rugaciunea sf marta

  •  
    • 2 mesaje
    15 Aug 2013, 12:33
    6 4
    Buna fetelor,
    Eu am descoperit rugaciunea Sf Marta, abia martia asta, adica acum 3 zile si pot sa va spun cu mana pe inima ca intr-adevar functioneaza...ce-i drept e nevoie sa crezi cu adevarat...
    Acum o luna de zile m-am despartit de iubit, pe care pana ieri nu l-am mai intalnit. Marti, am descoperit rugaciunea Sf Marta si dorinta mea a fost ca el sa reapara in viata mea...va spun k am ramas scocata de faptul k exact a 2-a zi, a aparut fix in fata mea, afisand cel mai larg si dragut zambet pe care putea sa il aibe, atunci cand m-a vazut...k prin minune, el a avut treaba fix in locul unde stia ca eu lucrez....sunt sigura k rugaciunea a facut k minunea sa se intample.
    V-am relatat povestea mea k sa va intaresc si voua convingerea si credinta in puterea acestei rugaciuni...eu chiar cred!

    Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.


    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune

    1 data - Tatal nostru
    de 3 ori -  Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.

    Acest mesaj a fost editat de către FluffyFluffy: 15 Aug 2013, 12:47
  •  
    • 59 mesaje
    15 Aug 2013, 23:21
    5 6
    o sa incep si eu de marti -------------------------------------- "Lumanare Sfintita" pot folosii lumanarea de la impartasanie? Voi ce lumanare ati folosit?
    Acest mesaj a fost editat de către lil78: 17 Aug 2013, 22:49
  •  
    • 2 mesaje
    24 Aug 2013, 22:10
    4 2
    lil78 said:o sa incep si eu de marti -------------------------------------- "Lumanare Sfintita" pot folosii lumanarea de la impartasanie? Voi ce lumanare ati folosit?

     

     

    lumanare obisnuita, cumparata din biserica

  •  
    • 10 mesaje
    24 Sep 2013, 16:43
    2 5
    RUGAGIUNEA SF MARTA EST INTRADEVAR O RUGAGIUNE FACATOARE DE MINUNI EU AM AVUT REZULTAT POZITIV CHAIR IN ZIUA IN CARE AM INCEPUT SA O CITESC, EX PRIETENUL MEU CU CARE NU MAI VORBISEM DE 4 SAPTAMANI S-A BAGAT IN VORBA CU MINE SI LCRURILE AU INCEPUT SA SE APROPIE. MAI AM DE 4 ORI SI VREAU SA VA SPUN CA IN URMA CU 2 ZILE MI-A TRIMIS MSJ IN CARE IMI ZICEA CA MA IUBESTE, SI AZI DUPA CE AM FACUT RUGAGIUNEA MI-A PROPUS SA NE VEDEM SAPT VIIT.

    MULTUMESC SF MARTA
  •  
    • 10 mesaje
    22 Oct 2013, 22:16
    9 3
    Cunoaste cineva aceasta:

    Rugăciune Puternică Pentru Căsătorie Grabnică

    „In mainile Tale Doamne este viata mea si fara Tine nu pot cunoaste nici implinirea si nici bucuria cea adevarata. Stiind aceasta, avand dorinta de a purta crucea casatoriei, Te rog sa ma ajuti sa gasesc faptura potrivita alaturi de care sa infrunt marea vietii acesteia. Ajuta-ma, Doamne, ajuta-ma, cum numai Tu ma poti ajuta.
    De multe ori ispita singuratatii mi-a ranit inima. De atata durere inima mea s-a strans, si nu este nimeni care sa imi aline durerea. La Tine alerg, Doamne, nadejdea mea, intarirea mea, lumina vietii mele. Ajuta-ma sa am o familie bineplacuta Tie, o familie peste care sa se reverse multimea binecuvantarilor Tale.
    Fereste-ma, Doamne, de tot raul. Fereste-ma de o alegere gresita. Fereste-ma de minciuni, de rautate, de desfrau. Sa nu ma insele frumusetea cea degrab trecatoare, ci sa caut mai ales frumusetea sufleteasca. Sa nu ma orbeasca dragostea patimasa, nici sa nu ma biruie patimile si poftele.
    Tu stii, Doamne, nepriceperea si slabiciunea mintii mele. Izbaveste-ma prin harul Tau de neputintele care ma apasa.Vino in ajutorul meu, Iubitorule de oameni! Daruieste-mi intelepciune si rabdare. O, grea este crucea rabdarii, si greu imi este sa nu fiu covarsit de ea. Dar in Tine imi pun nadejdea.
    Fa sa-mi fie mie familia cale de mantuire, cale de bucurie. Sa nu caut implinirea cea inselatoare cu care ma ademeneste aceasta lume, ci sa caut dragostea pe care ai binecuvantat-o la nunta din Cana Galileii.
    Sa imi fie familia prilej pentru a-Ti multumi in fiecare zi. Si la vreme potrivita, daruieste-mi, Doamne, copii credinciosi si sanatosi, care sa duca o viata curata si sfanta.
    Rugatori aduc pentru mine pe toti sfintii, pe mai marii cetelor ingeresti, pe Inaintemergatorul Tau, pe inteleptii Apostoli, si impreuna cu acestia pe Preacinstita si Preacurata Maica Ta, ale caror rugaciuni primeste-le, Milostive Hristoase al meu, pentru folosul meu si pentru mantuirea mea. Ca Tu Insuti esti, Bunule, sfintirea si luminarea sufletelor noastre si Tie dupa cuviinta, ca unui Dumnezeu si Stapan, toti slava Iti inaltam, in toate zilele. Amin.”

