi_ care sustine ca ea are conversatii "intelectuale si de suflet" cu amantii ei si ca aia vin si arunca banu' doar pt ca ea ii asculta.
    acum vii tu si demolezi toate teoremele:
    1. amantele isi uita rolul si nu mai vor sa fie prestatoare (vor mai mult de atat?)
    2. amantele si-au pierdut si calitatile de acultatoare/interlocutoare?
    ce calitati v-au mai ramas? ca inteleg ca iscutinta e a sotilor prin faptul ca nevasta nu afla de voi, va parasesc fara regrete si in final ramaneti nemultumite, nesatisfacute corect?!
    nu cred ca intentioneaza cineva sa te jigneasca... nu are nimeni nimic cu tine. asa cum tu vii si-ti spui pasul ..noi intrebam tu raspunzi...sau nu.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 11:03
    0 0
    Total eronat si plina de rautate postarea ta.
  •  
    • 256 mesaje
    1 Oct 2008, 11:09
    0 0
    ai dreptate, poate sunt rautacioasa, dar oricat as incerca (nu sustin ca incerc) sa empatizez cu tristetea ta nu reusesc, pt ca sunt de parere ca fiecare primeste ce merita . cred ca daca relatia/casnicia nu merge si ce v-a legat odata nu mai este comun trebuie o separare/discutie/decizie. de ce sa umblii sa inseli increderea si sa produci traume. poate chiar nu merita...
  •  
    • 7743 mesaje
    1 Oct 2008, 11:11
    0 0
    2 idei, de meditat, pentru tine...

    - o atitudine mentala pozitiva merge mana in mana cu succesul si cu fericirea..toti fug de nefericire, de nefericite...nu numai barbatii

    -nu iti conditiona fericirea de un barbat
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 11:21
    0 0
    multumesc _Eva
    Ratiunea imi spune ca e ceea ce trebuie sa fac. Trec acum printr-o perioada mai proasta.
    Mi-ar prinde bine un grup de sprijin,dar vad ca mai curand as fi trimisa la ghilotina.
  •  
    • 3337 mesaje
    1 Oct 2008, 12:06
    0 0
    nu va mai luati de morsa. mie unul imi cam starneste mila
  •  
    • 152 mesaje
    1 Oct 2008, 12:35
    0 0
    Doamne, ce rele sunt femeile...Iar imi vine in minte ce mi-a zis un filozof o data, la o bere, ca femeia e cel mai mare dusman al femeii. Uneori imi pare ca forumul asa e format din neveste inselate si frustrate si din naive care pun botul la tot ce zic barbatii. Mai calmati-va, dragele mele. Credeti ca femeii ii convine ce a facut, ca asta si-a dorit ea de la viata? Uneori te invarteste viata pe degete cum n-ai crede niciodata...nu va bazati prea mult pe familia voastra perfecta si sa sariti cu acuzele, ca nu se stie niciodata cand ati putea ajunge in situatia ei.
  •  
    • 2581 mesaje
    1 Oct 2008, 12:45
    0 0
    postat de: n_am.da_mi.tu la data: 2008-10-01 12:35

    nu va bazati prea mult pe familia voastra perfecta si sa sariti cu acuzele, ca nu se stie niciodata cand ati putea ajunge in situatia ei.

