Cura cu tinctura de marar

  •  
    • 2234 mesaje
    14 Mai 2004, 22:28
    1 0
    bine, ma acum de ce te mai agiti atata, am mai zis eu ceva? sau si rasul se cenzureaza?
  •  
    • 2234 mesaje
    15 Mai 2004, 19:27
    0 0
    scuzele draga mea thena sunt cel mai rau lucru pe care puteai sa il afirmi tu in numele meu. eu nu am nimic cu tine, asa sunt eu si gata. ipocrizia e o masca la care imi permit sa renunt pe forum, traiasca anonimatul. asta e stilul meu si tu NU AI DREPTUL, NU AR TREBUI SA AI NICI TUPEUL sa ceri scuze fetelor pentru el. contradictiile sunt contradictii. fiecare isi sustine punctul de vedere cum vrea si nu e cazul ca altii sa umble in urma lui cu rectificarea si scuzele de rigoare. sper ca m-am facut inteleasa. FAPTUL CA TU ERAI SUBIECTUL NU IMPLICA SA TE SCUZI IN NUMELE MEU. SPER CA AI INTELES SI NU MAI REPETI ASA CEVA.
  •  
    • 831 mesaje
    17 Mai 2004, 18:14
    0 0
    Draga natagardea, sincera sa fiu chiar nu stiu cam cu cati cm au crescut sanii mei...poate nu ma crezi, da' nu i-am masurat nici inainte, nici dupa.. Insa diferenta se vede, mai ales cand nu am sutien. Sanii sunt mai plini, oricum altfel decat inainte de a incepe cura.
  •  
    • 1 mesaje
    20 Mai 2004, 22:33
    0 0
    in piata bucur obor e un plafar.costa 22.000
  •  
    • 6 mesaje
    18 Iun 2004, 15:11
    0 0
    Buna fetelor, am si eu cateva intrebari, daca ati putea sa-mi raspundeti v-as si recunoscatoare. Cat de "stricta" trebuie sa fie cura asta? Adica trebuie luat la aceeasi ora in fiecare zi? Si neaparat pe stomacul gol, sau important e sa mananci dupa 15 minute? Daca uit o data sa iau, nu mai are deloc efect?
    Sper sa ma lamureasca si pe mine cineva, va rog!
  •  
    • 26 mesaje
    19 Iun 2004, 01:57
    0 0
    eu am citit despre cura asta in formula as acum cativa ani, nu am incercat-o inca, dar cred ca este buna.
  •  
    • 272 mesaje
    22 Iun 2004, 14:08
    0 1
    am si eu o intrebare: nu am mai gasit tinctura de marar de dacia plant, ci de favisan. inca nu am inceput sa o iau, dar pe cutie scrie ca se ia dupa mese si alte cantitati (20-20 picaturi de 3 ori pe zi). ce spuneti, sa incerc???
  •  
    • 49 mesaje
    22 Iun 2004, 17:09
    0 0
    Am inteles ca e un tratament natural...dar sigur se poate lua chiar daca iau anticonceptionale??
  •  
    • 6 mesaje
    23 Iun 2004, 07:16
    0 0
    Eu am luat tinctura 6 zile si a dat rezultate. acum am inceput din nou, sunt in a 4 zi, oricum au crescut destul de mult, jumatate de nr, si greutatea corporala a ramas aceeasi.
  •  
    • 6 mesaje
    23 Iun 2004, 14:50
    0 0
    Silent_sheba, spune-mi si mie te rog, iei in fiecare zi la aceleasi ore? Cam care trebuie sa fie intervalul dintre ele?
    Multumesc anticipat
  •  
    • 28 mesaje
    23 Iun 2004, 16:03
    0 0
    Dragele mele,
    Va scrie o tipa care a incercat si ea cura cu ulei de marar si ulei din germeni de grau.
