Cura cu tinctura de marar

  •  
    • 425 mesaje
    29 Iun 2004, 13:02
    0 0
    subscriu si eu, gelul pt bust de la avon e teapa...o sa incerc si eu masajul cu ulei de germeni de grau..miroase urat acesta? (cel de marar miroase groaznic)
  •  
    • 14 mesaje
    30 Iun 2004, 15:24
    0 0
    Jane,
    Cam cat timp ai folosit uleiurile?
    Descrie mai detaliat efectele, please!!!
    pipici
  •  
    • 5 mesaje
    30 Iun 2004, 18:18
    0 1
    Gabriela,
    As vrea sa incerc si eu cura asta dar as vrea sa te mai intreb ceva:ai zis ca sanii tai s-au marit cu un numar - adica s-au mai rotunjit sau cum?
    te rog explica mai multe
  •  
    • 28 mesaje
    30 Iun 2004, 23:24
    0 0
    Draga Panafaxy,
    Nu prea stiu cum sa-ti descriu ce s-a intamplat, s-au marit peste tot, sunt mai plini si mai grei, practic nu mai intrau in cupele sutienului, a trebuit sa-mi cumpar unul cu un nr mai mare.
    Inca nu am reinceput tratamentul si starea lor este aceeasi dupa 3 saptamani de la oprirea primului, care a durat doar o saptamana.
    Eu nu doream o marire, ci doar fermitate, cum am mai spus.
    Oricum, il voi relua curand, pt. ca voi incepe o dieta si mi-e teama sa nu se lase de la slabit.
    Va pup, fetelor si promit sa va tin la curent cu evolutia lucrurilor.
    Toate cele bune!
    Gabriela
  •  
    • 575 mesaje
    1 Iul 2004, 09:14
    1 0
    Fetelor, nu v-a intarziat ciclul de la tinctura de marar? Mai ales in combinatie cu pilule contraceptive...
  •  
    • 575 mesaje
    1 Iul 2004, 12:00
    0 0
    Fetelor, nu-mi raspundeti si mie?
  •  
    • 831 mesaje
    1 Iul 2004, 14:02
    0 0
    Mie mi-a venit menstruatia mai devreme, dupa prima cura cu tinctura de marar Iau anticonceptionale, si mai aveam trei zile pana sa termin folia, cand mi-a venit menstruatia mai abundenta ca de obicei.....cu ocazia asta am facut o pauza de o luna la anticonceptionale .
  •  
    • 575 mesaje
    1 Iul 2004, 14:28
    0 0
    Si ai mai patit vreodata sa fii dereglata cat timp ai luat anticonceptionale?
  •  
    • 38 mesaje
    1 Iul 2004, 14:31
    0 0
    pentru mine tinctura de marar=pofta de mancare(nu e bine)+apetit pentru "biji-biji"(asta e bine si e un lucru care l-a incantat la culme pe Florin al meu).pentru moment am renuntat...fac fata, inca si fara tinctura... am sa incerc doar cu masaj extern...
  •  
    • 831 mesaje
    1 Iul 2004, 16:00
    0 0
    Pt. zidulet: nope
  •  
    • 575 mesaje
    2 Iul 2004, 09:03
    0 0
    Fetelor, mie mi-a intarziat ciclul 2 zile... Slava Domnului ca a venit, ca ma speriasem... Stiti si voi cum ii cu anticonceptionalele, iti vine super-regulat, fix la aceiasi ora...
    Deci atentie cu tinctura asta de marar, va sfatuiesc.
    Pupici.
  •  
    • 14 mesaje
    2 Iul 2004, 09:35
    0 0
    Fetelor,
    Am inceput si eu cura cu ulei de marar si germeni de grau de luni, deci am 4 zile. Inca nu-mi dau seama daca s-au marit dar ii simt mai grei cam ca inainte de ciclu. Si la voi a fost la fel???
  •  
    • 734 mesaje
    2 Iul 2004, 09:52
    0 0
    tsunami, doar cu masaj sau si intern ?
  •  
    • 14 mesaje
    2 Iul 2004, 10:13
    0 0
    Doar masaj. Intern nu am incercat.
  •  
    • 14 mesaje
    2 Iul 2004, 12:07
    0 0
    Gabi, Jane va rog sa-mi raspundeti!
