5 kilograme

  •  
    • 2807 mesaje
    8 Ian 2009, 09:53
    0 0
    neaaataaa!!!

    ce-i azi, joi? s-a dus un kilogram !!! uraaaaa!!!
    de luni si pana azi am scapat de una bucata kilogram...duca-se-nvartindu-se

    eu tocmai am baut o cafea, cu miere bineinteles si acum mananc o salata verde cu ton maruntit,castraveti si ardei iute(vreo trei din aia mici si rotunzi)

    libelula, merci pt pareri
    pe langa ca deocamdata depind de programul cuiva sa ma ajute deci merge f incet, blogul asta asa e conceput ca doar in partea stanga se pot mari pozele sau derula filmuletele iar cele din dreapta, nu, sau cel putin asa stiu eu...
    mai sunt filmulete dar nu stiu de ce nu mi se mai incarca...
    stiu ca e destul de dezordonat...

    las' ca-i dau eu de cap, ce mai faceti fetelor, toate ok?
  •  
    • 17 mesaje
    8 Ian 2009, 10:02
    0 0
    neata fetelor
    imi spune si mie cineva cam cate calorii au cremvustii de pui sau parizerul de pui/100g?
    Multumesc mult si va doresc o zi senina
  •  
    • 235 mesaje
    8 Ian 2009, 10:04
    1 0
    Yeeee, la mai multe kg jos Floare, tine-o tot asa Vezi sa nu sarbatoresti prea tare si sa-l pui la loc. Eu nu ma mai urc pe nici un cantar pana nu-mi cumpar pe al meu propriu si personal, dar asta cred ca abia saptamana viitoare
    Bertha_, athena, pe unde stati ascunse?Pe la colturi ? .Pup! ma intorc la munca, ca sa merit si eu salariul pe luna asta
  •  
    • 235 mesaje
    8 Ian 2009, 10:08
    0 1
    Gogoshika, cam atata am gasit:


    Parizer (crenvusti) : 50 g / 144 calorii

    Sper sa te ajute.
  •  
    • 2807 mesaje
    8 Ian 2009, 10:08
    0 0
    crenvusti de pui/100 grame :

    Calorii 222
    Proteine 4.5
    Lipide 17.8
    Carbohidrati 4.4
    Fibre 0

    parizer/100 grame :

    Calorii 219
    Proteine 11.9
    Lipide 18.2
    Carbohidrati 0.2
    Fibre 0
  •  
    • 235 mesaje
    8 Ian 2009, 10:09
    0 0
    Floare
  •  
    • 17 mesaje
    8 Ian 2009, 10:20
    0 0
    multumesc din suflet fetelor!
    eu tin dieta disociata (3 zile carne, 3 lactate, 3 fructe si legume) Azi am ajuns la a 4a zi - deci lactate, dar faceam o socoteala la ce am mancat ieri, mi-a fost cam foame si am mancat pe parcursul intregii zile 2 portii a cate 6 cremvusti si 4 felite de parizer.
    Succese multe!
    Felicitari floare!
  •  
    • 2807 mesaje
    8 Ian 2009, 10:35
    1 0
    moi_simi
    am spus ca ma urc pe cantar cand simt eu .....ceva....azi dimineata pt prima data m-am simtit ,mai.....dezumflata, nu stiu cum sa spun.....pana acum m-am simtit plina, asa...

    gogosicooooo, 12 cremvusti si 4 felii de parizer?
    scumpa, cat o fi de disociata dar nu e totusi cam mult?
    daca a fost zi de carne de ce n-ai mancat piept de pui sau peste care e o carne slaba si cu mai putine calorii..
    daca tie iti funcioneaza, ok dar .....

