vreau sa iubesc!

•  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 08:26
    0 0
    Ma simt atat de nefericita incat daca as afla acum ca mai am 6 luni de trait m-as simti usurata ca se termina totul.O stare de toata jena.Si de ce?
    Am divortat de ceva timp.Pana m-am reechilibrat a fost bine,dar acum,a inceput sa ma apese singuratatea.Am zis ca exista cineva acolo,undeva si pentru mine,dar unde?
    In fata tuturor fac pe viteaza si spun ca nu am nevoie de nimeni,ca independenta si ceea ce am acum le-am dobandit cu greu si e bine asa.Dar adevarul e ca simt nevoia unui prieten,a unui barbat.
    Vreau sa iubesc,dar o femeie la jumatatea vietii care nu are o viata sociala ce sa faca sau ce sa schimbe ca sa nu ramana singura si sa aiba parte de putina tandrete si afectiune?
    Sau poate sunt prea visatoare ca sa imi doresc asa ceva?
  •  
    • 31 mesaje
    1 Oct 2008, 08:51
    0 0
    Buna dimineata ! Important este ca-ti doresti , o sa vina si partenerul potrivit . Trebuie sa ai doar incredere in tine , nu e nevoie sa faci "pe viteaza" cateodata e bine sa ne asumam dorintele si in fata celor din jurul nostru . Daca spui ca iti este bine asa , ce sa creada cei de langa tine ? ! Fruntea sus niciodata nu stii ce-ti poate oferi ziua urmatoare . Cum nu ai viata sociala?
  •  
    • 1737 mesaje
    1 Oct 2008, 09:23
    0 0
    morsa mi-am amintit de tine si m-am uitat in arhiva. Fix acum 3 luni povesteai de un amant cu care aveai o relatie de 2 ani.

Te-ai despartit de el?

lara nu-i de mirare ca n-are viata sociala. Aveam prietene tinere care se vaitau ca in "ambianta" unui oras de provincie, n-au unde sa cunoasca un barbat.
  •  
    • 31 mesaje
    1 Oct 2008, 09:39
    0 0
    Ophelia , nu cred ca viata sociala tine neaparat de orasul in care traiesti . Sunt o multime de oameni singuri si in orasele mari . Cat despre unde pot sa cunosti un posibil partener ce sa zic se poate intampla si la o benzinarie daca e sa se intample . Cand am citit ce ai scris m-am gandit imediat la prietenele mele singure (fete frumoase si destepte ) care culmea sunt in bucuresti . O zi buna !
  •  
    • 222 mesaje
    1 Oct 2008, 09:48
    0 0
    Morsa, si eu zic ca e cel mai bine sa-ti recunosti dorintele fata de cei din jur, pentru ca nici nu stii de unde sare iepurele. Zic asta pt ca si pe mine ma intreaba prieteni de-ai mei, barbati singuri: "nu stii vreo fata buna, sa-mi faci si mie cunostinta cu ea?" Si sunt convinsa ca se intampla asa in multe cazuri. Si, ca exemplu, stiu o tipa de 34 de ani care nu a fost cu nici un barbat, niciodata, si mai recunoaste din cand in cand ca ar vrea pe cineva -sa se casatoreasca, strict, nu vrea sa aiba o relatie cu el inainte, sa vada cum ar merge-, dupa care incepe sa tune si sa fulgere impotriva barbatilor ca sunt vai de capul lor. Si eu stiu ca fata ar vrea sa se cupleze, dar bineinteles ca nu ii zic nici unui barbat cand ma intreaba daca nu stiu pe cineva, ca nu vreau sa-i pun pe cap o muratura. Spune-le si tu celor din anturajul tau ca te-ai linistit si ca nu ai refuza daca ar aparea un barbat bun in viata ta. Ca daca tu le zici ca n-ai nevoie de nimeni, n-au ei de unde sa stie ca lucrurile stau altfel.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 09:51
    0 0
    Da,ophelia,ti-ai adus bine aminte.A existat cineva,dar ne-am despartit.Erau prea multe pretentii si putine multumiri.Nu voi mai accepta niciodata statutul de amanta pentru am vazut ca nu e ceea ce imi doresc.Am stat 2 ani pentru ca l-am iubit si il iubesc in continuare,dar in momentul in care am ajuns la concluzia ca nu vom niciodata un cuplu,am renuntat.
    Am nevoie de un prieten si un confident, de un iubit, nu de un amant.
    Cat despre cum sa il gasesti.....nu prea traim ca in filmele americane sau in telenovele.
    Viata reala e cu totul altfel.Cel putin a mea nu e ca un film.
  •  
    • 2581 mesaje
    1 Oct 2008, 10:03
    0 0
    Mi-am adus aminte. Tu esti aia de prestai sex oral mai bine decat sotia. Ei, se pare ca nu sta totul in prestatie cand e vorba de fericire. In primul rand trebuie sa fii OM, in al doilea rand tot raul pe care-l faci altora se poate rasfrange ulterior asupra ta. Se pare ca vine si vremea platilor.

