Compunere cu inceput dat...

  •  
    • 9367 mesaje
    13 Aug 2008, 13:14
    0 0
    bre, poate omul nu are intentii serioase... totusi, nu se stie ce iese din asta.
    daca il anunta anonim ca cineva din anturajul lor stie de contul lui pe site-ul de dating, poate se gandeste serios ce pierde daca afla sotia si se potoleste.

    eu raman la parerea mea, link la el, de pe nick necunoscut, semnat in incheiere: cineva caruia ii pasa de familia ta
    eventual sa incerce sa scrie ca si cand ar fi barbat, ca sa-si acopere urmele. si un nick mai masculin asa, n-ar strica
  •  
    • 480 mesaje
    13 Aug 2008, 13:16
    0 0
    multumesc mult, doublepink!
    foarte bine punctat! cred ca asa voi face!
    multumesc si celorlalte Eve, m-ati ajutat sa vad dilema mea din mai multe perspective.
  •  
    • 8901 mesaje
    13 Aug 2008, 13:16
    0 0
    carmenutzo, nu stiu de unde le scoti, da-s moarta dupa imaginatia ta!
  •  
    • 21507 mesaje
    13 Aug 2008, 13:17
    0 0
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 13:19
    0 0
    Si eu sunt lesinata dupa imaginatia Carmencitei Auzi: "si un nick asa mai masculin n-ar strica..."
    Druccila_ redivivus!

    Propun avand in vedere ca este compunere cu inceput dat, sa vedem pana unde o duce imaginatia pe Carme si sa vedem ce nick super barbatesc si-ar alege in cazul de fatza
  •  
    • 2153 mesaje
    13 Aug 2008, 13:28
    0 0
    Vaduvu'
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 13:30
    0 0
    Floare de mai, cu placere

    Dirty
    Poate Vaduvitu'
  •  
    • 480 mesaje
    13 Aug 2008, 13:30
    0 0
    ...sau detectiv_pe_urma_ta!
    (firar sa fie, nu stiu sa folosesc emoticoanele!)
  •  
    • 8237 mesaje
    13 Aug 2008, 13:31
    0 0
    Nu stiu altii cum sunt....da' io-s kamikaze

    Am fost in situatii de genul tertza persoana care stie chestii....si ced c-o sa mai fiu. Am fata de om haios care le cauta ...si care nici nu se simte bine ascunzand chestii, asta e.

    Fiind in situatia data, sun un prieten...si-ntreb: ce fac?
    Era o vreme cand imi spunea sa cumpar o vocala, si sa stau in banca mea...ca nu-i bine. Ca tot io mi-o fur, ca tot io ies nasol.

    Avea dreptate da' tot sunt situatii unde simt ca nu pot sa tac. Tot io ies plina de draci, tot io imi aud complimente variate, tot io suport rosiile aruncate in mine. Nu ca as fi asteptat aprecieri, sau te miri ce...da' parca nici pumni in bot in halul ala. Stii ca toti isi varsa nervii pe mesager

    Dupa ce-am scris mai sus...as zice sa nu te bagi....da' stiu si ca daca tu simti ca poti sa suporti efectele..o sa intervii. Da' pregateste-te ca ea sa se intoarca impotriva ta....si sa auzi multe multe lucruri nasoale. Daca crezi ca le poti duce...go ahead.


    Mai voi astea cu mailu' anonim...mie de ce nu mi-ati zis mai atunci cand mi-am luat pumni de ma invinetisem?
    Ca o dadeam anonima si io...
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 13:37
    0 0
    Froggy Iti place sa le incasezi, indiferent daca era cazul sau nu....
    Ce mama masii (asa se scrie ) nu puteti sa va tineti uneori gura? Mai au dreptate si barbatii astia cand zic de noi femeile ca o cautam cu lumanarea...

    Hai sa o luam altfel: daca ea ii marturisea ei, ca si-a deschis cont pe cuculove , sa admire peisajul masculin? Ce facea se ducea sa ii spuna lui, care in fond si el este prietenul ei, prin alianta ? Sau statea in banca ei? sau ii trimitea un mail anonim? Ha?
  •  
    • 9367 mesaje
    13 Aug 2008, 13:38
    0 0
    emoticon_rosind_fastacit (pt Adina si Double)

    Druccilus merge? eventual se poate da si link la minunea de toping de la astro...
    si daca vede omu' ce a putut face Druccila (fara unde-score) fara sa mai dea pe aici, poate isi da seama ca nu e lucru de joaca...