    E.L. 8 felii de parizer (4x2)
    1776 cal la cremvusti
    220 cal la parizer
    ----------
    1996 cal
  •  
    • 100 mesaje
    8 Ian 2009, 10:50
    0 0
    'neatza fetelor!azi sunt cam suparata,ca ieri am bagat in mine sa sparta. cum a fost sf ion,adica onomastica cumnatului meu....asta e,de maine lucrez in deplasare,si nu o sa mai aiba cine sa ma ispiteasca
  •  
    • 2807 mesaje
    8 Ian 2009, 10:57
    0 0
    pumuky, treci la colt , gandeste-te la ce-ai facut si sa nu se mai repete
  •  
    • 17 mesaje
    8 Ian 2009, 11:51
    0 0
    floricica, cremvustii erau din aia mici si subtiri in punguta de vid si nu cred ca au avut mai mult de 400 de g. Piept de pui nu mai pot sa mai mananc de nicio culoare!( Am mai tinut cura asta acum vreo 3-4 ani si am slabit 30 de kg, atunci cred ca am mancat piept de pui cat pt toata viata mea! Preparat sub orice forma ar fi... nu mai pot. Am fost prea comoda pt peste La runda urmatoare de "carne" o sa fiu pregatita cu peste
    Oricum ieri, intradevar am mancat cam mult...
  •  
    • 100 mesaje
    8 Ian 2009, 12:18
    0 0
    ma duc la colt ca nu mai merge,in loc sa mananc cat mai putin,mananc din ce in ce mai mult
    chiar e buna dieta disociata?
    daca da,vreau mai multe amanunte pls!
  •  
    • 235 mesaje
    8 Ian 2009, 12:26
    0 0
    Pumky, dieta disociaa e pt oamenii care pot sa tina asa.Gandeste-te ca trebuie sa mananci acelasi lucru o zi in treaga(de la 1 la 3 zile) si unele dintre noi , eu una, si am mai auzit unele din eve, ca se plangeau ca nu pot rezista cu acelasi fel de mancare o zi intrega.Dapai 3 zile la rand. Mai este un tip de dieta disociata pe mese. Nu am fost atenta de care tine Gogoshik, dar eu zic ca ai pe mese e mai usor de tinut. Am incercat-o si eu mai demult si am rezistat .So, inainte sa incepi documentaeaza-te bine

    Eu acum am alta dilema,in apropierea serviciului meu, s-a deschis o cantina pt studenti si am fost cu cateva colege sa tragem cu ochiul sa vedem preturi, mancaruri. Preturile ok, mirosea ok, si m-am uitat la o ciorba de legume, 250 gr sau 300gr, adik un bol mediu de ciorba, 350 kcal.mie mi se pare enorm de mult doar pt o ciorba. sunt destul de sceptica , caci nush cum gatesc cei de acolo si ce pun in ele si stau in dubii daca sa merg sau nu sa mananc acolo.As merge doar pt o ciorba calda, atat! Sa ma risc? Voua nu vi se pare mult dpdv caloric?

    Oricum azi cred ca ma duc ca e spiritul de turma aici si mergem toti sa ne facem o parere.VA povestesc dupa
  •  
    • 17 mesaje
    8 Ian 2009, 12:49
    0 0
    pumuky - la mine a dat rezultate! am tinut-o acum 3-4 ani foarte strict: am mancat 3 zile: piept de pui la gratar, 3 zile lactate (normale, nu dietetice, dar NU smantana, cascaval) si 3 zile fructe si legume. Am slabit in 6 luni 30de kg. Dar NU iti recomand sa o tii asa de mult! Mie mi-a cam cazut parul, m-am speriat si am inceput sa mananc haotic. Nu m-am ingrasat f repede, dar.... m-am ingrasat! Merita tinuta o luna de zile, MAXIM 2. Parerea mea!

    moi_simi - mie nu mi-a fost greu sa o tin pt ca pieptul de pui era alimentul meu preferat, lactatele imi placeau oricum si imi plac si acum, iar la capitolul fructe si legume am bagat muulte portocale, kiwi, salate de rosii, varza.
    Problema e ca .... de atunci nu mai pot SUB NICI O FORMA sa mai mananc piept de pui Acum incerc sa inlocuiesc cu cremvust de pui, parizer de pui, o sa bag si peste... sper sa pot
  •  
    • 2807 mesaje
    8 Ian 2009, 12:56
    0 0
    wwwwaaww, gogosica, nu cred ca a fost usor ai facut si miscare in perioada asta?
    cremvustii si parizerul nu sunt niste alimente tocmai sanatoase..asta am vrut sa spun

    am si eu o prietena care a slabit acum vreo 3 ani tot vreo 30 de kile dar cu ATKINS ...insa ea si-a schimbat complet modul de viata, pe care il mentine si azi si cu care se simte foarte bine
  •  
    • 1639 mesaje
    8 Ian 2009, 13:02
    0 0
    pai cum te-ai saturat de piept de pui care oricum e mai sanatos ca si crenvustii si parizerul...asa o sa te saturi si de ele ....nu e obligatoriu sa mananci numai piept de pui 3 zile nu ?...mananci dimineata doua felii de parizer, la amiaza un gratar de piept de pui, seara mananci un pic de peste.......si tot e mai ok nu?


