extensii cusute

  •  
    • 4411 mesaje
    13 Sep 2008, 20:42
    5 1
    Buna...imi puteti recomanda,va rog,un salon unde se aplica extensii de par cusute?Vreau sa iasa foarte bine iar cea care le aplica sa aiba experienta.In Bucuresti.Multumesc.
  •  
    • 4411 mesaje
    13 Sep 2008, 23:21
    2 1
    Caut de vreo 2 ore cred... Nu ma ajuta nimeni?
  •  
    • 4411 mesaje
    14 Sep 2008, 00:25
    2 3
    Incerc sa editez si nu mi permite sistemul...Despre microrings ce stiti?Are cineva extensii de genul asta?

    Scuze pentru atatea mesaje
  •  
    • 28 mesaje
    24 Sep 2008, 16:33
    5 1
    si pe mine ma intereseaza extensiile .vreau de mult timp sa-mi pun .am inteles ca sunt cusute , cu cheratina ,cu cutiuta etc ...dar costa cam 3 milioane,cu manopera ajunge la 5 milioane .asta mi-a zis o fata care se ocupa cu asa ceva .eu sunt din craiova si deocamdataa decat pe ea am gasit-o aici ..dar nu stiu sunt chiar atata de scumpe ?si eu as vrea doar la spate sa-mi pun cateva ....
  •  
    • 1495 mesaje
    24 Sep 2008, 18:48
    2 1
    Sunt mai scumpe de 5 mil.Acum 2-3 ani la fostul meu salon se puneau extensii de par natural lipite cu cheratina si costa cel mai ieftin 13 milioane lei vechi.
    Sfatul meu : nu va puneti k va stricati parul.
    Suvitele se cos sau se lipesc la o distanta de 1 cm de scalp.Din aceasta cauza daca parul nu este intins se vede k ai extensii ; cand incepe sa creasca parul tau, portiunea de la scalp la locul unde este cusuta/lipita extensia arata foarte urat , parca ai avea rasta- din cauza ca firele nu cresc egal.
    Spun toate aceste lucruri pt k am vzt cu ochii mei cum arata parul dupa ce s-au dat jos extensiile , am vazut persoane care nu si-au mai permis sa mearga la salon sa-si intretina extensile.
    Dupa ce am vzt toate acestea cu toate k puteam sa imi pun gratis am renuntat la idee.M-am tuns parul bob si l-am lasat sa creasca din nou sanatos.
  •  
    • 4411 mesaje
    24 Sep 2008, 20:54
    0 2
    Cum arata parul dupa ce le dai jos?Eu le-am pus acum o saptamana,in cel mai bun caz le voi tine maxim 2 luni,mai mult ca sigur o sa ma plictisesc..
  •  
    • 1495 mesaje
    24 Sep 2008, 22:06
    0 0
    parul este slabit in zona unde au fost cusute.
    Cat te-a costat totul , suvitzele +manopera?le-ai pus intr-un salon sau la vre-o coafeza acasa?
    Nu cred k te vor tine 2 luni, pt ca , chiar daca ele raman prinse pe parul tau, radacinile iti cresc si o sa arate ca si suvitzele rasta in zona dintre scalp si suvitza.
    Daca iti creste parul mai incet ai noroc
    Sa le porti cu placere !
  •  
    • 28 mesaje
    26 Sep 2008, 15:34
    1 0
    cat te-au costat?
  •  
    • 4411 mesaje
    26 Sep 2008, 21:09
    1 2
    1.200lei..le-am pus la un salon din Ploiesti,in Bucuresti probabil ca ajung la 2.000.Deocamdata sunt multumita,sper sa nu am probleme dupa ce voi renunta la ele.In primele zile ma batea gandul sa le scot,sunt destul de grele si ma durea capul,mai ales cand dormeam.In plus,aveam impresia ca se vede unde sunt lipite ,parca imi era rusine sa ies pe strada Acum m-am obisnuit si chiar mi se par ok.
  •  
    • 1 mesaje
    18 Nov 2008, 15:45
    0 0
    Buna...Pun si vand extensii cu keratina la cel mai bun pret!!!Doar 5 lei noi suvita...am blonde si brunete...contact : redvipera@yahoo.com sau 0726831330
  •  
    • 3 mesaje
    11 Oct 2012, 00:00
    3 0
    fetelor eu am extensii cusute de cativa ani si se vad excelent si nu imi strica deloc parul, inainte aveam cu keratina dar erau groaznice cand le dadeam jos mi se rupea tot parul.
    salonul unde mi le pun  are preturi super bune, ma costa cam 750 lei parul cu tot cu manopera si le remontez la 3 luni cand mai platesc doar manopera .daca vreti   intrati aici si vedeti mai multe detalii http://extensiidepar.wix.com/1

