Compunere cu inceput dat...

  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 22:38
    0 0
    Da, te inteleg Evo , si eu am trecut prin momente de astea. Care nu mi-au folosit la nimic in final, decat pentru experienta. Dovada ca si tu esti mai inteleapta acum
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 22:40
    0 1
    Ah, si "daca o dai anonima", vorba lui conu' Iancu, nu ai nici o responsabilitate, nu? pentru ca fortezi pe cineva pe care nu il cunosti suficient sa ia o decizie, pe care poate nu vrea sa o ia in acel moment?
    Eu consider ca fiecare gest pe care il faci, oricat de inofensiv ar parea, are urmari, uneori neasteptate. care iti pot influenta si tie viata. Cum poate o biata anonima trimisa de mine sa imi schimbe mie viata? Poate ma umple de remuscari, pentru situatia in care va ajunge biata femeie. Poate ma bucura, crezand ca am facut un bine acelei femei, care cine stie, peste cativa ani, dupa un divort nenorocit, isi va gasi perechea ideala....Poate ma va face extrem de suspicioasa cu sotul meu, pe care dealtfel in prezent, nu am de ce sa il suspectez...Poate, poate...
  •  
    • 7743 mesaje
    13 Aug 2008, 22:55
    0 0
    Double, anonima este binevoitoare, eu asa o consider

    Actioneaza sau nu, tace si accepta, e viata ei, dar nu as putea sa nu ii spun,il consider un ajutor asta, socant, da, dar eu nu o fortez astfel pe ea sa ia decizia despartirii.
    Ii arat alta fata a individului, pe care poate nu o vede, nu o banuieste... dar ea, femeia va privi altfel realitatea, "necunoscuta din ecuatie"...
  •  
    • 618 mesaje
    13 Aug 2008, 22:56
    0 0
    Double acea anonima iti deschide ochii, dorim sa nu fim mintite, sa stim adevarul...de ce sa traiesc langa un misel care agata pe site-uri si nu numai?!
    Ca acest adevar dureros ne darama, ne spulbera universul in care traim este alta situatie! Anii trec si nimeni nu-i aduce inapoi, daca pt. el a fost mai importanta aventura si nu familia este problema lui Consider ca sotia trebuie sa stie, nu din rautate, pur si simplu mie una mi-ar placea sa aflu adevarul oricat de dureros ar fi el!
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 23:02
    0 0
    De unde stii ca este binevoitoare si nu rautacioasa? O anonima e impersonala, rece, nu poti plange pe umarul ei. Nu stii motivele reale, prostesti, care l-au determinat pe el sa isi faca cont acolo... E posibil sa nu si-l fi facut el, nu? Daca nu este decat o gluma proasta? Poate cauta o aventura, poate alcineva a vrut sa isi bata joc de el. De ce si-ar fi dat intocmai datele? Doar daca nu ii pasa absolut deloc de sotie si de copil si atunci, anonima nu ar face decat sa confirme ceea ce stiu in intimitatea lor, fara indoiala, cei doi: ca acea casnicie e terminata. Dar daca nu este decat o razbunare a cuiva?
    Fetelor, nimeni nu detine adevarul absolut, ci numai pe cel relativ, perceput de el. Asa ca poate ai o impresie, pe care tu o confirmi inocent ca si adevar, dar adevarul este poate altul...
  •  
    • 7743 mesaje
    13 Aug 2008, 23:14
    0 0
    double, nu o despica iar in 4
    consider ca o femeie trebuie sa stie cum sta....este parerea mea, iar eu i-as spune femeii intr-un mod sau altul.

    tie nu ti se pare cusuta cu ata alba afirmatia_ galusca mi-a facut cont un rauvoitor?! m?
    ne ascundem, il ascundem ca poate nu e?
    asta va stabili ea cu el... dar are dreptul sa stie!

    poate femeia avea nevoie de confirmare, il mirosea deja pe individ... stiu ca vi se pare compunere dar sunt 100 % pentru ai spune!
  •  
    • 618 mesaje
    13 Aug 2008, 23:17
    0 0
    "De unde stii ca este binevoitoare si nu rautacioasa?"

    Nu stii, insa il confrunti pe individ si in functie de reactia lui afli exact cum se scalda

    Ma indoiesc ca ar fi o gluma haioasa la adresa individului!
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 23:20
    0 0
    ok, am inteles punctul vostru de vedere. Dar eu, trecand printr-o situatie similara, pe care am descris-o mai devreme in postare pe acest topic, in care am discutat calm si discret cu amandoi, fatza in fatza, iti spun ca nu as mai face-o, decat daca ar fi vorba de o prietena/prieten foarte buna/bun. In nici un caz prin anonima.
    Si sincer, daca as fi in locul sotiei, as prefera acelasi mod de abordare. Cred ca s-a tocit topicu' asta, ca si mine, atat de mult l-am despicat in 4X4
    Va doresc numai bine, dragele mele anonime
  •  
    • 1997 mesaje
    13 Aug 2008, 23:27
    0 0
    da, double, poate fi o gluma proasta, am spus si eu asta...dar individul poate fi verificat in prealabil...de anonim sau chiar de nevasta...restul se stabileste functie de rezultatul anchetei si vina impricinatului

    iar aia cu avertismentul dat sotului e aproape hilara...cum ar putea crede cineva ca un balaur ar putea reveni la turma domnului, ca un miel ratacit , doar pt ca o necunoscuta l-a tras de urechi ?
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 23:39
    0 0
    Sigur va reveni la turma... Poate la turma de pe site-ul in cauza. Dar cu date de identificare false Asta in cazul in care chiar balaurul e impricinat. In caz contrar, fiind posibil vorba de o farsa, va fi un alt balaur
  •  
    • 1148 mesaje
    14 Aug 2008, 00:06
    0 0
    eu m-as intreba daca am fost eu cumva delegata cu imprastirea a diverse adevaruri' ( rog remaracarea ghilimelelor) prin lume? cine imi da mie dreptul de a judeca viata si gesturile alltuiva- ale ei, ale lui, ale oricui?cine-imi da oare mie dreptul de a interveni brutal in viata cuiva oferind o informatie nesolicitata de nimeni si in posesia careia ma aflu intamplator?
    daca doamna respectiva vrea sa stie ce face sotul ei are suficiente mijloace ca sa afle- si daca nu stie sau nu vrea sa stie consider ca este responsabilitatea ei si asta e pozitia pe care vrea sa se situeze