Cura cu tinctura de marar

  •  
    gex
    • 79 mesaje
    20 Sep 2004, 12:28
    0 0
    dragele mele, si eu am cautat tinctura de marar si uleiul din germeni de griu de mi-au sarit capacele si le-am gasit pe ambele la HOFIGAL-ul din statia de autobuz de la unirii (exact linga Hanu' lui Manuc), se vinde chiar de pe trotoar. m-am gindit sa va spun si voua sa va duceti acolo.
    cit despre cura, n-am inca o sapt de cind o tin, dar pina acum nici un rezultat. sper sa apara cindva...
    va pup pe toate,
    Gex.
  •  
    • 318 mesaje
    20 Sep 2004, 20:13
    0 0
    Ce rezultate ati mai obtinut?
    Eu fac o pauza dupa care ma aprovizionez iar cu tinctura si urmez cura!O sa va tin la curent!
  •  
    • 26 mesaje
    25 Sep 2004, 21:19
    0 0
    Buna, fetelor! Povestiti-mi, va rog, care au fost la voi rezultatele tratamentului cu tinctura de marar si SuperBust-ulei de masaj. Au avut ele efectele asteptate in ceea ce priveste cresterea sanilor sau nu? Ce alte efecte au avut; ce reactii secundare? Multumesc mult.
  •  
    • 26 mesaje
    25 Sep 2004, 21:23
    0 0
    Daca tratamentul a dat rezultate, dupa cat timp au aparut acestea? Au fost evidente?
  •  
    • 122 mesaje
    9 Nov 2004, 11:15
    0 0
    Ce noutati ne mai dati? asteptam vesti de la cele care au incercat cura cu tinctura sau ulei...
  •  
    • 5 mesaje
    11 Nov 2004, 20:04
    0 0
    Am si eu o intrebare.....Se poate face reteta si acasa pt ca eu nu sunt in tara si nu am cum sa fac rost de ea...ma poate ajuta cineva??? si sa mi explice fix cum se face sa nu gresesc ceva!! va rog frumos!
  •  
    • 1377 mesaje
    11 Nov 2004, 20:31
    0 0
    te referi la prepararea tincturii?
  •  
    • 5 mesaje
    11 Nov 2004, 22:39
    0 0
    da!!! potzi sa ma ajuti?? dar am nevoie de fiecare pas in parte ca sa nu gresesc ceva!!
  •  
    • 122 mesaje
    29 Dec 2004, 08:07
    0 0
    ?
  •  
    • 171 mesaje
    3 Iun 2005, 14:35
    0 0
    dragelor - daca mai existati.......ca vad ca de mult nu ati mai postat, va rog spuneti-mi daca din cele care ati incercat cura asta aveti vreuna peste 30 de ani????????? ca eu nu mai am de mult 16 ani........
  •  
    • 463 mesaje
    3 Iun 2005, 21:58
    0 0
    Eu am vreo 2 luni de cand folosesc uleiul de masaj SuperBust, in paralel am luat shi tinctura de mara, insa mai rarutz, nu in fiecare zi pt. detest gustul! Insa nu am observat nici o diferenta in volum, am noroc ca natura mi-a dat ceva la purtator, am recurs la uleiul de masaj doar pt. fermitate,insa nimic deosebit in materie de creshtere! Eu una m-am plictisit sa-mi tot dau cu uleiul ala puturos!!
  •  
    • 463 mesaje
    3 Iun 2005, 21:59
    0 0
    Cred ca are efct doar in functie de organism, dar shi de varsta! Eu am 22 de ani , deci cred ca procesul meu de crestere de sani s-a incheiat de mult timp!! Din Pacate!!
  •  
    • 167 mesaje
    4 Iun 2005, 00:14
    0 0
    Bai deci io am incercat azi dimineatza sa incep cura cu tinctura de marar ... spun am incercat pt ca dupa ce am baut primele guri de apa din aia cu tinctura mi-a venit tot inapoi de-am dat shi pe covor ca n-am mai ajuns la baie .. paote vi se pare aiurea ce zic dar efectiv mi s-a intors stomacu mi se pare insuportabil gustu
  •  
    • 463 mesaje
    4 Iun 2005, 11:56
    0 0
    da asha am patzit shi yo! De asta n-am mai suportat-o shi am folosit numai SuperBust-ul, da tot degeaba! Parca parca un pic de fermitate, dar nimic semnificativ!!
  •  
    • 171 mesaje
    6 Iun 2005, 11:33
    0 0
    fiti serioase evelor, chiar nu ati luat nimic mai rau la gust decat prapadita asta de tinctura...fiti fete serioase...daca va doriti atat de mult sa aveti rezultate.....luam si pelin...daca merita. da eu zic ca nu e chiar atat de rau. incercati si voi sa va ganditi cum o sa aratati...si ce parere o sa faceti...si atunci nu o sa vi se mai para atat de rau. curaj