postat de: morsa65 la data: 2008-10-01 08:26
    Vreau sa iubesc,dar o femeie la jumatatea vietii care nu are o viata sociala ce sa faca sau ce sa schimbe ca sa nu ramana singura si sa aiba parte de putina tandrete si afectiune?

Sfat: fa sex oral daca te pricepi asa bine. Sa vezi tandreturi dupa aia.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 10:08
    0 0
    te legi de chestii de nuanta,raspunsuri care au venit in urma unor atacuri gratuite.Atunci am raspuns la rautate cu rautate.
    Nu ma cunosti si nu ar trebui sa judeci oamenii dupa ce citesti doua mesaje.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 10:09
    0 0
    iar daca ai chef de ironii,te rog sa o faci pe alt topic
  •  
    • 2581 mesaje
    1 Oct 2008, 10:11
    1 0
    Morsa, scuza-ma daca nu-ti pot plange de mila. Cred ca ai parte de ceea ce meriti. Si crede-ma ca o spun doar ca pe o constatare, fara rautate. In viata totdeauna suportam consecintele faptelor noastre. Te-ai gandit vreodata ca poate acum simti aceeasi deznadejde pe care a simtit-o femeia cu al carei barbat traiai? Se pare ca a venit vremea sa simti si tu suferinta pe care ai produs-o. Nu ma bucur de durerea ta, dar ma bucur sa constat ca viata intotdeauna isi ia revansa.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 10:22
    0 0
    Nu vreau mila.Stiu ca orice pe lumea se plateste.
    Nu vreau luna de pe cer.Si nu am facut rau nimanui.Nu am facut pe nimeni sa sufere.Intotdeauna am incercat sa protejez si sa nu fiu ostentiva sau razbunatoare.
    Nu am zis decat ca ma simt singura.
  •  
    • 9897 mesaje
    1 Oct 2008, 10:33
    0 0
    Draga, fiecare primeste ceea ce merita.
    Nu uita ca roata se intoarce mereu.
    Acum s-a intors.
    Probabil blestemele sotiei acelui domn te-au ajuns.
    Nici nu ma mir pentru ca fiecare platim pentru ceea ce facem in viata asta.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 10:38
    0 0
    Nu va mai ambalati.Sotia lui nu a aflat niciodata nici de mine,nici de celelalte amante pe care le-a avut.O familie fara probleme,fara certuri,fara discutii.
    Lasati chestia asta cu suferinta sotiei.De cele mai multe ori ele habar n-au.Viata lor nu e afectata,nu simt nimic,pentru au soti care stiu cum sa procedeze.
  •  
    • 221 mesaje
    1 Oct 2008, 10:41
    0 0
    Sa stii ca nu intotdeuna au soti care stiu cum sa procedeze.Si daca el isi cauta amante nu cred ca era asa perfecta casnicica lui.
    ESti tu sigura ca nu a simtit nimic nevasta lui?O femeie cam simte chestiile astea...si un barbat simte,dapai o femeie...Si chiar daca nu a aflat ea niciodata exista Un Dumnezeu care vede
  •  
    • 256 mesaje
    1 Oct 2008, 10:48
    0 0
    morsa "Lasati chestia asta cu suferinta sotiei.De cele mai multe ori ele habar n-au.Viata lor nu e afectata,nu simt nimic,pentru au soti care stiu cum sa procedeze. "

