Produse naturale si dry shampoo, totul in kitul de testare Sensi

  •  
    • 1 mesaje
    20 Sep 2019, 19:16
    0 0
    Azi vreau sa va povestesc un pic despre produsele din kitul de vacanta pe care l-am primit de la #buzzSensiblu....  Pe scurt, sunt foarte multumita de produse si voi continua sa le folosesc (mi-as fi dorit ca samponul uscat batiste sa fie in varianta regular, nu cea mini, dar hei, nu le putem avea pe toate) 

    Sa continuam cu samponul, daca tot am inceput cu el. M-a prins foarte bine, de fapt, versiunea mini. Am fost in weekend city trip la berlin, doar cu bagaj de mana si cine are timp pentru spalat pe cap, cand sunt atatea de vizitat?! Thanks to Batiste dry shampoo, parul meu a aratat fresh tot weekendul, si am poze ca sa o dovedesc (yay)!

    O saptamana mai tarziu am plecat in concediu, la mare. Evident, am fost la epilat cu ceara chiar cu o zi inainte de a pleca pe drum. in dimineata urmatoare am testat deo roll-ul de la Dr. organic cu pomegranate (cu emotii) si a fost peste asteptari! Miros frumos, natural, fara parabeni, fara aluminiu.... si face si treaba buna! Pielea mea nu s-a iritat deloc si m-am bucurat de concediu, cu burta (si axilele) la soare!  

    Ca tot veni vorba de soare, sa stiti ca nu m-am expus asa ....neprotejata. Am folosit crema cu protectie solara 30 de la L'Erbolario, tot naturala, cu extracte de susan, morcov si unt de shea. Imi place mult pentru ca intra repede in piele, o mentine catifelata si, evident protejata de razale ultraviolete ale soarelui. M-am ales cu un bronz de invidiat! 

    Last but not least, am fost la plimbare printre maslini, am facut cununi de laur si ne-am bucurat de smochine culese cu mana noastra! Acolo, in "salbaticie" nu stiam la ce mici pericole ne vom expune asaca, preventiv, am folosit spray-ul anti capuse si tantari de la Dr. Hart. A fost o alegere inspirata pentru ca a tinut tantarii departe de noi, ne'am bucurat de un miros subtil de citronella si mai ales de privelistea unui camp larg de maslini bogati! 

    Cam atat despre kitul de testare de la sensiblu si de asemenea despre concediul meu cu familia... zilele de vacanta trec repede, dar ma bucur ca am avut la indemana toate aceste produse! #buzzSensiblu