  •  
    • 1 mesaje
    3 Ian 2013, 18:07
    1 1
    Buna, fetelor! la multi ani si tot ce va doriti pe 2013! in legatura cu extensiile. eu port extensii cu cheratina si aplic la salonul meu astfel de extnsii, precum si extensii cusute, cu microring, clip-on si acum si cu banda, care sunt extraordinare.
    1. extensii cu cheratina : sunt cele mai rezistente dp parerea mea si conteaza foarte mult cine ti le da jos. am vazut multe cazuri,aplicate si in tara si in afara. am vazut cazuri in care si-au taiat sau le-au taiat parul pentru a le da jos. conteaza foarte mult felul in care ti le ingrijesti (normal se intretin si se spala in salon), daca nu tineti cont de instructiunile date de cea care vi le aplica ( daca vi le da, bineinteles) este foarte greu. aceastea se indeparteaza cu o solutie speciala si nu va ataca deloc parul, daca se indeparteaza cu grija. mai cad ceva fire de par, pt ca este normal dar nu intr-atat incat sa va afecteze podoaba capilara
    2. extensiile cusute sunt foarte ok , se vad mai putin fata de cele cu cheratina si microring, dar sunt putin mai incomode pentru ca se aplica pe par impletit.
    3. extensiile cu microring - sunt mai putin rezistente din punctul meu de vedere
    4. cele tip-banda sunt ultimele aparute si sunt senzationale- mai scumpe putin dar modul de prindere este foarte tare,in ideea ca nu se observa mai deloc, firele de par se intrepatrund cu firele de extensii si se pot aplica si pe un par scurt
    Pentru alte intrebari si raspunsuri va astept pe facebook : Doina Savu sau pe messenger :me_artemissa
    Va pup
  •  
    • 1 mesaje
    6 Feb 2013, 21:35
    4 0
    Si eu am extensii cusute si sunt minunate, le coafez usor si le refolosesc de cateva ori, stilistul meu e un profesionist si are extensii foarte bune la preturi  mici. 
    am avut si cu cheratina  dar mi-au stricat parul, de cand l-am gasit pe Marius  port doar cusute si parul meu si-a revenit  foarte bine , pacat  ca il am foarte rar ,dar cu extensii arata super.
    daca vreti , il recomand cu caldura
    Marius - 0722389370 
  •  
    • 358 mesaje
    14 Mar 2013, 14:20
    0 1
    jessica83, extensiile cusute cam cat costa? afecteaza rau parul? multumesc!
  •  
    • 3 mesaje
    28 Apr 2013, 02:26
    1 1
    buna fetelor
    eu am incercat tot felul de extensii dar cele mai bune sunt extensii cusute ,de cand le am  sunt cea mai fericita,le fac intretinerea odata la 3 luni iar parul e de o calitate super fata de ce am cumparat de pe net( care se incurcau  si le cadea parul rau de tot)
    e mult mai bine sa vezi ce cumperi nu sa comanzi la intamplare, si un profesionist sa iti recomande ce ti se potriveste, eu de la cele cu keratina  am ramas fara par din cauza unei nepricepute  care nu a tinut cont de ce par subtire aveam. 
    daca vreti va recomand stilistul meu din toata inima, si eu am cautat mult pana sa gasesc pe cineva cu experienta, se numeste Marius si il gasiti la 0722389370 -   http://extensiidepar.wix.com/1