  •  
    • 2 mesaje
    2 Iul 2004, 15:17
    0 0
    Buna fetelor!Tin si eu cura cu tinctura si mi-a venit ciclul mai devreme cu vreo saptamana.
    Gabi,mi-am luat si eu ulei de marar si din germeni de grau azi,dar cel de marar(volatil)e mai mult apos decat uleios si dispare imediat ce-l pun pe piele.Asa era si cel folosit de tine?Cam cat puneai?
    Mai am o problemuta,fetelor.Poate stiti vreun exercitiu ceva:am un sanut mai mare si mai lasat si se cam vede diferenta.
    Va doresc succes si va imbratisez cu drag,va doresc sa fiti fericite,iubite si frumoase!
  •  
    • 28 mesaje
    2 Iul 2004, 17:34
    0 0
    Pentru Tsunami: da, asta a fost efectul si la mine, dupa primele 2-3 aplicari, apoi nu te mai dor. Uleiul de marar este un pic mai apos, este intr-o sticluta cu pipeta, pun cateva picaturi, apoi masez pana intra in piele. Dupa aceea aplic uleiul din germeni de grau. Pupici si multa bafta!
    Gabriela
  •  
    • 200 mesaje
    2 Iul 2004, 22:09
    0 0
    Fetelor am inceput si eu cura si intern si extern,de 3 zile. I-am masurat inainte si acum si nu s-au marit,dar eu folosesc numai uleiul de marar extern caci pe cel de germeni de grau nu l-am gasit.Am sa mai caut.
    Am o intrebare,dupa ce dau cu uleiul de marar simt o raceala si niste furnicaturi in sani de imi vine sa ma scarpin sau sa ii prind in mana strans ca sa treaca,a mai patit cineva asa ceva,e ceva normal?
  •  
    • 194 mesaje
    3 Iul 2004, 10:51
    0 0
    Tsunami,imi cer scuze ca nu ti-am raspuns la timp.
    Eu,la sfatul farmacistei,am combinat ambele uleiuri,adica pe cel de marar l-am pus in sticluta cu ulei de germeni.
    Dupa fiecare dus,de preferabil seara,se aplica uleiurile pe pielea uscata.Atentie,folositi o cantitate f mica,pentru ca uleiul sa intre bine in piele.Efectele se obtin dupa cel putin o saptamana,pielea sanilor este mult mai ferma si elastica.Recipientul ar trebui sa va ajunga cel putin doua luni de zile.
    Uleiul de germeni poate fi aplicat si pe fata si corp,fiind presat la rece,contine vitaminele A.B si E,esentiale pentru piele.
    Mirosul uleiului de marar este,intr-adevar,ingrozitor,dar suportabil.
    Eu mi-am facut si o "masca" cu aceste uleiuri-imbibati doua servetele groase cu uleiurile,luati-va un sutien mai uzat,pe care nu il mai folositi,aplicati servetelele pe sani si lasati uleiurile sa isi faca efectul peste noapte.
    Despre dimensiuni,nu va pot spune mare lucru,eu am tinut si tin cura de slabire,cert e ca nu mi s-au mai lasat sanii si pielea nu mai e flasca,asa cum era inainte.
    Si sa va mai spun inca un truc pentru frumusetea pielii si a sanilor-masca cu argila cosmetica de la Aslavital.Un pliculet de argila se amesteca cu apa,astfel incat sa se formeze o pasta,care se aplica pe ten si pe corp,intrucat este arhisuficienta,zic eu.Lasati argila sa se usuce si apoi faceti dus.Este ideala inainte de o petrecere in care purtati o rochie,sau inainte de o seara romantica pentru ca lasa pielea foarte catifelata.
    Tineti-ma la curent cu efectele uleiurilor
  •  
    • 73 mesaje
    3 Iul 2004, 19:35
    0 0
    fetelor,am urmarit mesajele voastre si mi-am luat si eu faimoasele uleiuri. asta este a treia zi si parca s-au mai intarit. eu normal mi-am luat pt stimularea cresterii,pt ca ii vreau mai mari putin.as incerca si cura cu tinctura de marar,dar imi este frica sa nu-mi deregleze menstruatia sau sa mi-o prelungeasca.oricum,deocamdata continuu cu uleiurile. s-au vazut efectele la careva dintre voi? ( adik s-au marit? daca da, in cat timp?) pupici