    Mai, n-ai si eu nu-ti dau, nu-i nevoie sa ne bazam pe familiile noastre ca sa facem ce a facut ea. Treaba asta in general se face in afara familiei.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 12:47
    0 0
    M-as fi bucurat sa port o discutie,dar nu de putine ori am vazut ca se prefera alt gen de abordare.
    Eu de cate ori am intrat pe vreun topic am incercat sa imi spun parerea nu din pozitia procurorului,nici avocatului apararii - ci mai mult ca un prieten sau consilier.
    Daca nu ma cunoasteti asa cum va stiti multe dintre voi,credeti ca eu sunt atat de jos fata de voi?
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 12:50
    0 0
    Ce e asa greu sa spui cuiva - "uite parerea mea personala e ca ai gresit" deoarece cred asta si asta.E atat de greu sa fii om si nu fiara?
  •  
    • 482 mesaje
    1 Oct 2008, 12:54
    0 0
    sincer, daca ti se va ivi ocazia vei "gresi" iar?
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 13:06
    0 0
    sincer,am suferit destul pe tema asta si nu mai imi doresc sa trec prin ce am trecut; sunt de parere ca daca iti stabilesti niste reguli,teluri pozitive si sa te si tii de ele--- atunci nu mai repeti greselile
    -asta e intentia mea -
  •  
    • 2581 mesaje
    1 Oct 2008, 13:07
    0 0
    Morsa, cand esti disperata nu poti sa te abtii. La primul cuvant cald al unui barbat o sa cazi iar in freza.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 13:19
    0 0
    ariana este mestera la jigniri.
    Nu sunt numai femei slabe de inger,care cad ca mustele la un cuvant frumos sau la putin atentie.
  •  
    • 152 mesaje
    1 Oct 2008, 13:23
    0 0
    Intocmai, moralistele mele, e greu in anumite situatii. Adica uite una-divortezi la 40 de ani, dupa ce ai stat cu un distrus din diverse motive-gura lumii, teama de singuratate-dar bine nu ti-a fost cu el. Si vrei si tu sa iubesti, ca omu. Si dupa vreo 2-3 ani de stat singura si de momente in care-ti vine s-o iei razna de atata singuratate si te intrebi daca nu mai bine stateai cu porcu', vine unul cu vrajeala la tine. Pai e foarte simplu sa pui batu, chiar daca omu e insurat, ca doar el iti baga povestea ca nu se intelege cu nevasta, dar nu poate sa divorteze. Nu e foarte frumos, dar nici nu merita pusa la zid femeia care pune botu, ca om e si ea. Cand ziceam sa nu va bazati pe familiile voastre perfecte, ziceam sa nu va bazati ca nu va paraseste cand va e lumea mai draga si sa fiti si voi in situatia ei,
  •  
    • 7743 mesaje
    1 Oct 2008, 13:24
    0 0
    Ariana, n-ai nimerit-o …“fa sex oral daca te pricepi asa bine. Sa vezi tandreturi dupa aia” … aproape 100 % isi doresc sex oral, putin spus isi doresc


    Morsa, eu am incercat sa trec peste ce ai scris, dar daca vei continua sa scoti perle din astea,gen “da-le-ncolo de proaste habar n-au”… sa nu te mire ca nu vei primi un sfat, o strangere de mana, ori bataia, pe umar ...de incurajare ...ci altceva , scaltoace... chiar si in viata reala
  •  
    • 482 mesaje
    1 Oct 2008, 13:51
    0 0
    pentru ca te-ai impiedicat


    aha, ai sters mesajul

    intrebai de ce esti condamnata tu in primul rand

    raspunsu' e mai sus
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 13:57
    0 0
    Nu am vrut sa il sterg - am vrut sa il editez - pentru ca in loc de haioasa a iesit "haioasa" desi eu am tastat bine.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 13:58
    0 0
    se pare ca de la tastatura mea cuvantul 'stupid woman" nu poate fi tastat....
  •  
    • 599 mesaje
    1 Oct 2008, 14:04
    0 0
    cand te simti singura,apasata de aceasta stare....oarecum la capatul puterilor tale,iti intorci capul si vezi ce ai facut in trecut......
    propra-ti constiinta te judeca mai al dreaq decat o fac altii....

    nu te judec,doar ca ceva timp in urma am fost "acea sotie" care "nu stia",care nu facea......anumite lucruri pe care o alta le-a facut si drept urmare cineva si-a construit fericirea peste o nefericire....
    si daca tu crezi ca-n Universul asta se va gasi mereu o scuza(sau tu o vei gasi) pt ce ai facut in trecut,afla ca doar cand tu vei simti pe propria-ti piele ce inseamna "toata disperarea",abia atunci vei analiza,judeca si vei intelege ca primesti exact ceea ce meriti nu ceea ce crezi tu ca meriti cu adevarat.

    cand o sa consideri ca meriti mai mult decat franturi si ca n viata e bine sa faci bine.....chiar daca asta inseamna uneori sa renunti la "propria-ti fericire",atunci ...se va produce si minunea.....
    pana in acel moment accepta si criticile.....poate chiar le meriti...
    sa ai parte de fericire