    iar daca ii vine in minte sa posteze, vine sora geamna si ii ghiceste ca "esti intr-o mare cumpana, te asteapta un pericol mare in privinta vietii de familie. daca nu vei lua hotararea inteleapta, te vei cai in vecii vecilor
    amin

    ps: ce vaduvu' si vaduvitu' ?
    amator_de_bunaciunea_de_nevasta_ta
    (daca nu o vrei, lasa-mi-o mie )
  •  
    • 480 mesaje
    13 Aug 2008, 13:40
    0 0
    ...da' chiar, adamii, unde sunt?...
    sterg pozele de pe site-ul cu pricina?
  •  
    • 2153 mesaje
    13 Aug 2008, 13:42
    0 0
    Da mai mi-am luat-o si io de curand! Am o prietena, (am avut ) si EL. El fiind prietenu' repectivei, prietenu' sotului meu si nu in ultimul rand prietenu' meu!

    El venea la noi cu inca doua inafara de prietena oficiala! Una de 16 ani, pe care la un moment dat o adusese in casa lui, o daduse afara pe oficiala(pana rezolva cu avortu' ,cica) si a-II-a panarama, cu care era cand era oficiala la munca (dupa faza cu aia de 16 ani). Bun io ma vedeam cu tipa in fiecare zi si timp de cateva luni am tacut! Pentru el!

    Boonnn: apare oficiala ca de ce nu i-am zis de aia cu care e el cand e ea la munca, gasise mesaje de la ea in telefonu' lui si dovezi prin casa sutiene si nu mai stiu ce!

    Boon dupa ce ca l-a iertat pentru aia de 16 ani, io intr-o zi n-am mai putut sa tac si i-am zis tot! Despre aia cu avortu (stia ea ceva, dar stia tot aiurea), i-am zis de cealalta cu sutienele) i-am zis tot! I-am zis si de urmatoarea care o avea asta in plan

    Ma enervasem pe el ca iesisem cu asta oficiala in oras si el l-o sunat pe sotu' meu sa-i spuna ca nu e de acord cu iesirile noastre (in amiaza mare la cumparaturi, nu altceva), pentru ca io o duc la rau si sunt influenta proasta! Nu ca ar fii motiv sa-i spun tipei tot, da cand ma enervez, prea le zic Boooon afla oficiala tot si suntem prietene! Stie draq ce i-o facut ca l-o iertat AGAIN si uite asa nu mai am prietena!

    Il suna pe sotu' meu ca io vreau sa-i stric viitoru' si ca ei sa se mai intalneasca da noi 2 nu!

    Bonnnn dec i nu mai am prietena! Esti in stare sa ajungi asa ca mine fara prietena? go ahead cum zice Froggy

    Sincer, as face-o si a-II-a oara, dar ma intreb si io de ce draq no facui anonima
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 13:43
    0 0
    Carme

    Perdruccilus
  •  
    • 9367 mesaje
    13 Aug 2008, 13:43
    0 0
    dupa cum l-ai descris e noi2
    al meu si-a facut pe hi5.
    altfel, intram la banuieli... sau, mai stii?
  •  
    • 256 mesaje
    13 Aug 2008, 13:53
    0 0
    dirty esti tare
  •  
    • 8237 mesaje
    13 Aug 2008, 13:57
    0 0
    mai...io nu vorbesc despre a face pe paraciosu' aici.
    Io vorbesc despre unele chestii mai complicate.....oricum in momentul in care esti tertza persoana care stie ceva, ti-o iei.

    Chiat ca spui, chit ca nu spui.
    Ca te trezesti cu replica de om isteric "vai da' stiai si nu mi-ai spus". Io v-am zis ca-s mama lor mi-am luat o vaza-n cap si pentru tacere. Deci daca e, macar o fur pe ce zic, decat pe ce nu zic.

    N-as vrea sa intru-n amanunte....ca dupa cum am spus, nu-s de acord cu expunerea problemelor "prietenilor" pe un forum public.....
    Faptul ca stii e ok, cand respectiva ti-e colega, sefa, vara de-a cinspea de-o vezi o data la cincinal....etc. Te abtii fara probleme....dac-ati sti ce fac astia de la mine din departament pe la conferinte, si ce povesti auzi...ti se scoala paru-n cap. Da' nu m-am dus la nevasta niciunuia sa-i zic nimic...si nici nu m-as duce, desi le cunosc da' nu cred ca-i treaba mea sa zic ceva.

    Insa, sunt momente in care persoana respectiva nu ti-e chiar indiferenta...si asta e inceputul dezastrului.