    eu astazi m-am trezit pe la ora 10 si am mancat un baton de ala de cereale....foarte foarte naspa...nu o sa mai mananc veci ....e un fel de baton fitness, dar alcumva ii zice...

    acum la ora 13 fara 15 min am mancat putin orez cu piept de pui ce am facut ieri si cu o salata de legume....rosii, castraveti, ardei....si sper ca pe la ora 17:00 sa mananc un bol mic de supica si atat pe ziua de azi...a,...si ceva fructe mai pe seara
  •  
    • 1639 mesaje
    8 Ian 2009, 13:04
    0 0
    astazi am fost la cumparaturi si mi-am cumparat o punga de legume de alea de fiert care contin mai multe ...adica...morcovi, patrunjel (cred). fasolica, mazare shi broccoli....dar le-am pus in congelator pentru maine...si o punga de peste cu 4 bucati de peste care le-am portionat in 4 pungi ...si am mai luat niste mineole si kivi

    eu deja ma simt mai usoara...adica nu ma mai simt asa de umflata cum m-am simtiti in zilele astea de sarbatori...ma simt chiar bine ...si sper sa ma simt si ma bine miercuri cand ma urc pe cantar ) sa am o surpriza placuta
  •  
    • 7673 mesaje
    8 Ian 2009, 13:08
    0 0
    salutare!
    felicitari floricico!!! se pare ca esti cea mai constiincioasa ,vreau si eu MP
    bertha,multumesc de urare,a fost ziua sotului si a baiatului cel mare
    de luni merg sa-mi fac abonament la aerobic,ca singura in sala nu ma duc mai vine un musafir,mai suna telefonul...... si tot asa

    va pup si va doresc SUCCES!!!!!!
    N-AM VAZUT PE NIMENI LA COLT deci nu stau nici eu
  •  
    • 127 mesaje
    8 Ian 2009, 13:09
    0 0
    Buna fetele!

    Am si eu o intrebare: stiti cumva daca are ceva sa bei ceai verde cand nu e chiar proaspat? Adica de cateva zile imi fac ceai verde seara, o jumatate de litru, pe care il iau dimineata urmatoare la scoala. Stiu ca ceaiul verde e bine sa se bea in prima parte a zilei si eu nu prea am timp sa-l fac dimineata.

    Mai nou ma confrunt cu alta situatie: mi se face foame mult mai repede. Nu pofta de mancare, foame! Probabil unde e gerul asta sau o fi din cauza ca m-am obisnuit sa mananc mult din perioada sarbatorilor. Oricum, mananc asa cum mancam si inainte de sarbatori.
    A se intelege ca nu stau sa rabd de foame .
  •  
    • 17 mesaje
    8 Ian 2009, 13:32
    0 0
    floare-de-colt, tocmai aia e! Ca nu mi-a fost deloc greu atunci! Imi placea tot ce mancam! si probabil si ambitia a fost mare! Nu stiu de unde am avut-o atunci si unde s-a dus acum, daca o gaseste cineva sa mi-o trimita repede inapoi! Nu am facut miscare in perioada aia, si mancam (la inceput) si f mult! Cu timpul mi s-a mai strans stomacul si nu mai mancam asa de mult.
    Acum vreau sa combin si cu niste miscare si oricum sa nu mai bag nimik in gura dupa ora 18 (poate doar apa )
    Stiu ca nu sunt prea sanatosi, tocmai de aia la runda urmatoare de carne o sa ma axez mult mai mult pe PESTE!

    libelula06 - nu mai pot nici un gram de piept de pui la gratar!
    O sa incerc si cu un copan de pui la rotisor.
    Voi ce parere aveti de puiul la rotisor? O fi ok? (inlaturand pielita)
    Ma ajuta sa "va citesc"