rugaciunea sf marta

  •  
    • 170 mesaje
    8 Sep 2008, 18:01
    13 3
    spun rugaciunea de 2 saptamani...adica de 2 marti...maine urmeaza a 3-a marte...cred ca este puternica deoarece el s-a apropiat mai mult de mine in ultimul timp...dar mai mereu il visez si imi zice sa am rabdare ca el vrea sa fie cu mine...asta ce mai inseamna?
  •  
    • 32 mesaje
    8 Sep 2008, 19:03
    2 3
    adica?poti aduce fiinta care o iubresti inapoi langa tine cu ajutorul credintei si acestei rugaciuni?!
  •  
    • 51 mesaje
    8 Sep 2008, 22:04
    1 3
    e autosugestie..banuiesc ca ai auzit de oameni care s-au vindecat de boli destul de grave(cancer,diabet etc) si asta doar prin credinta.,adica prin autosugestionare..eu iti zic propun sa vezi filmul 'the secret'..un film cu cateva exagerari,dar in esenta extrem de adevarat..
  •  
    • 31 mesaje
    9 Sep 2008, 11:07
    4 5
    unde ai gasit rugaciunea, poti sa o postezi?

    tii post? cum o spui?
  •  
    • 32 mesaje
    9 Sep 2008, 11:27
    10 5
    Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

    Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
    In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

    Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

    Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.Amin!
  •  
    • 170 mesaje
    9 Sep 2008, 19:38
    20 2
    Bun gasit forumistelor.Vreau sa va dau aceasta rugaciune pentru ca este foarte puternica,si multa lume a obtinut ajutor in necazuri apeland la ea.Se spune noua zile de marti,si pe timpul cat se recita se aprinde o lumanare sfintita.


    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    1 Tatal nostru
    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.


    Multi spun ca li s-a indeplinit cererea inainte de a termina cele 9 marti.Eu deocamdata astept miracolul,dar nu ma indoiesc ca voi fi ascultata.Sa fiti sanatosi si sa aveti credinta.Va pup pe toate.
  •  
    • 32 mesaje
    9 Sep 2008, 20:19
    2 2
    Sa ne spuna si noua cineva....din experienta...i s-a indeplinit dorinta oricat de grea ar fi parut ea?de exmplu vindecarea de o boala sau impacarea cu un fost iubit,chiar daca relatia parea terminata si fara cale de intoarcere?sau obtinerea unui lucru foarte important?! asteptam exemple.>< va multumim.
  •  
    • 27 mesaje
    11 Sep 2008, 10:54
    2 0
    chiar s-a indeplinit vreo dorinta la cineva?
  •  
    • 236 mesaje
    11 Sep 2008, 12:11
    5 1
    eu am tinut-o mai demult, 9 marti si dorinta s-a indeplinit partial. La fel, cand am avut o problema destul de nasoala la serviciu, am citiit-o 2 zile incontinuu aproape si a treia zi s-a rezolvat problema.
    acum as vrea sa incep sa o zic iar.
  •  
    • 51 mesaje
    12 Sep 2008, 18:41
    4 4
    'acum as vrea sa incep sa o zic iar. ' dar ce e rugaciunea?o incantatie? cititi fel de fel de rugaciuni,dar cele 10porunci le-ati citit?sa nu mai vb de respectat poruncile..Dumnezeu trebuie sa va ajute mereu cand va este greu,nu?e datoria lui,nu?voi nu aveti nicio obligatie fata de El,nu? vreti sa aflati daca a functionat la cineva ca sa stiti daca sa va pierdeti sau nu timpl cu asa ceva,nu?si apoi sunteti dezamagite ca dorinta s-a impinit doar partial.TREZITI-VA!
  •  
    • 51 mesaje
    12 Sep 2008, 18:45
    2 0
    inca ceva..'poti aduce fiinta care o iubresti inapoi langa tine cu ajutorul credintei si acestei rugaciuni?' stii cum e,princessa?Dumnezeu iti da,dar nu iti baga si in traista..daca astepti sa pice totul din cer pt ca ai spus tu o rugaciune s-ar putea sa cam ai de asteptat..
  •  
    • 236 mesaje
    12 Sep 2008, 20:43
    4 1
    Deea, si de ce trebuie sa iti spui parerea atat de aspru? Fiecare cu parerile si convingerile lui, nu esti tu in masura sa le judeci sau sa le intelegi...
  •  
    • 32 mesaje
    12 Sep 2008, 21:15
    2 0
    Multumim onyx23 pt sprijin !Am deschis acest subiect ca sa aflam daca Sfanta Marta i-a ajutat pe oameni...sa ne spuna povestile lor...nu sa ne certam .Asteptam in continuare raspunsuri
  •  
    • 48 mesaje
    13 Sep 2008, 02:11
    4 3
    Pacat ca va rugati doar cand va este greu si suferiti!Cand va este bine,,ii multumiti lui Dumnezeu?
  •  
    • 224 mesaje
    13 Sep 2008, 21:59
    1 0
    Poate nu conteaza momentul cand se spune o rugaciune,cred ca,conteaza mai mult faptul ca se spune.Unii,majoritatea,considera ca a te ruga lui Dzeu e o slabiciune,si se feresc sa recunoasca,dar e omeneste sa fim slabi in fata lui Dzeu,iar aceste exemple(oameni care au primit ceea ce au cerut) sunt tocmai bune pt a`i face sa se roage si pe cei care au primit in viata mult si destul de usor.
  •  
    • 51 mesaje
    13 Sep 2008, 22:29
    2 1
    credeam ca sunt singura nebuna...oamenii s-au indepartat atat de tare de Dumnezeu..au uitat pt ce traiesc pe acest pamant..chiar ar trebui deschis un topic despre ce considera oamenii a fi sensul vietii,dar ramane de vazut unde..
    oamenii il cheama pe Dumnezeu in rugaciunile lor doar atunci cand au ei nevoie..atunci cand le merge bine,nu au timp sa treaca pe la biserica,nu au timp nici sa spuna o rugaciune in linistea camerei lor..mare pacat..
    si pt cei care au de obiectat ceva,sa stiti ca am fost crescuta de mica in spiritul religiei..atunci cand am crescut m-am documentat singura si am invatat singura tot ce stiu acum..am un iubit student la teologie cu care urmeaza sa ma casatoresc peste ceva timp...
  •  
    • 1 mesaje
    3 Nov 2008, 20:12
    3 1
    de cite ori se citeste in fiecare marti ,odata sau de mai multe ori,se citeste seara , dimineata,si indeplineste orce dorinta sau numai necazurile mari,multumesc ,astept un raspuns
  •  
    • 58 mesaje
    6 Nov 2008, 14:17
    7 0
    Asd
    Acest mesaj a fost editat de către someday: 27 Aug 2012, 01:09
  •  
    • 599 mesaje
    6 Nov 2008, 22:33
    2 1
    Am spus si eu aceasta rugaciune timp de 9 marti...
    N-am fost convinsa,poate mai mult curioasa...pana la urma am sperat.
    Nu s-a produs nici o minune....
    Sunt convinsa insa ca atunci cand Dumnezeu stie ca e cazul,se intampla multe...
  •  
    • 726 mesaje
    8 Nov 2008, 21:48
    10 1
    Credinta trebuie sa fie mare...indiferent de rugaciune.