Conversatii

  •  
    • 2 mesaje
    25 Oct 2019, 16:34
    0 0
    Bună fetelor. Aș dori să împărtasesc cu voi o experienta si as avea nevoie de un sfat. Sunt impreuna cu un baiat de aproape 4 ani, ca in orice relatie, cu bune si rele, insa ce ma deranjeaza e faptul ca el avea o prietena, care la incepu nu era de acord cu relatia noastra, iar apoi a devenit indiferenta. Ei nu au mai prea pastrat legatura decat daca se intalneau ocazional. Ideea este ca de cateva luni au reluat legatura, dar vorbesc ocazional, nu in fiecare zi, el sustine mereu ca nu am de ce sa imi fac griji, ca ea nu mai are nicio treaba cu noi, ca stie care sunt limitele si ce nu ii ok sa faca, ca sa il inteleg etc. Dar eu nu pot sa imi scot din cap acele chestii din trecut si ma deranjeaza. As putea face ceva oare ca sa nu mai vorbească cu ea?
  •  
    • 144 mesaje
    26 Oct 2019, 14:37
    0 0
    Da, poți face ceva: ai putea sa îl lași in pace pentru ca nu ii poți interzice sa vorbească cu cineva. o relație nu înseamnă sa conduci viața celuilalt și sa hotărăști tu pentru el ce sa facă sau nu. Dacă treaba între ei avansează și devine mai mult decât discuții banale între amici vechi, atunci ești îndreptățită sa ceri lămuriri
  •  
    • 2 mesaje
    29 Oct 2019, 00:15
    0 0
    Ideea îi ca tipei respective ii placea de el, si a tot incercat sa ne desparta si el de aceea nu a mai pastrat legatura cu ea. Dar acuma mi se pare super ciudat ca au reluat asa brusc legatura, de aceea imi faceam griji..
  •  
    • 144 mesaje
    29 Oct 2019, 23:24
    1 0
    nu iti fa griji inainte de a se intampla ceva
  •  
    • 11 mesaje
    1 Nov 2019, 13:39
    1 0
    Maria2602 said:Bună fetelor. Aș dori să împărtasesc cu voi o experienta si as avea nevoie de un sfat. Sunt impreuna cu un baiat de aproape 4 ani, ca in orice relatie, cu bune si rele, insa ce ma deranjeaza e faptul ca el avea o prietena, care la incepu nu era de acord cu relatia noastra, iar apoi a devenit indiferenta. Ei nu au mai prea pastrat legatura decat daca se intalneau ocazional. Ideea este ca de cateva luni au reluat legatura, dar vorbesc ocazional, nu in fiecare zi, el sustine mereu ca nu am de ce sa imi fac griji, ca ea nu mai are nicio treaba cu noi, ca stie care sunt limitele si ce nu ii ok sa faca, ca sa il inteleg etc. Dar eu nu pot sa imi scot din cap acele chestii din trecut si ma deranjeaza. As putea face ceva oare ca sa nu mai vorbească cu ea?

     Poate că nu ar trebui să te gândești la asta.