decapaj....

•  
    • 41 mesaje
    12 Aug 2008, 10:26
    0 1
    Fetelor...vreau sa stiu si eu daca si-a facut cineva decapaj, sa-si scoata negrul din par si nu si-a distrus parul. Vreau sa stiu cam cum ramane parul dupa........ Daca se arde...daca se strica rau....Cam cum se comporta dupa acest decapaj. Eu sunt vopsita negru, si nu mai imi place si vreau sa mi-l scot din par, dar sa si raman cu ceva par in cap, care sa nu fie tocmai distrus
    Va pup.
  •  
    • 110 mesaje
    12 Aug 2008, 11:43
    0 1
    mai bine lasa-l asa decit sa ti se intimple altele.
  •  
    • 528 mesaje
    12 Aug 2008, 17:11
    2 0
    Salut ! Eu mi-am facut un decapaj cu produse profesionale L'Oreal . Aveam parul vopsit negru (culoare mea naturala e saten deschis) si intr-o singura sedinta a iesit super , parul a ramas la fel de sanatos si moale, nu e degradat , iar rezultatul e super. Decapajul scoate negrul dar pt ca nu il scoate uniform parul necesita o vopsire dupa procedeu in nuanta naturala a parului tau De atunci au trecut 7 luni si acum deja mia crescut mult parul insa nici nu se vede diferenta. Daca ar fi sa aleg iar intre a astepta pana creste parul si sa tot tai din el ca sa imi iasa asa culoarea , sau sa imi fac decapaj ..as alege acelasi lucru dar numai la salon si cu produse de la l'oreal....
  •  
    • 197 mesaje
    12 Aug 2008, 18:54
    0 0
    cat costa un astfel de decapaj cu produse loreal? exista riscul sa folosesti produse loreal dar din nepriceperea coafezei sa iasa altceva? sa-ti arda parul...
  •  
    • 528 mesaje
    12 Aug 2008, 21:00
    0 0
    Nu nu exista acest risc pt ca pe flacon scrie clar cat trebuie sa foloseasca si cum
    Eu am parul medui spre lung si deci mi-a trebuit multa lotiune din aceea asa ca ma costat 300 rom cu vopsit si tuns si aranjat cu tot
    Dar tocmai azi vb cu o prietena ca brusc am vazuto blonduta si ea era bruneta si am intrebat daca si-a facut decapaj. Ea si-a facut cu produse Joico si a fost doar 170 ron ...dar are parul mai scurt ca al meu. Poti merge sa intrebi la salon direct
    Pupiiiiii
  •  
    • 14 mesaje
    13 Aug 2008, 01:45
    0 0
    salut si eu am fost bruneta floricica eflexe albastrui si am scapat destul de greu de culoare.....am lasat-o sa se duca singura dar am auzit o discutie la un salon, iar coafeza ii recomanda unei tipe sa foloseasca nuantator mai inchis la culoare pana i se duce vopseaua ca sa nu fie vizibile petele care raman dupa ce se duce vopseaua treptat...spunea ca e mai sanatos pentru firul de par decat un decapaj
  •  
    • 236 mesaje
    13 Aug 2008, 07:16
    0 0
    buna,
    principalul este sa stie respectivul/respectiva cum sa foloseasca produsele. eu m-am facut de trei ori: wella, l'oreal si joico. primele doua dati am avut parul cam distrus dupa. la joico (acum 3 saptamani) a fost cel mai bine. conteaza,insa, cel mai mult priceperea celui care-ti face toata lucrarea,sincer. eu am fost ultima oara la Yoko..e super, oamenii de-acolo sunt f.bine pregatiti si nici nu se apuca de decolorat pana nu-ti fac o proba sa vada cum se comporta parul dupa, cum arata.daca e ok merg mai departe, daca nu...ei tin la sanatatea parului,in primul rand.
    asa ca...ai grija unde mergi si cu ce produse te faci, si ingrijirea dupa e ffff importanta. hidratarea parului (pt ca se va usca indiferent ce vei face) e fff importanta. bafta!
  •  
    • 528 mesaje
    14 Aug 2008, 15:00
    0 0
    Da e important sa faci un tratament de hidratare dupa, eu mi-am luat o masca de par de la Lush si am folosit-o l fiecare spalare timp de o luna dupa decapaj, ca parul sa nu ramna cu traume
  •  
    • 1 mesaje
    4 Iul 2010, 23:48
    0 0
    buna. astazi mi-am facut un decapaj de la nuanta de rosu. imi placea culoarea dar totusi m-am vopsit imediat dupa intr-o alta nuanta de rosu. nu sunt multumita de nuanta ce mi-a iesit si as vrea sa imi mai fac un decapaj zilele acestea. aici vroiam sa va intreb pe voi, daca credeti ca o sa fie ok si nu o sa-mi fac un damage prea mare datorita intervalului de timp. multumesc
  •  
    • 1 mesaje
    1 Mar 2012, 14:34
    0 0
    Buna ,sunt bruneta d vreo 5ani,si m.am cam plictisit d negru...aseara mi.am facut un gomaj singura acasa am folosit d la l'oreal si nu mi.am ars paru deloc ,culoarea s.a mai deschis cu un ton.intre gomaj si decapaj este o diferenta ..gomaju se face q apa ferbinte si il deschide 1ton si decapaju se face q oxidant foarte slab .id danutzza90_kiss dak va intereseaza sa aflati mai multe.
  •  
    • 46 mesaje
    20 Nov 2013, 00:51
    0 1
    Eu m-am decolorat cu COLOR OFF ,ESTE UN DECOLORANT RUSESC CE NU CONTINE AMONIAC, sunt foarte multumita, il recomand, chear nu mi-a ars parul si nu credeam ca este posibil!!

L-am gasit aici: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional