Gliss Color cu Acid Hialuronic

  •  
    • 3 mesaje
    29 Apr 2020, 01:58
    1 0
    Buna fetelor,
    Vreau sa va las cateva impresii despre noua vopsea de par Gliss Color cu Acid Hialuronic.

    Gliss Color este prima solutie de colorare a parului cu un complex de acid hialuronic, cunoscut pentru proprietatile sale hidratante, care nu numai ca protejeaza parul de deteriorare, ci ii ofera ingrijire chiar in timpul si dupa colorare.
    Acidul hialuronic este un compus produs natural de corp si joaca un rol esential in sanatatea tesuturilor, ajutand la umplerea spatiului dintre tesut si piele. Functioneaza ca un magnet pentru umiditate, ajutandu-ti pielea sa retina cat mai multa apa astfel incat sa se simta si sa arate hidratata, neteda si sanatoasa.

    Stiam despre beneficiile acidului hialuronic pentru piele si il folosesc zilnic, de mai bine de un, dar nu l-am testat niciodata pe par.

    Din cele 20 de nuante disponibile, eu am ales Dark Blonde. Din experientele mele anterioare, nuantele de blond inchis dau parului meu o frumoasa nuanta de saten, foarte similara culorii mele naturale.

    Vopseaua Gliss Color cu Acid Hialuronic are o consistenta mai lichida, comparativ cu alte vopsele folosite anterior, lucru care a dus la o mai buna distribuirii a produsului pe par.
    In plus, un singur tub de vopsea mi-a ajuns pe tot parul.
    Dupa vopsire am aplicat masca pentru par cu acid hialuronic. Trebuie sa recunosc ca a trebuit sa folosesc pliculetele cu masca de la ambele pachete de vopsea pentru a putea acoperi tot parul.

    Rezultatul?
    Parul meu are o nuanta frumoasa de saten (exact cum ma asteptam), uniforma, inclusiv pe portiunile cu multe fire albe <3 
    Mi-au mai ramas urme de Henna neagra pe la varfuri, dar pe acelea nu le putea acoperi pentru ca nu este o nuanta cu decolorant.
    Si dupa cateva spalari, culoarea a ramas la fel.
             
    Acest mesaj a fost editat de către ioana_mv: 29 Apr 2020, 02:03
  •  
    • 3 mesaje
    29 Apr 2020, 02:02
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către ioana_mv: 29 Apr 2020, 02:05