    Prefer sa mi-o fur eu, sa-si verse nervii pe mine, decat sa-mi planga pe umar si io sa fac pe nevinovata...

    Si mi-am luat-o, am spus si-o repet...rau de tot. Ca unora le-a parut rau la ceva timp dupa....e treaba lor...io cand o incasez imi pun si coada-n spinare.
  •  
    • 7743 mesaje
    13 Aug 2008, 13:57
    0 0
    Vi se pare ciudat ca-i casatorit si si-a pus poza pe matrimoniale, cautand aventura? sunt multime de prosti care o fac, asta e realitatea...deunazi mi-a spus si mie o colega, aceeasi chestie, sunt vreo doi....norocul idiotilor ca nu le stiu nevestele
    Eu as alege sa-i spun femeii, te gandesti, ii strici casa, stiu, dar nici nu as putea dormi cu gandul ca am tacut ....o spun subtil, intre 4 ochi, ori aleg modalitatea emailului
    Nu pot sa nu ii spun, pentru ca nu as accepta asa ceva, un astfel de comportament…sa stie femeia ce om are! daca il accepta asa ori nu, este problema ei... sunt atatea casnicii de fatada, unde se accepta, stiu si asta!
    Dar prefer adevarul , realitatea , ma consider suficient de puternica si vreau sa stiu cu cine am de-a face, sa stiu ce sa fac mai departe... nu menajamente si ascunderea capului in nisip! Acum! Dar si atunci, paharul s-ar fi umplut mult mai repede, cu siguranta! Timpul e atat de pretios fetelor!
    Eu dupa divort am aflat ca ex-ul meu se plimba cu cothoharla de mana, pe strada,si alte faze de genu’asta, nu avea pic de jena, aburea in stanga si-n dreapta… abia atunci mi-au spus colegii, chipurile , “ma menajau” ma vedeau necajita, eram in oras strain,mare, n-aveam frati, prieteni… deh!

    " Eu sunt mic nu stiu nimic, tata-n pod, jupoaie oaia! "
  •  
    • 1995 mesaje
    13 Aug 2008, 13:58
    0 1
    Dirty

    Ce credeti, ca eu n-am trecut prin faze de astea, de acu' sunt asa inteleapta? Ca io nu o incasai?

    El era coleg cu mine la serviciu, ne intelegeam foarte bine. Ea era colega cu mine la scoala, la a doua facultate. Si cu ea ma intelegeam foarte bine. El o insela pe ea, destul e des, dar absolut trecator. Aventuri de o zi, doua. Eu taceam malc, cand o vedea pe ea. La un momenta dat, i-am spus lui ca nu ar fi cazul, caci se pare ca nu stie ce bunaciune are acasa. El a zis ca nu e treaba mea. Ok. La un moment dat, ea mi se plange de el, ca toata ziua e plecat in delegatii, si cu precadere in weekend. El de fapt era in buza. dupa una care il acaparase total. Ma intreba ea, sotia: da cine mai pleaca in delegatie, de ce il trimite numai pe el etc. Pana la urma, i-am spus: ai grija, pentru ca nu a fost nimeni in delegatie de la noi, de cel putin o luna. Eu nu pot sa te mai mint, asa ca asta e adevarul. El m-a sicanat ca un turbat, luni de zile. Ea m-a evitat luni de zile.
    Voila....
    Curvitza dupa care umbla el, era o persoana influenta si m-a manjit si ea pe unde a mai putut prin firma. Ca sunt o bestie care alearga cu limba scoasa dupa el, si i-am bagat in cap prostii lu' nevasta-sa...
    Voila...
  •  
    • 2153 mesaje
    13 Aug 2008, 14:05
    0 0
    Froggy asa zic si io, de cat sa mi-o iau ca nu am zis, mai bine mi-am lut-o ca am zis!

    Repet, nu imi pare rau! Chiar daca nu mai e prietena mea! Nu vreau prietene proaste. Daca vrea sa traiasca asa, sa traiasca da nu in cercul meu!

    Oricum, pe zi ce trece astept telefonu' ei de scuze, pentru ca dupa toate astea ce le facu' tipu' mai erau si altele care nu mergeau in relatie! Asa ca mult no sa-i tina Sunt sigura

    N-o lasa sa iasa din casa singura, n-o lasa sa faca nimic, nu tu coafor, unghii alea alea! Merge si-o asteapta la scoala sa vada cu cine iese si tampenii de om bolnav! Consider ca daca macar am reusit sa-i bag o indoiala in suflet, am facut un lucru' bun pentru ea! Ca pentru el

    Mi-e frica sa ma intalnesc cu el