Problema veche, ciudata, ce e de facut???

  •  
    • 5 mesaje
    15 Mai 2019, 20:58
    0 0
    Buna,

    Am o problema ciudata. Din clasa a 8-a, fara exagerare, sunt pasionata de zona asta mai "dark": filme si carti thriller, politiste, cu crime in general, droguri, dependente, partea de psihologie clinica, etc. Intelegeti , nu? chestii mai misterioase in concluzie, si nu exacte.

    Problema e urmatoarea. Partea cu drogurile e o curiozitate, un interes ce vrea a fi implinit. Nu am niciun viciu, in afara de dulciuri, nu visez la fantezii sexuale dubioase, insa, ma lupt cu aceasta dorinta/fantezie de ani buni. Visez mereu la scenarii in care am ocazii sa o fac, cum va fi, etc, ce se va intampla dupa, ce o sa spuna partenerul meu (care a fost crescut mai conservator, avand familie adventista, fara vicii, nu le suporta, etc) , sentimentul ca o sa imi placa si o sa mai vreau, etc. Am o varsta mare acum, sunt adulta de mult timp, am un statut, detin propriile afaceri cu partenerul meu, avem destui angajati, totul merge bine personal, profesional. Dar de cand avem angajati tineri si nebuni (fiind in industria creativa) parca am revenit in dorinta mai profund. Cativa fumeaza iarba la greu, merg la petreceri gen sunwaves, etc. 

    ..... Ce e de facut? Va trece sentimentul sau pana nu imi indeplinesc chestia asta macar o data nu o sa am pace?

    Don't judge, merci!