cata dreptate ai!!!!! vb arianei, e bine sa vezi ca pana la urma ajung sa primeasca toate ce merita (desi nu se bucura nimeni pt necazul vostru)
    cu sotul tau ce s-a intamplat?! de ce ai divortat?! te-a parasit?
    dar amantul, de ce v-ati despartit? sa intelegem ca ai fost nimic mai mult decat o amanta dintre multe altele?!
  •  
    • 213 mesaje
    1 Oct 2008, 10:49
    0 0
    cu alte cuvinte, da-le-ncolo de neveste, ca sunt fericite ca sunt inselate cu pitzipoance de astea ca tine care stiu sa faca cel mai tare sex oral. da' tu ai vrea sa fii in locul unei neveste din asta? fatuco, atunci cand iti bagi coada in casnicii, cand nu-ti pasa cine e afectat de actiunile tale, sa nu te miri ca-ti mai iei si cate o palma de la viata, ca o meriti din plin.
  •  
    • 2581 mesaje
    1 Oct 2008, 10:53
    0 0
    Dar cum de tu ai aflat de celelalte amante, daca el e asa dibaci? Poate asa a aflat si nevasta, dar a avut bunul simt sa nu te bage in seama.
  •  
    • 1067 mesaje
    1 Oct 2008, 10:54
    0 0
    Mi s-a spus si mie odata "fiecare primeste ceea ce merita" si m-a durut raspunsul asta auzit de la un prieten de la care asteptam suport.
    Nu trebuie sa te gandesti la singuratate, pentru ca o simti mai apasatoare. Nu trebuie sa cauti un partener, un iubit, pentru ca asa nu-l vei vedea. Nu insista, nu cauta, incearca sa gasesti rabdarea cu care treci mai usor prin toate. N-as vrea sa-ti spun ce am facut eu ca sa scap de starea in care esti si tu, ai zice ca-s nebun. Dar tocmai dupa ce am luat decizia de a pleca undeva departe, intr-o alta lume, unde si oamenii si locurile, totul e altfel, am intalnit pe cineva care merita toata atentia. Asa cum a mai zis cineva, iepurele sare in fata ta doar atunci cand nu-l cauti, cand nu te uiti prin tufisuri dupa urecheati. Uneori dureaza mai mult, dar e mai bine asa.
    Fetelor, nu mai fiti rautacioase asa de dimineata
  •  
    • 8057 mesaje
    1 Oct 2008, 10:54
    0 0
    nu o jumuliti atat de rau!
    a gresit. cand a inceput sa-si primeasca pedeapsa, a inceput sa realizeze si cam care au fost gafele comise. inca nu e pregatita sa accepte ca a gresit fiind amanta, inca da din gura in apararea ei, insa acum vede ce e aia singuratate.
  •  
    • 173 mesaje
    1 Oct 2008, 10:59
    0 0
    Ce bine va pricepeti sa jigniti!
    Am divortat de comun acord pentru ca devenisem colegi de apartament,eram ca doi straini.Cat despre celalalt barbat...asta a fost sa fie,ne-am despartit pentru asa mi s-a parut normal in conditiile date.
    Dat fiind ca e un forum,nu ne cunoastem,va rog sa nu generalizati si sa jigniti pentru ca nu aveti nici un procent de toleranta pentru unele subiecte.