    Acest mesaj a fost editat de către jaspy: 28 Apr 2013, 02:29
  •  
    • 1 mesaje
    29 Apr 2013, 17:07
    0 0
    Buna fetelor . am si eu o intrebare in leg cu extensiile cusute .. cat costa cu tot cu aplicarea lor ? in Bucuresti ma intereseaza .
  •  
    • 1 mesaje
    4 Iul 2013, 14:51
    3 1
    Buna fetelor,
    va multumesc pentru recomandari, am foat la Marius si mi-am pus extensii cusute  si sunt foarte mandra de extensiutzele mele care arata supeeeer    ,pana acum ma chinuiam cu cele cu clips care  sunt mult mai incomode si iti cad cand nu te astepti. Acum sunt cea mai fericita  , am un par...... de invidiat!
    Cat despre pret  , m-a costat 800 lei un set de 150 g cu tot cu  tuns si coafat zic eu foarte bine , pt.ca, am mai intrebat si in alta parte si m-ar fi  costat cam 1500 doar extensiile pt.  ca era mai de fitze salonul.
    Ce sa mai zic, va recomand din toata inima , succes !
    telefonul il gasiti mai sus .
    Acest mesaj a fost editat de către alexxanobilis: 4 Iul 2013, 14:53
  •  
    • 1 mesaje
    30 Dec 2014, 01:45
    0 1
    Buna , chiar astazi am reusit sa imi pun si eu extensii cusute la Marius, am venit din Italia, unde locuiesc, pentru sarbatori si cautand pareri  despre extensii am gasit acest forum. Sunt super multumita , arata excelent ,nici nu se simte ca am extensii. Va sunt foarte recunoscatoare , conteaza foarte mult o recomandare, am mai avut niste experiente nefericite cu parul atat in tara cat si afara.Am desis sa scriu si eu aici  ca sa va multumesc si sa il recomand si eu cu caldura tuturor celor care doresc extensii perfecte ce nu strica parul .De pret ce sa zic...e mult mai mic decat ma asteptam in Italia m-ar fi costat 500 E ,la Marius  in jur de 160E, iar parul e des si foarte sanatos.
    Eu am luat legatura cu el pentru detalii si pe Facebook unde are si poze , va las si voua adresa , telefonul e acelasi de mai sus, 0722389370
    Bafta tuturor si La multi ani !  

     www.facebook.com/extensiidepar.cusute


    Acest mesaj a fost editat de către mariamanole: 30 Dec 2014, 14:00
  •  
    • 1 mesaje
    26 Oct 2016, 14:51
    0 1
    Buna tuturor!
    De curand am descoperit si eu extensiile cusute de la Marius cu ajutorul vostru, am avut inainte cu microring si m-am ales in cap cu goluri de par la propriu, apoi am incercat cu banda adeziva,nu am fost multumita nici de astea, se dezlipesc cand ti-e lumea mai draga, plus ca la demontare lipiciul de pe ele iti ramane pe par si se incurca groaznic.
    Mi-am pus cusute de 2 ori deja si sunt foarte fericita cu ele, se comporta exact ca si cum ar fi parul meu, nu e nimic rigid sau incomod la ele ,aproape ca uiti ca le ai in cap. Cred ca este cea mai buna solutie existenta daca vrei sa ramai si cu parul tau neafectat. Eu sunt dependenta de extensii fiindca am parul rar si subtire, asa ca am intrat sa va multumesc pt sfaturi si sa recomand si eu altora ca mine salonul lui Marius
    Pupici!
    tel:  0722389370

     http://marylux.freewb.ro/


    Acest mesaj a fost editat de către Elisa88: 26 Oct 2016, 21:19
  •  
    • 1 mesaje
    16 Iun 2018, 20:05
    0 0
    buna fetelor ,mersi mult pentru recenziile cu multa abureala ce au fost scrise aici despre d-nul Marius Petre ,am crezut si eu in o oarecare corectitudine si sinceritate,dar din pacate e foarte usor sa duci lumea in eroare ,deci mi-am pus la dumnealui extensii cusute cu vre-o 2 saptamini in urma si a 2 a zi calvarul,deoarece la radacina s-a format mai mult decit o iritatie si parul care l-a pus lasa de dorit si in plus sunt foarte incomode ,dupa o saptamina am mers sa-mi scot parul la el si nu am vrut scandal pina cind nu am vazut ca parul s-a rarit si scurtat ,(mentionez nu am parul des ,dar din putinul care il aveam a mai scazut din desime)nici nu s-a scuzat ,spunind ca eu aiuresc si nu e vina lui .Sa fi fost de unghii,gene etc . nu scriam vre-o plingere ,insa asta e parul care creste foarte incet!!!AVETI GRIJA VA ROG,MERGETI DOAR PRIN RECOMANDARI REALE LA CINEVA,sa aveti o podosba capilara vit mai sanatoasa si frumoasa,v-am pupat