  •  
    • 463 mesaje
    6 Iun 2005, 11:52
    0 0
    Da, mai fetelor! Ganditiva la cat de pline de celulita o sa fiti, dar totushi cat de "bine " o sa aratati... Ha!!!! Eu una am sani destui, asha k mai bine fara celulita shi cu cat am, oricum la cupa 80C, cred ca e bine, nu????
  •  
    • 171 mesaje
    8 Iun 2005, 10:12
    0 1
    izza - era vorba de cele care nu au ceea ce-si doresc....nu de cele dotate bine. cat despre celulita - poti sa ai sau poti sa nu...si sunt solutii si ptr celulita. da nu inteleg de ce vrei sa le descurajezi pe cele care isi doresc ceva, numai ptr ca tu nu ai nevoie. cred ca dai dovada, fara suparare, de putin egoism! fi putin mai intelegatoare si tu...
  •  
    • 1166 mesaje
    8 Iun 2005, 11:25
    0 0
    salutare fetelor...eu am tinut cura asta cu tinctura si ulei de marar si chiar a avut rezultate doar ca iar am tinut "n" cure de slabire si am slabit mai mult din partea superioara, ceea ce inevitabil a dus la diminuarea podoabelor...dupa tratamentul tinut cu ulei si tinctura de marar...acum revin la parerea mea: in liceu tineam sub limba 15 min mararul macinat, a avut efecte mult mai bune si rezultatele nu s-au lasat mult asteptate...doar ca din click in click pe diverse site-uri am mai gasit o reteta pentru pulbere, sunt si alte plante printre care si lemnul dulce, despre care am mai auzit ca ar avea efecte mai puternice...daca doriti sa cititi articolul:http://www.seductiatrupului.ro/f_32.php
    sper sa va duca exact la articol...sunt date acolo si alimente care ajuta la marirea sanilor, masajul (am mai gasit tehnica asta de masaj sub numele "exercitiul caprioarei" dar sincera sa fiu...nu m-am incumetat)cititi si sa-mi spuneti si parerea voastra, va pup!
  •  
    • 95 mesaje
    8 Iun 2005, 16:29
    0 0
    Buna, am citit si eu foarte multe despre marirea sanilor si cura cu marar.
    Vreau doar sa va spun ca eu am tinut cura cu tinctura de marar + tinctura de lemn dulce. Cred ca depinde de organism dar la mine nu s-au vazut rezultate asa ca nu am mai continuat, am luat si Contur tot fara rezultat.
    Am citit subiectul acesta si am vazut ca multe persoane au obtinut rezultate cu ulei de marar + ulei de germeni de grau. Am si eu o intrebare pentru fetele din Cluj. Stiti cumva unde pot gasi acest ulei de marar, sau ce firma il produce? Eu azi am umblat la toate magazinele naturiste, si nu numai, in speranta ca-l gasesc sa-l cumpar dar... nu am gasit nicaieri, am gasit in schimb ulei de germeni de grau . Daca cineva poate sa-mi spuna unde sa-l caut, va rog.
    Am auzit despre ceaiul de hamei ca ar da rezultate bune, ca sani devin mai fermi, poate chiar mai mari. L-am gasit la un plafar dar vanzatoarea mi-a spus ca e bun intr-adevar dar ca scade pofta de a face amor, voi stiti despre asa ceva?
    Sper ca nu am pus prea multe intrebari si spaer sa-mi raspunda cineva, va pup }{ si va doresc numai bine
  •  
    • 7 mesaje
    8 Iun 2005, 18:16
    0 0
    Pt ruxandra_ioana

    Am si eu nevoie de mai multe lamuriri: cata pulbere se pune sub limba? cat trebuie sa fac aceasta cura? ce rezultate vizibile ai avut? Te rog mai detaliaza tratamentul pt ca eu chiar acum vreau sa incep tratamentul: mi-am cumparat deja tinctura de marar, uleiul de marar il fac singura (mai am de asteptat 1 sapt pana e gata).

    In afara de tinctura m-am hotarat sa incerc si cu ceaiul de hamei. Si avand in vedere ca sunt mai toata ziua la servici nu prea pot sa folosesc uleiul decat 1 data pe zi seara. Asa ca am vazut ca exista o crema de la Favisan pentru bust si decolteau care contine mai multe extracte de plante decat oricare alta crema pentru bust si m-am gandit sa o folosesc dimineata. A incercat cineva crema asta de la Favisan: crema pentru bust si decolteau. E buna? Are efecte?

    Multumesc anticipat pentru raspunsuri!