pastilele lida dai dai hua

  •  
    • 4 mesaje
    17 Aug 2008, 10:39
    11 8
    Buna fetelor,
    a luat cineva pastile de slabit lida daidai hua? pentru ca eu am le-am cumparat, am inceput sa le iau de cateva zile dar am citit tot felul de opinii pro ci contra. Vroiam sa stiu daca a mai cumparat cineva de pe site-ul herbalshop.ro?? eu de la ei le-am achizitionat dar, nu mi-au dat nici o factura, chitanta, ceva. In plus, in cutie nu am gasit prospectul original, am gasit doar o foaie cu instructiuni in romana dar, fara sa fie specificata compozitia. M-au cam pus pe ganduri, nu de alta dar cele contrafacute inteleg ca au niste reactii adverse f serioase.
    Sper ca cei de la herbalshop.ro sa fie intr-adevar de incredere, eu nu mai stiu pe nimeni care a cumparat de la ei.
    Stie cineva ceva despre ei?
    Multumesc.
  •  
    • 64 mesaje
    17 Aug 2008, 13:11
    13 6
    Buna. Eu am facut prostia de a cumpara pastilele astea de pe siteul lor.Da, iti taie intr-adevar orice pofta de mancare,pur si simplu trebuie sa te fortezi sa poti imbuca ceva...Dar dupa doua,trei zile am inceput sa am palpitatii si senzatia ca mi-e stransa inima intr-o menghina,sa obosesc foarte repede..Mi-am zis ca poate e perioada de adaptare,pana ma obisnuiesc cu ele.Si m-am incapatanat sa iau mai departe.Pana cand,dupa alte cateva zile,am observat ca,desi beau cantitati mari de lichide, nu mai pot urina! Pur si simplu,simteam vezica plina si nu puteam iesi la baie.Plus iintepaturi in zona rinichilor...Blocaj renal! Le-am oprit imediat si am inceput sa beau ceai de urzica,ceai renal,si dupa o zi,doua am inceput sa revin la normal.Eu una m-am lecuit de orice fel de pastile de slabit,mi-am dat seama cat de inconstienta am putut fi,puteam sa ma nenorocesc cu mana mea, si platind 2 milioane pentru asta!
  •  
    • 4 mesaje
    17 Aug 2008, 13:55
    7 7
    buna!am 2 prietene care au luat lida si una din ele a slabit 20 kg in maxim 3 luni.chestia e ca oricum erau grase si grasii de obicei dau repede jos pana la un anumit punct.
    ORICUM PASTILELE TREBUIE LUATE DIRECT DE PE SITE!sunt o gramada de facaturi.aveti mare grija!fetele astea din comoditate au luat din alta parte si s-au ingrasat in 3 zile cate 3-5 kg.aveau pofta de mancare incontinuu.eu mi-am comandat deja pastilele.sper sa dau jos vreo 4 kg pana sapt viitoare ca plec in concediu
  •  
    • 4 mesaje
    17 Aug 2008, 14:00
    7 4
    nici un tratament de genul asta nu e lipsit de riscuri.cumnata mea a patit la fel.palpitatii,constipatie,era in picioare la 7 in fiecare dimineata.si eu am luat, nu mult timp ce e drept,dar nu am avut nimic.nici eu, nici alte cunostinte care mi-au zis ca au luat.depinde de organism.cum tu nu te simti bine de la ele alte fete au slabit cate 20 kg fara nici o problema
  •  
    • 4 mesaje
    17 Aug 2008, 14:07
    1 0
    am cunostinte care vand facaturi,desi nu stiam si au vrut sa-mi vanda.de asta va zic sa le luati direct de pe site.prietenul meu a avut la vanzare pastilele originale si a vandut multe cutii.aveau prospect si tot ce trebuie sa aiba in cutie.in perioada aia luat tot ceva chinezesc,LONGLIVE se numesc,dar nu se gasesc pe nicaieri la noi.
  •  
    • 4 mesaje
    17 Aug 2008, 14:10
    12 5
    cu ce credeti ca a slabit oana roman?sau madalina de la otv?va spun din sursele cele mai sigure
  •  
    • 64 mesaje
    17 Aug 2008, 15:43
    2 0
    Si eu tot de pe Herbalshop am luat, cu ce garanteaza ei ca sunt originale???Cu certificatele pe care le insira pe site??? Acelea se pot CUMPARA de pe orice site chinezesc care vinde o varianta a Lidei !!! Ca sunt o multime de variante,toti se bat cu pumnul in piept ca sunt cele originale,ca nu mai stie nici papa pius care-s alea bune,daca exista asa ceva! Eu,ca Bula,intai le-am cumparat si dupa aceea m-am documentat mai cu atentie...De,da doamne mintea de pe urma..Fiecare site isi pune poza cutiei lor de lida,si explica cum arata cele false,si daca mergi pe alt site e exact invers! A,si altceva, direct de pe siteurile chinezesti se cumpara cu preturi mult,mult mai mici,la cantitati mai mari se poate ajunge la 6 euro pe cutie! Si astia de pe herbalshop le vand cu 60 de euro pe cutie! Si mie mi s-a parut ciudat ca nu mi-au dat nici un fel de chitanta,ca nu scria compozitia pe prospect...Si cu toate astea am riscat si le-am luat, spre rusinea mea.Dar eu una m-am lecuit si sper ca fetele care vor sa le incerce sa dea de mesajul meu.Eu am cautat mult pe net parerile celor care au folosit pastilele astea si n-am reusit sa gasesc nimic. Asa ca am facut pe cobaiul cu ele si era sa-mi distrug sanatatea.AVIZ AMATOARELOR!
  •  
    • 5 mesaje
    17 Aug 2008, 15:52
    1 3
    kristal5377 pai hai spune poate incercam si noi...
  •  
    • 358 mesaje
    18 Aug 2008, 21:38
    4 3
    madalina de la otv tot cu pastilele astea chinezesti a slabit, insa aveti mare grija ca provoaca dependenta si au in compozitie amfetamina
  •  
    • 4 mesaje
    18 Aug 2008, 22:02
    3 0
    Buna din nou

