Fostul/Actualu iubit

  •  
    • 8 mesaje
    29 Iun 2019, 04:35
    0 0
    Buna All, ma simt intr-un pas care nici eu numai stiu, am o relatie cu actualul meu iubit de 5 ani,  iar in acesti 5 ani am fost si cu bune si cu rele, mai multa dezamagire, simt ca in acest moment el a pierdut interesul de relatie, numai vine la mine, in weekend  gaseste motive sa nu mai iesim, nu stiu ce este cu el , si putin imi pasa, dar daca un barbat s-a saturat ar trebui sa se retraga si sa ma lase in pace, am vorbit cu el despre asta dar el zice ca nju e nimic in neregula. Cum sa nu fie cand eu vad toate pe dos? Am incercat multe sa facem dar nimic, casatorie nu,  compromisuri nu,  visuri nu? La ce sa mai stau cu ujn bharbat care eu incerc din rasputeri sa mearga ceva dar el nu face nimic. Am inceput sa ma plictisesc de el, de iubit nici atat dupa ce m-a inselat acum 2 ani, mi a inegrit sufletul, sunt o fire mai rece de fel ,  si putin imi pasa daca pierd sau nu. Mai are rost sa salvez ceva? Iar o alta problema cu fostul care acum 2 ani l-am intalnit dar nici 3 luni nu a rezistat din cauza ca era ujn om care nu-i pasa de nimic  decat de culcat si daca ar fii fost sa faci tu totul, binenteles ca nu nu s a intamplat asta,  doar ca el zice ca  a fost frumos in alea 3 luni , nu a uitat , cand mi a fost msai greu el a aparut in viata mea, iar cel de care stau acum mi-a stricat relatia, bine ca si el m-a jignit, pleca fara mine in  vacante iar eu nu accept asa ceva, de asta ne-am despartit, doar ca el se baga in relatia mea acum, au ramas multe intrebari fara raspunsuri, pentru ca la momentul acela ne-am intors spatele unul la celalalt si au ramas in  stand by toate. Ce sa fac?  Merita sa-i dau o sansa lui fostul care nu am facut multe lucruri  impreuna atunci? Sa las balta relatia cu actualul care nu-i mai pasa ?
    Acest mesaj a fost editat de către Alisssia: 29 Iun 2019, 04:39
  •  
    • 2 mesaje
    25 Sep 2019, 15:26
    0 0
    Daca nu ii pasa e clar...pentru ce sa tii o astfel de relatie...