  •  
    • 22 mesaje
    3 Dec 2013, 21:50
    2 0
    Rugaciunea Sfintei Marta o citesc de saptamani bune mai mult pentru sufletul meu, dar de ce sa mint m-as bucura si daca mi s-ar implini dorinta.
  •  
    • 1 mesaje
    18 Mar 2014, 13:52
    5 2
    O RUGACINE FOARTE BUNA ,EU AM GASIT DE MUNCA DUPA CE AM CITIT RUGACIUNEA IN FIECARE MARTI TIMP DE 9 SAPTAMANI,IMPORTANT E CA DUPA CE SE INDEPLINESTE DORINTA SA NU UITAM DE SF MARTA SI CREDINTA IN DUMNEZEU,DOMANE AJUTA


    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.

    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    1 Tatal nostru 
    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 216 mesaje
    21 Mar 2014, 23:00
    6 0
    am gasit aceasta rugaciune si scrie ca la terminarea ei(9 zile)trebuie sa o publici.o redau mai jos cu multumiri:maica iubita,sfinta fecioara de juquila,fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna, nu ne abandona! maica iubita protejeaza pelerinii,fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si piinea ce le-a fost furata dale-o inapoi.fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat!amin! ii multumesc fecioarei din juquila pentru toate favorurile primite!amin! se spune de 9 ori rugaciunea "bucurate marie" bucurate marie cea plina de har, d-nul este cu tine, binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau iisus. sfinta marie maica lui d-zeu, roagate pentru noi pacatosii, acum si-n ceasul mortii noastre. amin!              rugaciunea se face 9 zile la rand in fiecare zi se aprinde cate o lumanare alba chiar si pastiele culoarea alba. in a noua zi publicati rugaciunea. se spun 3 dorinte, una pentru bani si doua imposibile, ele se vor implini chiar daca nu va vine sa credeti. sa va ajute d-zeu. autor RODICA
  •  
    • 14 mesaje
    23 Mar 2014, 17:31
    3 1
    Va rog din suflet sa imi raspunde-ti...eu ma indrept spre a 6-a saptamana..la sf Marta..eu in realitate m-am rugat pentru cineva drag mie,mi-as dorii sa ma impac cu iubitul meu cu care aveam planuti asa mari si de cand am inceput novena lucrurile s-au inrautatit.,..el si-a facut pe altcineva nu ma mai cauta nimic...de ce pe mine nu ma vede? de ce nu ma ajuta...eu voi continua cele 9 saptamani,,,dar ni-e foarte greu multumesc din suflet
  •  
    • 4346 mesaje
    23 Mar 2014, 17:49
    6 0
    dulghi said:Va rog din suflet sa imi raspunde-ti...eu ma indrept spre a 6-a saptamana..la sf Marta..eu in realitate m-am rugat pentru cineva drag mie,mi-as dorii sa ma impac cu iubitul meu cu care aveam planuti asa mari si de cand am inceput novena lucrurile s-au inrautatit.,..el si-a facut pe altcineva nu ma mai cauta nimic...de ce pe mine nu ma vede? de ce nu ma ajuta...eu voi continua cele 9 saptamani,,,dar ni-e foarte greu multumesc din suflet

     

    daca ceea ce ceri, e in sine pacat..nu te astepta sa ti fie ascultate rugaciunile!