    Si eu mai intai le-am cumparat si abia apoi am inceput sa ma documentez mai mult. Am inceput sa le iau de 5 zile si, in afara de faptul ca transpir excesiv si beau multa apa, nu stiu ce sa spun. Acum dupa ce am citit si parerile voastre chiar nu mai stiu ce sa fac. Cred ca o sa mai incerc cateva zile si revin cu informatii. Dar, am mari dubii ca sunt cele originale. Sper sa se potriveasca faza aia cu "incercarea moarte n-are".
  •  
    • 2520 mesaje
    19 Aug 2008, 12:55
    4 0
    Daca bine am inteles, aceste pastile sint un soi de imitatie Reductil si actioneaza asupra secretiei hormonale. Stiu ca pare frumos si foarte imbietor sa luam pastila si sa rezolvam pb, dar aceasta nu e o cale nici sanatoasa si nici nu rezolva pb. Este ca si tratamentul la depresivi : cita vreme iei pastila, ti se limpezeste mintea si reusesti, dupa ce ai terminat cu pastila, mintea revine la starea de tulbure si maninci din nou ptr ca pastila nu are efect CURATIV, pastila e o chestie de moment si nimic mai mult. Daca vreti o viata normala ( in conceptia mea o viata normala inseamna trei mese pe zi cu viata intre ele - adica sa nu ma gindesc la mincare mai mult decit ma gindesc la somn), invatati cum sa va limpeziti mintea fara "tratamente" externe ptr ca asta va va garanta succesul ptr totdeauna.
  •  
    • 4 mesaje
    24 Aug 2008, 13:18
    3 1
    Buna Evelor

    Am promis ca o sa revin cu detalii dupa ce am inceput sa iau pastilele. Astazi a fost a 11 zi si nu vad nici un efect vizibil. E drept ca am luat si antibiotice in acest timp, poate asta sa fie cauza....nu stiu. Dar, intr-adevar, nu mai am pofta de mancare asa cum aveam inainte.
    Insa, vroiam sa va atrag atentia asupra unui lucru. NU MAI CUMPARATI PASTILELE DE PE SITE-UL HERBALSHOP.RO!!!!!!!! Asta pentru ca azi am fost la plafar si le-am gasit la pretul de 1 mil fata de 2 mil cat am dat pe ele de la herbalshop. In plus, nici nu cred ca sunt cele originale, nu iti dau factura, nimic.
    Eu am sa le iau pana termin cutia. Oricum, pana acum nu am observat reactii adverse, nu mi-a fost rau.
    Va pup si revin.
  •  
    • 4 mesaje
    6 Sep 2008, 22:52
    3 0
    Buna,
    Eu mai am 5 zile si termin cutia de "pastile minune". Nu au avut nici un rezultat. Sau poate 1 kg, ceea ce este nesemnificativ, in comparatie cu ce promiteau. Ca reactii adverse am avut insomnii.
    Eu m-am lecuit de prostiile acestea. Cel mai bine este sa tii dieta, sa incerci sa mananci cat mai sanatos si, eventual putina miscare, daca ne mai ramane timp.
    Va pup.
  •  
    • 50 mesaje
    14 Nov 2008, 22:16
    10 5
    astea au fost interzise ..ptr ca au murit 34 de persoane din cauza lor..
  •  
    • 3 mesaje
    9 Ian 2009, 15:54
    2 2
    buna

