rugaciunea sf marta

  •  
    • 2085 mesaje
    11 Apr 2014, 16:05
    3 2
    dulghi said:marti a fost a 8-a saptamana la sf Marta, lucrurile s-au mai asezat am mai vazut cate un semn asa micut dar dorinta inca nu mi sa indeplinit....sa avem credinta si speranta !!!

     

    E foarte bine ca te rogi. Dar nu cere sa-ti dea ceva anume sau pe cineva anume. S-ar putea sa nu iti fie bine alaturi de el. La asta te-a gandit ?  Cere sa faca Dumnezeu cum este mai bine pentru tine.

  •  
    • 14 mesaje
    15 Apr 2014, 11:43
    0 0
    S-au implinit si cele 8 saptamani si nimic nu e nou...nu mi sa indeplinit dorinta din pacate,dar probabil ca nu a fost bine ce am cerut , nu cartesc in fata Domnului, asa a fost sa fie,,,,rugati-va si sperati ,
  •  
    • 4346 mesaje
    15 Apr 2014, 12:04
    1 0
    daca ceri ceva ce in sine e pacat..n o sa sa implineasac veci!!!
  •  
    • 14 mesaje
    23 Apr 2014, 11:51
    2 0
    Da andda cu siguranta a fost pacat in sine...ca am vrut sa fiu langa o persoana sa o ajut si sa fim fericiti fara nici un interes...sa stii ca nu totul se bazeaza pe contactul sexual cum crezi tu ....multumesc oricum pt raspuns 
  •  
    • 4346 mesaje
    23 Apr 2014, 12:14
    1 0
    dulghi said:Da andda cu siguranta a fost pacat in sine...ca am vrut sa fiu langa o persoana sa o ajut si sa fim fericiti fara nici un interes...sa stii ca nu totul se bazeaza pe contactul sexual cum crezi tu ....multumesc oricum pt raspuns 

     

    eu stiu ca nu se bazeaza!..insa tu cu gura ta spuneai ca si lucrul acesta se intampla in relatia voastra..deci.......

  •  
    • 14 mesaje
    24 Apr 2014, 22:39
    1 0
    Da,draga mea dar o relatie nu se bazeaza doar pe sex...deci fii sigura ca nu m-am rugat sf Marta sa fie bn intre noi sa avem relatii sexuale....deci nu intelege gresit...si faptu ca nu mi sa dat c am cerut cu siguranta e alt motiv...asa sa fie cum vrea Dzeu
  •  
    • 4346 mesaje
    26 Apr 2014, 15:13
    0 1
    nu e nevoie sa te rogi pt asta..dar din moment ce relatia voastra ar include si partea cu sexul premarital..tot pacat se cheama cea ce ii ceri tu lui Dumnezeu!!!
  •  
    • 14 mesaje
    9 Mai 2014, 07:33
    1 0
    bine .multumesc mult oricum pentru raspunsuri
  •  
    • 22 mesaje
    25 Mai 2014, 17:18
    0 0
    M-am rugat multe luni la rand spunand aceasta rugaciune pentru un anumit lucru,crezand ca voi fi mai implinita daca il voi avea,m-a ajutat foarte mult aceasta rugaciune pentru ca mi-am dat seama ca nu am nevoie de el cel putinacum sa fiu fericita,pentru ca mi s-au intamplat alte lucruri bune pe parcurs.
  •  
    • 1 mesaje
    11 Nov 2014, 10:29
    0 0
    spun si eu aceasta rugaciune , este a8a marti , sper ca dorinta mea se va implini 

     Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

    Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
    In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

    Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

    Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 1 mesaje
    26 Ian 2015, 01:35
    0 0
    Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea. SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta. Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune 1 data - Tatal nostru de 3 ori - Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin. Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 1 mesaje
    10 Feb 2015, 23:07
    0 0
    Bun gasit forumistelor.Se spune ca aceasta rugaciune este foarte puternica,si multa lume a obtinut ajutor in necazuri apeland la ea.Se spune noua zile de marti,si pe timpul cat se recita se aprinde o lumanare sfintita.
    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    1 Tatal nostru
    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.

