Cura cu tinctura de marar

  •  
    • 21 mesaje
    8 Iun 2005, 19:34
    0 0
    Am citit si eu un forum in care specifica ceva despre cura de sladire cu marar ,dar am mai citit un pesaj cum ca aceea ca daca nu continui cura revi la marimile normale ca dinainte.
    Sper ca ti-am fost de ajutor Pupici.
  •  
    • 1166 mesaje
    9 Iun 2005, 09:13
    0 0
    pentru raluca:
    1 lingurita de pulbere...eu deja mi-am luat toate ingredientele ieri, de fapt mai am busuiocul, nu am gasit...oricum eu mi-am facut singura si tinctura.
    mai rau e ca nu stiu cum o sa fac acum, cand am tinut asa eram acasa, in vacanta...acum daca trebuie sa mai si vb la birou o sa fie mai greu, ma descurc eu. ulei mi-am facut si eu, o sa incep tratamentul de maine cred, in functie de cum gasesc ce imi trebuie.
    tratamentul l-am tinut mai mult de 21 zile, atat e minim recomandat...
    o zi buna!
    p.s.crema aceea de la favisan nu am incercat-o
  •  
    • 13 mesaje
    9 Iun 2005, 10:44
    0 0
    Buna, fetelor! Am inceput si eu sa tin cura cu tinctura de marar de 10 zile! Si pot sa spun ca sunt multumita! Ii simt mai plini si mai rotunzi! Se vede diferenta si cu ochiul liber! Dar pb e ca eu am luat si tinctura de fenicul in paralel si de vreo 3 zile am inceput sa iau si Tonic Feminin (am auzit ca da rezultate mai rapide) si folosesc si uleiul SuperBust! Da as vrea sa intreb pe cele care au folos si SuperBust si uleiul de marar! Care a dat rezulatet mai bune? Pupici la toate!
  •  
    • 463 mesaje
    9 Iun 2005, 10:51
    1 0
    Ok, Ok gata m-ati convins!! sorry daca v-am descurajat fetelor, da, poate am fost cam egoista, na ce sa fac, m-ati prins tre'sa recunosc!!!
    Bine atunci eu va urez spor la "treaba" cu "marirea", poate voua va da rezultate! Shi sa vad, poate cine stie , ma mai apuca shi pe mine inca o data un chef de-o "marire", eu stiu?! Sa ma mai gandesc!! Hmmmm....pupici multzi!!! )
  •  
    • 171 mesaje
    21 Iun 2005, 14:44
    0 0
    evelor - mai rezistati??????????? ce rezultate mai aveti? va dau un pont - ptr ca uleiul de marar miroase atat de "tare", l-am amestecat cu ulei de migdale dulci - care e la fel de bun ptr sani - cu acest amestec imi fac masaj seara, iar dimineata imi fac masaj cu ulei de germeni de grau - care nu are un miros deranjant. si astept rezultate.......
  •  
    • 1 mesaje
    8 Ian 2006, 14:33
    0 0
    n-a mai scris de mult vreme nimeni pe forum dar am si eu o mare intrebare...pot sa fac tretamentul cu tinctura de marar sau macar cu ulei de marar in timp ce iau anticonceptionale??? asta e cea mai mare problema...nu de alta ca uleiul tot sta in sertar de vreo luna doua si tot nu reusesc sa gasesc raspuns la intrebare.....nu de alta dar vred ca efectul contraceptivelor e mult mai important asupra vietii mele decat efectul mararului
  •  
    • 368 mesaje
    8 Ian 2006, 15:53
    0 0
    Iar ati dezgropat subiectul asta cu mararul???? Hai s-o lamurim: tinctura asta mareste intr-adevar sanii, dar foarte putin, aproape imperceptibil, dar NUMAI PE DURATA TRATAMENTULUI. Vorbesc in cunostinta de cauza, in numele meu, si a altor cateva (vreo 8 fete care au urmat cura de marar, fir-ar ea sa fie. Efecte secundare: depinde de fiecare. Mie de exemplu nu mi-a venit ciclu nici mai abundent nici mai devreme. in schimb aveam dureri de ovare si ma durea abdomenul in timpul actului sexual. La o prietena acesta tinctura a fost useless, d.p.d.v. al cresterii sanilor, in schimb la toate, dar la absolut toate care am urmat aceasta cura am observat o pernuta de grasime in plus in jurul abdomenului, pe solduri, etc....sanii mei s-au marit adica s-au mai rotunjit numai pe durata tratamentului care a durat vreo 3 luni....deci nu 10 zile....apoi au revenit la normal.
  •  
    • 1 mesaje
    9 Mai 2008, 19:14
    0 1
    cidat eu nua m folosit nici un leac si am patit si eu ca tine... se mai intampla sa iti vina de 2 ori pe luna cand esti racita sau inflamatie la ovar.