M-a placut sau doar mi s-a parut?

  •  
    • 21 mesaje
    14 Dec 2019, 14:16
    0 0
    ........
    Acest mesaj a fost editat de către Mirage01: 16 Dec 2019, 20:21
  •  
    • 4017 mesaje
    14 Dec 2019, 18:32
    0 1

    Mirage, eu m-am obisnuit sa iau "literalmente" cuvintele barbatilor, adica plec de la premisa ca aunci cand unul dintre ei spune "nu stiu" sau "nu pot" este cazul sa il cred (chestionez afirmatiile lor numai cand imi par   laudaroase/vanitoase). Prin urmare, cred ca te place si nu stie cum sa te abordeze.

  •  
    • 21 mesaje
    14 Dec 2019, 19:38
    0 0
    .......................
    Acest mesaj a fost editat de către Mirage01: 16 Dec 2019, 20:22
  •  
    • 144 mesaje
    14 Dec 2019, 22:24
    0 0
    Pare a fi timid, iar tu ai inversat rolurile seducției acționând in locul lui.. nu știu dacă e bine pentru ca tu ești fata. Eu cred ca ori l-ai speriat, ori s-a mulțumit cu injecția de încredere și valoare pe care o simte ca tu l-ai căutat prima, ori nu avea nici o intenție și ai interpretat greșit situația. Sa știi ca și băieții se bucura când ii curtează o fata dar pe alta parte dacă insisti sigur il îndepărtezi ca ii oferi imaginea de ,,disperata,, Dacă Totuși, crezi ca e ceva acolo atunci încearcă o socializare și vezi ce semnale da și el
  •  
    • 4017 mesaje
    15 Dec 2019, 12:44
    0 0

    Mirage, dar cati anisori ai tu? Aseara am scris dupa foarte multi ani pe forumul asta, mi-a atras atentia mesajul tau sincer, clar articulat, lipsit de stridenta, agresivitate, egomanie...curat vetust

     

    Revenind, ceva m-a intrerupt, am iesit si am uitat ca tu cereai si un sfat clar, ce-ai putea face in situatia data.

     

    Realitatea este ca nu stii nimic despre circumstantele lui personale, tu stii clar doar ca te atrage, iar el este atras ( te-a remarcat primul). De ce nu face nimic, cu toate ca i-ai semnalat disponibilitate....nu poti stii tu, nu stiu nici eu, doar el stie. Pot fi mii de motive (inclusiv acela ca este deja implicat intr-o relatie, deci nu este liber sa actioneze pe baza vreunei atractii) sau este deja fript cu flirturile de birou si reticent sa mai incerce. Ce stiu eu sigur este ca starea in care esti acum (agitata interior, nerabdatoare, obsesiv preocupata, totul firesc....date fiind circumstantele) nu te ajuta deloc, lucreaza impotriva ta. Emotiile prostesc omul , il reduc la cea mai proasta versiune a lui, atat in ochii proprii, cat si in ochii celorlalti. 

     

    Am un sfat, dar este unul extrem de greu de pus in practica de o fata a carei minte s-a investit deja in fantezia unei potentiale relatii grozave si care-i dominata de nesiguranta care vine cu asta. Nu cred ca exista femeie pe lume care sa nu stie despre ce vorbesc Deci, sfatul ar fi sa constientizezi ca aceasta atractie are doar 10% sanse sa duca unde speri tu si 90% sa fie un dead-end, iar asta nu este deloc sfarsitul lumii pentru tine. Odata ce ai scazut miza, iti poti permite sa flirtezi relaxat si neamenintator (orice tenta de intensitate de sfarsit de lume este intampinata cu rezistenta si efect contrar din partea cealalta) cu tanarul in cauza ori de cate ori se iveste ocazia. Exemplu: va intalniti din intamplare intr-o zi pe coridoare de doua-trei ori. A treia oara il opresti si-l intrebi pe un ton aparent serios, in soapta indignata: "Alllloooo, cat mai ai de gand sa ma urmaresti ca un obsedat?", iar cand el face o fata stresata si ingrozita, ii zambesti frumos si-i spui: Kidding! Dah.... Si te indepartezi razand, lasand-ul sa-ti admire frumosul funduletz. Chestii mici cu efecte mari. Daca nu incepe sa caute el prilejuri de "joaca" cu tine, las-o moarta. Ce-ai avu si ce-ai pierdut?

     

  •  
    • 21 mesaje
    15 Dec 2019, 15:51
    0 0
    ...........

    Acest mesaj a fost editat de către Mirage01: 16 Dec 2019, 20:23
  •  
    • 21 mesaje
    15 Dec 2019, 15:54
    0 0
    ........

    Acest mesaj a fost editat de către Mirage01: 16 Dec 2019, 20:22
  •  
    • 144 mesaje
    15 Dec 2019, 19:02
    0 0
    Oricine și-ar dori un suflet bun și un om inteligent langa el, pe langa un fizic ,normal, sa zicem. Cam greu găsești toate acestea in același pachet. de obicei partea fizica și prima impresie contează mult pentru mulți.. sufletul e cam ignorat in ziua de azi, e mult timp de pierdut și eventuale concesii personale ca sa cunoști un om.. cred ca lumea evita asta și se concentrează pe ce oferă momentul (fizic bun, distracție maxima, siguranța financiară, căsuța in rate și rapid copiii ca sa umple insta de poze ca așa e trendul)
  •  
    • 21 mesaje
    19 Dec 2019, 14:20
    0 0
    ......
    Acest mesaj a fost editat de către Mirage01: 20 Dec 2019, 17:07