    cele care ati luat si nu ati slabit...ati mancat mult sau deloc?

    ca scrie ca sa iei pastile dar sa mananci..ma rog nu mult
  •  
    • 1 mesaje
    15 Iul 2010, 12:48
    4 3
    buna fetelor,
    eu am incercat cu Slimming Daidahua o luna de zile si a fost ok. nu au aparut reactii adverse si dupa ce am incetat sa mai iau, nu am pus nimic inapoi. Eu l-am luat de la Mediplant, direct de pe site. ei recomanda si niste minerale pentru slimming.
  •  
    • 111 mesaje
    22 Iul 2010, 17:13
    4 4
    Nu va mai jucati cu viata voastra. Genul asta se pastile nu sunt verificate de nimeni inainte de a fi puse pe piata. Nu stiti ce contin. Vedeti cazul Mutu care a luat pastile din plante si...surpriza...cantineau sibutramina (interzisa la noi in tara)

    Daca o pastila taie pofta de mancare inseamna ca actioneaza central, la nivelul creierului. Asta inseamna ca poti avea rezultate cat timp iei pastilele...dar oare poti sa le iei toata viata? Cand te vei opri organismul iti va cere mai mult pentru a compensa pierderile pe care le-a avut; deci...vei pune la loc kg pierdute.

    Si inca ceva...daca e facut din plante nu inseamna ca e inofensiv...din cate stim, exista si plante otravitoare
  •  
    • 4 mesaje
    30 Mai 2014, 11:46
    1 1
    Aceasta pastila minune despre care se vorbeste Lida DaiDaiHua 350 mg asa in paranteza (cica este din plante naturale) pe langa plante mai contine si sibutramina si din aceasta cauza se slabeste de la ele, nu este nici o minune, minunea este sibutramina pe care o contine. Ca sa fiu sincera si eu am incercat si intradevar am slabit de la ele. In cazul in care cineva este interesat eu l-am gasit pe site-ul Medafarm.

    Acest mesaj a fost editat de către paula_olaru: 30 Mai 2014, 11:51
  •  
    • 1 mesaje
    5 Feb 2015, 15:50
    2 3
    Pentru cei care ati luat acest preparat, spuneti, va rog, ce zice ficatul dumneavoastra? Si cum stati cu memoria? Acest preparat ataca foarte tare memoria. Daca nu credeti, incercati pe pielea voastra, eu am incercat.... m-am multumit. De slabit - slabesti, dar pretul platit dupa, e prea mare! Nu cred ca se merita. Ganditi-va bine inainte de a lua acest preparat.
  •  
    • 1 mesaje
    18 Mai 2016, 03:28
    4 0
    ilima said:Buna. Eu am facut prostia de a cumpara pastilele astea de pe siteul lor.Da, iti taie intr-adevar orice pofta de mancare,pur si simplu trebuie sa te fortezi sa poti imbuca ceva...Dar dupa doua,trei zile am inceput sa am palpitatii si senzatia ca mi-e stransa inima intr-o menghina,sa obosesc foarte repede..Mi-am zis ca poate e perioada de adaptare,pana ma obisnuiesc cu ele.Si m-am incapatanat sa iau mai departe.Pana cand,dupa alte cateva zile,am observat ca,desi beau cantitati mari de lichide, nu mai pot urina! Pur si simplu,simteam vezica plina si nu puteam iesi la baie.Plus iintepaturi in zona rinichilor...Blocaj renal! Le-am oprit imediat si am inceput sa beau ceai de urzica,ceai renal,si dupa o zi,doua am inceput sa revin la normal.Eu una m-am lecuit de orice fel de pastile de slabit,mi-am dat seama cat de inconstienta am putut fi,puteam sa ma nenorocesc cu mana mea, si platind 2 milioane pentru asta!