Va rog sa ma sfatuiti!

  •  
    • 141 mesaje
    22 Iul 2021, 14:48
    0 0
    Am 35 de ani și am de 7 luni o relatie cu un bărbat divorțat, cu un copil de 7 ani. Problema e ca mi-a zis ca vrea sa ne căsătorim, dar nu mai vrea copii. Am ajuns sa ma simt străină de el, pentru că nu mă regăsesc în discuțiile lui cu prietenii despre copil. Il pune pe primul loc și tine tot timpul cu el. Credeti ca are rost sa mai continui? Eu nu am fost niciodată căsătorită si nu am nicio obligație.
    Acest mesaj a fost editat de către Nicoleta08888: 22 Iul 2021, 14:49
  •  
    • 84 mesaje
    24 Iul 2021, 08:25
    0 3
    Nicoleta08888 said:Am 35 de ani și am de 7 luni o relatie cu un bărbat divorțat, cu un copil de 7 ani. Problema e ca mi-a zis ca vrea sa ne căsătorim, dar nu mai vrea copii. Am ajuns sa ma simt străină de el, pentru că nu mă regăsesc în discuțiile lui cu prietenii despre copil. Il pune pe primul loc și tine tot timpul cu el. Credeti ca are rost sa mai continui? Eu nu am fost niciodată căsătorită si nu am nicio obligație.

     

     

    Pana la 35 de ani ai stat nemaritata?

  •  
    • 742 mesaje
    28 Iul 2021, 21:58
    0 0
    Buna seara Nicoleta ! Cele relatate de tine presupune multe idei,multe intrebari,am fost cindva si eu in situatia ta !Este o vorba..omul potrivit la locul nepotrivit.Eu daca ar fi sa dau timpul inapoi asi evita astfel de relatie, de aia zic ca sunt multe intrebari pentru a primi un raspuns cit decit .Daca zici ca te iubeste ,trebuie sa simti,daca zici ca te iubeste in legatura cu un copil dorit doar de tine este o problema.Cu 15 ani in urma daca deschidea un subiect ca aceasta aveai tot eva.ro in discutie.Deh...timpuri noi.oameni noi.Tu esti singura care esti in decizia problemei,pe el ca barbat scutura trandafirul si pleaca.Dragoste cu forta nu se poate,eu zic sa mesteci bine problema si decizia iti apartine,intootdeauna daca accepta un copil cu tine cu forta ..intootdeauna vor fi diferente intre copii. Off .off
  •  
    • 87 mesaje
    19 Aug 2021, 14:05
    1 0
    Nicoleta08888 said:Am 35 de ani și am de 7 luni o relatie cu un bărbat divorțat, cu un copil de 7 ani. Problema e ca mi-a zis ca vrea sa ne căsătorim, dar nu mai vrea copii. Am ajuns sa ma simt străină de el, pentru că nu mă regăsesc în discuțiile lui cu prietenii despre copil. Il pune pe primul loc și tine tot timpul cu el. Credeti ca are rost sa mai continui? Eu nu am fost niciodată căsătorită si nu am nicio obligație.

         

    Buna,
    In aceeasi situatie sunt si eu si ma tot gandesc daca sa-l las sau sa continui!
    Diferenta este ca al meu are 2 copii si nu vrea sa se casatoreasca!


    Acest mesaj a fost editat de către crysttal_2007: 19 Aug 2021, 14:10
  •  
    • 742 mesaje
    22 Aug 2021, 00:52
    0 0
    Imi vine in minte cintecul,Mai intoarce doamne roata' Viata unui om este asa de scurta ,apropo ..fata citeodata mai zice .Daca faci rau platesti,daca faci bine iara platesti.Am vizionat filmul Sunetul muzici,foarte frumos dar e film,off.Am un prieten care are o vorba..In fiecare zi se naste un prost si un destept !Am observat ca toot mai mult tatii ramin cu copii,nu este un lucru rau dar nici usor,de cele mai multe ori copii tai creeaza probleme,discuti,stres,de parca tu iai vrea raul ,apoi sa cresti copii sau copilul altuia.Un raspuns al meu categoric e NU.Nu spun ca nu sunt si exceptii,chiar am intilnit o fata care a fost infiata sii isi iubea foarte mult tatal vitreg.Cam de obicei fetele trag la tata si baietii trag la mama.Eu va sfatuiesc sa va ginditi fooarte bine pasul urmator !!! Bafta multa ca aceeia de pe Titanic nu a avut !!!!!
  •  
    • 742 mesaje
    23 Sep 2021, 10:34
    0 0
    Crysttal ești cumva profesoară,din București ?
  •  
    • 3 mesaje
    1 Ian 2022, 18:32
    0 0
    Nicoleta08888 said:Am 35 de ani și am de 7 luni o relatie cu un bărbat divorțat, cu un copil de 7 ani. Problema e ca mi-a zis ca vrea sa ne căsătorim, dar nu mai vrea copii. Am ajuns sa ma simt străină de el, pentru că nu mă regăsesc în discuțiile lui cu prietenii despre copil. Il pune pe primul loc și tine tot timpul cu el. Credeti ca are rost sa mai continui? Eu nu am fost niciodată căsătorită si nu am nicio obligație.

     
    depinde ce intelegi prin "tine tot timpul cu el"... daca tu nu te poti apropia de copil iar el simte asta... plus ca e copilaresc modul tau de a gandi "tine cu el" ) in fine...

    trecand peste asta... problema mare e diferenta ijn gandire... tu vrei copii iar el nu vrea (sau asa inteleg)... daca tu iti doresti copii... ai nevoie de cineva care isi doreste. e simplu