Kit Sensiblu de vacanta

  •  
    • 12 mesaje
    5 Sep 2019, 12:22
    0 0
    Kit-ul esențial pentru o vacanta fără griji de la @farmacia.sensiblu conține: - spray pentru țânțari Dr. Hart m-a ajutat sa tin insectele enervante si bazaitoare la distanta. Are un miros placut si contine Citriodiol, care este obtinut din ulei de extract de eucalipt (lemon) cu actiune repelenta impotriva insectelor. - crema solara SPF 30 L'Erbolario in Sensiblu-Romania cu morcov, susan si karite are textura cremoasa, densă și miros plăcut. Am folosit-o atat pentru ten, cat si pentru restul corpului. Mi-a protejat pielea impotriva radiatiilor UVA si UVB si a conferit pielii si tenului catifelare, hidratare si elasticitate. Totodata, ajuta la prevenirea formarii ridurilor. - șampon uscat Batiste In 3 minute, cu cateva pulverizari, am eliminat grasimea de la radacina paruluiu si mi-a redat stralucire si volum parului. Miroase delicat si proaspat si nu incarca parul. Eu l-am folosit intre spalari, cand timpul nu-mi permitea sa indeplinesc tot ritualul: spalare cu sampon, clatire, aplicare balsam, clatire, uscare cu feon si aranjare cu spuma pentru par. L-am aplicat la radacina parului de la o distanta de aproximativ 30 cm, am masat cu degetele si gata, am obtinut un look fresh, ca dupa spalare. - deodorant rodie Dr. Organic Romania Este foarte eficient in lupta cu transipratia, nu blocheaza porii pielii si are efect indelungat. M-a ajutat sa elimin mirosurile neplăcute si parfumul lui fresh fructat si placut a rezistat pe tot parcursul zilei. Nu irita pielea dupa epilare sau folosirea aparatului de ras. Contine 75% ingrediente de origine organica: extract de rodie, extract de frunze de Aloe Vera, ulei de floarea soarelui, alge irlandeze si islandeze, vitamina E. Nu contine: aluminiu,alcool,parabeni, SLS (sodiu lauril sulfat), coloranti artificiali, odorizanti si conservanti daunatori si nu pateaza hainele. Recomand cu drag aceste produse minunate si eficiente! #buzzsensiblu