card avantaj...

  •  
    007
    • 510 mesaje
    25 Aug 2008, 10:56
    0 1
    aveti vreuna cardul avantaj de la credit europe bank?puteti sa-mi spuneti si mie cam cum functioneaza?ca nu inteleg nimic de pe net,am inteles ca poti cumpara in rate fara dobanda,ok,dar cum rambursezi banii?cati bani trebuie sa ai in permanenta pe card?poti sa faci descoperiri de cont in cash,adica sa scot bani de la bancomat?cum si cand ii dau inapoi?ca mi-e greu sa cred ca ai numai avantaje de pe urma lui,cine stie cat e dobanda reala,ce chichite au sa te fraiereasca...
    poate stiti ceva mai mult ca mine...
  •  
    • 427 mesaje
    25 Aug 2008, 11:58
    0 1
    Banii se ramburseaza ca o rata,te duci si bagi banii in cont.ei o sa-ti stabileasca cati bani o sa ai pe card in functie de salariu + alte rate daca e cazul.descoperiri nu poti face,cred ca trebuie sa-I ai inapoi la sfarsitul anului sau daca ai ratele…..cand trebuie sa ai banii pe card…..platesti rata si gata.normal ca ei ies in castig,ca de obicei,stai linistita ca dedesubturi sunt peste tot…..te duci de exemplu la magazinele care au afisat ca poti plati cu acest tip de card,iei produsul/e si ei iti stabilesc in cate rate platesti,sit u apoi luna de luna trebuie sa dai banii….stai calma ca toate bancile au oferte sa atraga si apoi tragi pt. cele oferite,........
  •  
    • 1995 mesaje
    25 Aug 2008, 20:21
    4 0
    Eu sunt foarte multumita de modul de lucru al celor de la Credit Europe Bank, spre deosebire de alte banci. In ce priveste card avantaj, sistemul este pe scurt urmatorul:
    - iti stabilesc un plafon de creditare, in functie de venituri (salariu plus alte venituri).
    - au firme partenere (magazine, restaurante, agentii de voiaj, supermarketuri etc) de la care poti achizitiona in rate (afisate vizibil, prin reclama cu semnul card avantaj) prestabilite in functiede oferta firmelor respective,
    -rambursezi dupa posibilitati, o suma minima (calculata de ei si despre care esti instiintat prin sms si prin extras, la care se aplica dobanda) sau rata intreaga, pe care daca o achiti in primele 15 zile ale lunii urmatoare, nu se aplica dobanda. Eu am preferat aceasta ultima varianta, fara dobanda, chiar daca suma de achitat a fost mai mare,
    - nu este recomandabil sa scoti cash, dobanda este foarte mare (nu stiu cat, pentru ca nu am extras numerar) si mai ales sa te feresti sa achiti cu acest card produse din alte magazine decat cele partenere - exista percepute penalitati(practic este un mod de a fideliza clientii catre anumite firme).