    Nu am luat tinctura de marar (intern), doar masaj timp de o saptamana - mai intai cu ulei de marar (este un ulei volatil, iti da senzatia de raceala pe piele si miroase a gradina de zarzavat), apoi cu ulei din germeni de grau (dupa cel de marar). Dupa o saptamana, a trebuit sa ma opresc, deoarece a trebuit sa imi cumpar sutien cu un numar mai mare. Mentionez ca am dorit sa fac tratamentul pt fermitate, nu pt marire (dupa o nastere....); pt mine, sani mai mari = durere de spate. Deci, dpdv al fermitatii, a avut ceva efect, in sensul ca sanii s-au intarit. Am facut o pauza de 2 saptamani, timp in care nu s-au micsorat si au aceeasi consistenta. Voi relua tratamentul, deoarece am inceput o dieta si mi-e teama ca, slabind, se vor lasa iar... Va tin la curent ....
    Uleiurile le-am cumparat de la Plafarul de pe B-dul Titulescu, la preturile de 22.000, respectiv 35.0000.
    Toate cele bune!
    Gabriela
  •  
    • 49 mesaje
    23 Iun 2004, 16:27
    2 0
    Spune-mi te rog cum ai folosit uleiul? de cate ori pe zi si cat dura masajul?
    mersi
  •  
    • 28 mesaje
    23 Iun 2004, 16:33
    0 0
    Draga Lory,
    Masaj faceam odata pe zi (de fapt, seara, dupa dus )... Dimineata nu puteam, pt. ca - dupa dus - plecam la serviciu si nu puteam sa ies pe stada mirosind ca o sera..... Masajul dureaza pana ce uleiul intra in piele, nu am cronometrat, dar cred ca imi lua cam 5 minute pt fiecare san. Multa bafta si sa ne spui si noua cum iti merge! Gabriela
  •  
    • 1 mesaje
    23 Iun 2004, 16:49
    0 0
    Fetelor, m-ati convins. Cand ies de la serviciu ma duc sa caut tinctura minune!
  •  
    • 49 mesaje
    23 Iun 2004, 17:15
    0 0
    Gaby...tu vorbesti despre ulei de marar nu despre tinctura asa-i? sa stiu exact ce sa-mi cumpar.
    Mersi mult
  •  
    • 28 mesaje
    23 Iun 2004, 18:26
    1 0
    Da. Lory, este vb despre uleiul volatil de marar, sticluta este de 10 ml si cel de germeni de grau presat la rece este in flacon de plastic de 100 ml. Bafta!
  •  
    • 174 mesaje
    27 Iun 2004, 23:05
    0 0
    ulei volatil e acela care poate fi folosit in lampile de odorizare?nu de alta dar nu reusesc sa-l gasesc nici unde.are ceva daca folosesc ulei de marar?adica am folosit multa vreme ulei de marar fara nici un efect,dar ma gandesc ca poate in combinatzie cu cel de germenei de grau se intampla minunea si la mine...
  •  
    • 200 mesaje
    27 Iun 2004, 23:17
    0 0
    Buna fetelor,v-am citit mesajele de maine imi iau si eu tinctura si uleiul caci sunt nerabdatoare sa creasca macar cu 1cm fiecare..Va voi tine la curent,sper sa fie bine,cu dreptul inainte.
    Pupici
  •  
    • 174 mesaje
    28 Iun 2004, 13:39
    0 0
    am gasit si eu cele 2 uleiuri.si de azi incep.ce bine ar fi daca as avea si eu rezultate)
  •  
    • 194 mesaje
    28 Iun 2004, 13:50
    0 0
    Gabigr,ma bucur ca au dat rezultate uleiurile!
    Nici eu nu ma asteptam sa aiba asemenea efecte,mai ales ca masajul l-am facut dupa tzaspe regimuri de slabire si sanii mei nu mai erau aceiasi.
    Vad ca am cam luat tzeapa cu uleiurile la pret,pentru ca eu am dat in decembrie vreo 120 de mii pe amandoua.Uleiul de marar stiu ca a fost in sticluta de 10 ml,dar nu mai tin minte firma producatoare.
    Cu toate ca de doua luni am intrerupt tratamentul,pielea nu mi s-a mai lasat si e la fel de ferma,asa ca si eu va recomand sa le testati.
    Nici sa nu va ganditi la pastilele pentru bust,pentru ca cine stie ce efecte negative pot avea-eu nu le-am incercat,personal,dar nu am incredere in ele.De asemenea,nu incercati nici gelul pentru bust de la Avon,pentru ca nu are absolut nici un rezultat!