  •  
    • 2 mesaje
    24 Mar 2015, 21:42
    0 0
    Sfanta martha ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor,cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijinicand mi-e greu,spre a-ti arata recunostinta mea iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune,te rog c cu umilinta sa aduci alinare in suferintele si necazurile mele,in numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din ,Betania,te implor roaga-te pentru mine si familia mea ca sa- l pastram pe Dumnezeu in inimiastfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre mai ales in durerea care ma copleseste acum.
    Te implor ajutatoarea  celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale
    Tatal nostru
    Bucura-te marie
    Sfanta Martha roaga-te pentru mine si familia mea

    Sa ne rugam cu credinta si vom fi ajuta-ti
     
  •  
    • 1 mesaje
    7 Apr 2015, 07:58
    0 0
    Este a 9a Marti. O parte din dorinta mi a fost indeplinita dupa 3 Zile de Marti in care am zis rugaciunea. Sper ca si partea a doua sa mi fie auzita si implinita. Rugaciune catre Sfanta Marta SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta. Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune   1 Tatal nostru   3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin. Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea. Se spune noua zile de marti,si pe timpul cat se recita se aprinde o lumanare sfintita.
  •  
    • 1 mesaje
    16 Apr 2015, 22:41
    0 0
    Intr-adevar aceasta rugaciune es deosebita, raspunsul primit a venit intr-un mod pe cat de neasteptat, pe atat de placut, multumesc din suflet Sf. Marta!
    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    1 Tatal nostru
    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 1 mesaje
    30 Apr 2015, 15:57
    0 0
    FluffyFluffy said:Buna fetelor,
    Eu am descoperit rugaciunea Sf Marta, abia martia asta, adica acum 3 zile si pot sa va spun cu mana pe inima ca intr-adevar functioneaza...ce-i drept e nevoie sa crezi cu adevarat...
    Acum o luna de zile m-am despartit de iubit, pe care pana ieri nu l-am mai intalnit. Marti, am descoperit rugaciunea Sf Marta si dorinta mea a fost ca el sa reapara in viata mea...va spun k am ramas scocata de faptul k exact a 2-a zi, a aparut fix in fata mea, afisand cel mai larg si dragut zambet pe care putea sa il aibe, atunci cand m-a vazut...k prin minune, el a avut treaba fix in locul unde stia ca eu lucrez....sunt sigura k rugaciunea a facut k minunea sa se intample.
    V-am relatat povestea mea k sa va intaresc si voua convingerea si credinta in puterea acestei rugaciuni...eu chiar cred!

    Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.


    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune

    1 data - Tatal nostru
    de 3 ori -  Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.

     

  •  
    • 1 mesaje
    15 Mai 2015, 14:05
    0 0
    Buna ziua pot sa va sp ca rugaciunea Sf.Marta chiar da rezultate..se poate sp si consecutiv 9 zile nu doar 9 marti..eu am avut o problema cu banii si am inceput rugaciunea sf Marta,o rugaciune catre sf Parinte Arsenie Boca si o mica rugaciune catre sf Spiridon cu o lumanare sfintita aprinsa..in a 7 a zi pot sa sp ca problema s-a rezolvat..am primit o suma de bani mai mult decat aveam nevoie..incercati si o sa vedeti ca dorinta se indeplineste..trebuie sa ai credinta..msc lui D-zeu,Maica Domnului,Sf.Marta,Parinte Arsenie Boca,Sf.Spiridon si la toti Sfintii..Doamne Ajuta!!!
  •  
    • 3765 mesaje
    15 Mai 2015, 15:30
    1 0
    e.ely19 said:Buna ziua pot sa va sp ca rugaciunea Sf.Marta chiar da rezultate..se poate sp si consecutiv 9 zile nu doar 9 marti..eu am avut o problema cu banii si am inceput rugaciunea sf Marta,o rugaciune catre sf Parinte Arsenie Boca si o mica rugaciune catre sf Spiridon cu o lumanare sfintita aprinsa..in a 7 a zi pot sa sp ca problema s-a rezolvat..am primit o suma de bani mai mult decat aveam nevoie..

     

     

    ai castigat la loto?? chiar daca nu ai jucat

  •  
    • 1 mesaje
    16 Iun 2015, 22:25
    2 0
    Buna
    Am descoperit si eu aceasta rugaciune cand ramasesem fara loc de munca si eram in cautare disperata...Am zis sa incerc, nu-mi pusesem toate sperantele in rezolvarea problemei mele prin aceasta rugaciune...Dar mi-am gasit un job chiar la scurt timp dupa ce am inceput sa citesc rugaciunea si s-a dovedit a fi chiar un loc de munca stabil (lucru de care aveam mare nevoie avand credite la banca si chiar si o luna de pauza intre job-uri devenea un dezastru pentru resursele mele) unde am ramas pana in prezent. Nu am crezut cu tarie in puterea acestei rugaciuni si cu toate acestea am primit ajutorul Sf. Marta. Multumesc si va doresc sa va bucurati si voi de minunile pe care le poate face aceasta rugaciune.
  •  
    • 1 mesaje
    8 Dec 2015, 17:30
    0 0
    Incercati! La mine a avut efect!