  •  
    • 14 mesaje
    24 Mar 2014, 09:28
    2 1
    Dar ce pacat sa fie? Ca as vrea sa fiu fericita? .....nu am cerut un imposibil asa de mare..mi-as dorii sa fiu langa el sa pot sa ma rog mai indeaproape pentru el,deoarce se afla intr-un moment dificil din viata lui!...Sper din inima sa fiu ascultata..toata speranta mi-am puso inDzeu
  •  
    • 4346 mesaje
    25 Mar 2014, 14:14
    3 1
    tu cu iubitul tau intretii relatii sexuale?????
  •  
    • 14 mesaje
    25 Mar 2014, 21:29
    6 2
    Am mai auzit intrebarea asta...eram impreuna de mult timp...cred ca e ceva ''normal''....stiu ca in sine e pacat,dar acum nu o sa ma mai ia nimeni doar daca o sa avem contact sexual dupa nunta??....Probabil daca asta era greseala cea mai mare trebuia sa-l pierd de mult....eu stiu ca e postul pastelui si crede-ma ca il tin sunt catolica ...merg in pelerinaje nu duc o viata dezordonata ma rog ff mult si rozariu si in fiecare duminica si marti la biserica...dar nu am spus ca sunt un exemplu pt altii sau sunt sfanta..da mai gresesc si eu....indferent de ce mi-ar spune cineva..eu am incredere..si probabil daca nu e sa fiu cu el..cu siguranta motivul nu e contactul sexual...probabil ma fereste Dzeu de ceva..sau poate voi primi o alinare sufleteasca din alta parte dar nu din motive sexuale...serios....!
  •  
    • 14 mesaje
    25 Mar 2014, 21:35
    4 0
    Chiar citeam un blog undeva..cu un baiat care avea aceasi problema adolescentina...dar baiatul era fff gelos posesiv nervos ...etc...si fata pt care el se ruga era sfanta pentru el pt simplu faptca il intelegea si-l accepta...pana intr-o zi cand a pierdut-o...a spus..ca sa rugat fara sa impuna , sa rugat cu credinta si speranta sa fie bine totul intre el si ea....si a tinut novena..nu sa in deplinit a mai tinut odata la a 3a novena sa impacat cu ea....deci nu cred ca ei dupa nu stiu cat timp a spus ca avea o relatie nu au intretinut contact sexual...dar bine nu incurajez chestia asa sa nu se inteleaga gresesit..cu contactul sexual e pacat si stiu bine...dar credinta e credinta..si daca te rog si ai rabdare lucrurile se vor indrepta in favorul tau....fie ca esti cu acea persoana fie ca nu...eu mai am 3 saptamani la sf marta deci speranta mea nu sa terminat si dupa ce voi gata daca nu va fi sa fiu cu el ...speranta mea tot nu moare...Stiu ca Dzeu stie de ce se intampla lucrurile asa acum..iar rugaciunile mele au un rost...nu pot trece nevazute..
  •  
    • 4346 mesaje
    25 Mar 2014, 23:31
    6 1
    dulghi said:Dar ce pacat sa fie? Ca as vrea sa fiu fericita? .....nu am cerut un imposibil asa de mare..mi-as dorii sa fiu langa el sa pot sa ma rog mai indeaproape pentru el,deoarce se afla intr-un moment dificil din viata lui!...Sper din inima sa fiu ascultata..toata speranta mi-am puso inDzeu

     

    Tocmai ai raspuns mai sus!


    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 25 Mar 2014, 23:32
  •  
    • 1532 mesaje
    26 Mar 2014, 08:47
    2 0
    dulghi said:Va rog din suflet sa imi raspunde-ti...eu ma indrept spre a 6-a saptamana..la sf Marta..eu in realitate m-am rugat pentru cineva drag mie,mi-as dorii sa ma impac cu iubitul meu cu care aveam planuti asa mari si de cand am inceput novena lucrurile s-au inrautatit.,..el si-a facut pe altcineva nu ma mai cauta nimic...de ce pe mine nu ma vede? de ce nu ma ajuta...eu voi continua cele 9 saptamani,,,dar ni-e foarte greu multumesc din suflet

     

    Poate ca D-zeu sau Sf.Marta stie ca este ceva mai bun pt tine. Nu mereu ceea ce ne dorim este bun pt noi

  •  
    • 14 mesaje
    26 Mar 2014, 09:08
    5 0
    Da sunt constiienta de asta,dar vezi tu de multe ori ne ambitionam pe ceva pana reusim chiar daca nu e bn pt noi...si in final vom primi apoi trebuie sa fim puternici sa suportam conseciintele...eu oricum ma rog si cred ca ma va ajuta sper sa fie asa...va voi tine la curent cu tot ce se intampla...momentan nu e nimic nou.nu vorbeste cu mine e tot cu acea fata, VA FI BINE! va pup si va imbratisez cu drag
  •  
    • 14 mesaje
    28 Mar 2014, 13:49
    4 2
    Cat de singura ma simt....marti e a 7a marte si nu vad nimic bun din contra...el e asa de bine cu ea .....simt ca ma lasa puteriile..simt ca mi se duce totul de sub picioare....asa de mult as vrea sa fie bine sa pot fi fericita , probabil pt multi acest msg e o chestie adolescentina dar nu e asa, simt ca imi plange sufletu si nu simt nici un ajutor
  •  
    • 1 mesaje
    30 Mar 2014, 10:52
    2 3
    Rugaciune pentru indeplinirea dorintelor

    Sfanta Inima a lui Isus Hristos ajuta-ma grabnic,nu ma 
    lasa,caci eu te slavii incunostiind pe toata lumea de minunea 
    ce ai facut cu mine.
    Iti sarut picioarele Tale sfinte sangerande,spal cu 
    lacrimile mele toate ranile primite si astept cu credinta in 
    suflet ca in aceasta rugaciune de 25 de zile sa iti apleci
    ochii milostivi si asupra mea. Amin

  •  
    • 14 mesaje
    9 Apr 2014, 09:21
    3 1
    marti a fost a 8-a saptamana la sf Marta, lucrurile s-au mai asezat am mai vazut cate un semn asa micut dar dorinta inca nu mi sa indeplinit....sa avem credinta si speranta !!!