rugaciunea sf marta

  •  
    • 3765 mesaje
    8 Dec 2015, 21:18
    0 0
    cineva_an said:Incercati! La mine a avut efect!

     

     

    cum?

  •  
    • 6 mesaje
    10 Mai 2016, 09:11
    0 0
    Buna....am inceput si eu sa spun rugaciunea...sunt la a 3-a marti...ma rog sa fiu impreuna cu o fata de care m.am indragostit...nu am crezut k o sa fie ceva intre noi...ea a fost nevoita sa renunte la o persoana pe care o iubea si care o insela...a trebuit sa se mute din casa lui...nu a avut unde si cu cine sa se mute, asa ca m.am oferit eu sa o ajut sa stea la mine pana isi gaseste sa se mute cu chirie...intr-o seara lucrurile au facut ca noi doi sa ne "iubim" , insa am fost avertizat ca nu stie cum va reactiona pe viitor
  •  
    • 3765 mesaje
    10 Mai 2016, 09:47
    0 0
    Alexei82 said: , insa am fost avertizat ca nu stie cum va reactiona pe viitor

     

     

    cine te-a avertizat?

  •  
    • 6 mesaje
    10 Mai 2016, 23:29
    1 0
    igivansenior said:
    Alexei82 said: , insa am fost avertizat ca nu stie cum va reactiona pe viitor

     

     

    cine te-a avertizat?

     

  •  
    • 6 mesaje
    10 Mai 2016, 23:49
    0 0
    Ea m.a avertizat ca nu stie cum v.a reactiona pe viitor...daca o sa poata sa ma iubeasca sau nu...daca o sa fie mai mult...lucrurile au mers bine primele 2..3 sap...apoi lucrurile au inceput sa se strice...sa se raceasca...am inceput sa spun aceasta rugaciune...azi am zis.o pt a 3-a.oara...ieri mi.a spus ca a intalnit pe cineva si ca se simte atrasa de el si ca e chimie intre ei...insa nu s.a intamplat nimic intre ei...totul s.a rezumat doar la discutii...vorbe...nu stiu ce sa mai fac...imi doresc sa fiu cu aceasta fata ca e ceea ce mi.am dorit de foarte mult timp sa intalnesc o asa fata...si nu.mi vine sa renunt la ea...dar dk ea nu poate sa ma iubeasca si doar tine la mine si vrea sa fiim prieteni...ce sa fac?
  •  
    • 3765 mesaje
    11 Mai 2016, 09:12
    0 0
    zi in continuare rugaciunea, poate nu pleaca.
  •  
    • 6 mesaje
    11 Mai 2016, 18:49
    0 0
    poate nu pleaca...dar ea deja a cunoscut deja pe cineva...si e atrsa de el...mi-a spus ca e acea chimie intre ei...deja s-au intalnit de 2 ori, vrobesc la tel si prin mesaje...iar cu mine e din ce in ce mai rece....o sa spun in continuare rugaciunea...nu ma las asa usor...si nu las lucrurile neterminate....dk nu se va intampla nimic favorabil mie...o sa imi vad de viata mea....poate inca nu e momentul meu
  •  
    • 6 mesaje
    15 Mai 2016, 07:20
    0 0
    a mai spus cineva rugaciunea si i s-a indeplinit?
  •  
    • 6 mesaje
    21 Iun 2016, 22:10
    0 0
    Rugaciunea catre Sfinta Marta

    Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele. In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implor, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta). Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale. Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori). Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea. Amin!
  •  
    • 3765 mesaje
    22 Iun 2016, 09:34
    0 0
    daca stia Father Chicken aceasta rugaciune, acum eram campioni europeni.
    daca vezi ca nu merge cu Boca, incerci altceva, un Talmud, un Coran, o rugaciune de sf Marta.

    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 22 Iun 2016, 09:36
  •  
    • 1 mesaje
    23 Iun 2016, 22:21
    0 0
    Buna seara
    eu am incercat aceasta rugaciune si pot spune ca iti indeplineste chiar orice dorinta. Incercati cu cea mai mare incredere este minunat.
    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    1 Tatal nostru
    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.
    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Iun 2016, 15:50
    0 0
    maxius said:Buna seara
    eu am incercat aceasta rugaciune si pot spune ca iti indeplineste chiar orice dorinta. Incercati cu cea mai mare incredere este minunat.
    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    1 Tatal nostru
    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.
    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.

     

     

    ai castigat la Loto?

  •  
    • 3 mesaje
    12 Iul 2016, 17:00
    0 0
    Aceasta este intr-adevar o rugaciune foarte puternica. Am spus-o si eu timp de noua saptamani si dorinta mi s-a indeplinit in a treia sau a patra saptamana. Am spus-o insa pana in saptamana a noua.
    Doamne ajuta!


    Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

    Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
    In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implor, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

    Tatal nostru si Nascatoarea (de 3 ori).

    Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 3 mesaje
    12 Iul 2016, 17:03
    0 0
    Am citit si eu aceasta rugaciune timp de noua saptamani si pot sa confirm ca dorinta mi s-a indeplinit in a treia sau a patra saptamana.
    Doamne ajuta!

    Sfanta Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune

    1 data - Tatal nostru
    de 3 ori - Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Iisus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 3 mesaje
    12 Iul 2016, 17:09
    0 1
    Am spus si eu aceasta rugaciune timp de noua saptamani si dorinta mi s-a indeplinit in a treia sau a patra saptamana. ( un baiat  despre care nu mai stiam nimic si care credeam ca m-a uitat complet, m-a cautat)

    Doamne ajuta!



    Sfanta Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune

    1 data - Tatal nostru
    de 3 ori -  Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Iisus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 1 mesaje
    25 Aug 2016, 09:29
    0 0
    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
     

    1 Tatal nostru 
     

    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.
    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.

    Se spune noua zile de marti,si pe timpul cat se recita se aprinde o lumanare sfintita.

    Am mare nevoie sa mi se indeplineasca dorinta.
  •  
    • 79 mesaje
    22 Nov 2016, 09:52
    0 0
    Ana026 said:

    Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.



    Rugaciunea catre Sfinta Marta

    Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele. In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implor, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta). Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale. Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori). Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea. Amin!

     

  •  
    • 1 mesaje
    31 Ian 2017, 21:42
    0 0
    va dau si eu aceasta rugaciune pe care tocmai am terminato si astept inca sa mi se indeplineasca dorinta  pt ca am cerut ceva cam greu si sper sa ma ajute...SFANTA MARIA, MA INDREPTEZ PLIN DE INCREDERE CATRE TINE, CERANDU-TI AJUTOR. CRED CU TARIE CA MA VEI ASCULTA IN NECAZUL MEU SI MA VEI SPRIJINI CAND IMI ESTE GREU.
    SPER A-TI ARATA RECUNOSTINTA MEA. ITI FAGADUIESC SA FAC CUNOSCUTA SI ALTORA ACEASTA RUGACIUNE. TE ROG CU UMILINTA SA IMI ADUCI LINISTE IN TRISTETEA SI DURERILE MELE.
    IN NUMELE NEGRAITEI RUGACIUNI SI BUCURII CATE TI-A CUPRINS INIMA CAND AI OFERIT ADAPOST MANTUITORULUI LUMII IN CASA TA DIN BETLANIA, TE IMPLOR ROAGA-TE PENTRU MINE SI FAMILIA MEA CA SA-L PASTRAM PE D-ZEU IN INIMA ASTFEL INCAT SA NE INVREDNICIM A PRIMI AJUTOR IN NEVOILE NOASTRE, MAI ALESIN DUREREA CARE MA COPLESESTE ACUM...(SE SPUNE DORINTA). TE IMPLOR, AJUTATOAREA CELOR AFLATI IN SUFERINTA, INFRANGE ORICE GREUTATI PRECUM AI INFRANT BALAURUL CARE SADE LA PICIOARELE TALE.

    SE PUNE RUGACIUNEA TATAL NOSTRU.

    BUCURA-TE MARIE CEA PLINA DE DAR,
    DOMNUL ESTE CU TINE !

    BINECUVANTATA ESTI TU INTRE FEMEI SI BINECUVANTAT ESTE RODUL PANTECULUI TAU CARE A NASCUT PE MANTUITORUL SUFLETELOR NOASTRE IISUS HRISTOS.
    SFANTA MARIE, MAICA DE D-ZEU, ROAGA-TE PENTRU NOI PACATOSII ACUM SI IN CEASUL MORTII NOASTRE. AMIN.

    Aceasta rugaciune se spune de 10 ori.
    Se va spune timp de 9 marti avand o lumanare sfintita aprinsa.
    Rugaciunea este ata de puternica incat inainte de terminarea noveniei se va primi lucrul cerutoricat ar fi de greu.
  •  
    • 4346 mesaje
    1 Feb 2017, 21:48
    0 0
    Alexei82 said:Buna....am inceput si eu sa spun rugaciunea...sunt la a 3-a marti...ma rog sa fiu impreuna cu o fata de care m.am indragostit...nu am crezut k o sa fie ceva intre noi...ea a fost nevoita sa renunte la o persoana pe care o iubea si care o insela...a trebuit sa se mute din casa lui...nu a avut unde si cu cine sa se mute, asa ca m.am oferit eu sa o ajut sa stea la mine pana isi gaseste sa se mute cu chirie...intr-o seara lucrurile au facut ca noi doi sa ne "iubim" , insa am fost avertizat ca nu stie cum va reactiona pe viitor

     

     

     Rugaciunea nu este facuta  sa ti implineasca  curvasaraia si poftele pacatoase ! poti s o tot zici...pana faci coji la genunchi....ca e tot  degeaba !

  •  
    • 79 mesaje
    21 Mar 2017, 20:04
    0 0
    Princcessa said:Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

    Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
    In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

    Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

    Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.Amin!