Cura cu tinctura de marar

  •  
    • 5 mesaje
    17 Aug 2004, 01:03
    0 0
    eu mi-am cumparat azi si tinctura si uleiul si am inceput cu amandoua ca..poate poate...am si eu rezultate... am facut masaj cu acel ulei...5 minute pt fiecare san..o data ... iar tinctura de 3 ori pe zi... nu cred ca are ceva daca le folosesc pe amandoua deodata... tinctura e interna..si uleiul extern... nu cred ca e de rau. ce naiba?!...sau..cine stie?!...sani prea...BIG ?!....nu..nu cred.....glumesc...
    Singurul lucru de care mi-e teama e sa nu ma ingras...
    E de-abia prima zi,si peste 3 saptamani si ceva...ma opresc... fac o pauza si reincep... iar rezultatele mult dorite sper sa nu intarzie sa apara
    Va pup pe toate !!
  •  
    • 10 mesaje
    17 Aug 2004, 01:22
    0 0
    draga georgiana,in cazul in care observi ca ai luat ceva in greutate,intrerupe administrarea tincturii(care intr-adevar amplifica pofta de mancare),ca sa ai posibilitatea sa remediezi situatia pana nu se inmultesc kilogramele... continui numai cu masajul extern.tin-ne la curent cu eventualele modificari datorate curei! iti doresc sa obtii efectul scontat!
  •  
    • 3 mesaje
    18 Aug 2004, 13:16
    0 0
    Cat trebuie masat cu ulei si cat pauza? Poate-mi raspunde cineva. Multumesc!
    Pupici, evelor!
  •  
    • 10 mesaje
    19 Aug 2004, 00:22
    0 0
    nu vad de ce ar trebui sa faci pauza la masaj.nu are ce rau sa produca decat in cazul in care ti-ar usca pielea sau ar produce o iritatie.consider ca masajul trebuie efectuat constiincios in fiecare zi pana la obtinerea efectelor dorite.apoi,mai rar,pt pastrarea acestora.
  •  
    • 3 mesaje
    19 Aug 2004, 17:19
    0 0
    Eu numai de azi sunt membra a clubului si imi place la nebunie.
    As vrea sa imi spui si mie de tinctura de marar unde se gaseste si exact cum se foloseste si daca stii si un remediu pt vergeturi ar fi ideal.
  •  
    • 91 mesaje
    20 Aug 2004, 12:26
    0 0
    Am si eu o nedumerire. Am cautat pe net info despre tictura de marar si am gasit pe un site ca cica ar ajuta la reglarea ciclului menstrual. Dar pe forum am vazut ca sunt multe eve care au zis ca menstruatia a venit mai devreme. Cum vine asta? Ca sunt in ceata. Eu am inceput cam de o sapt cura si mi-e frica sa nu-mi vina mai devreme(eu am un ciclu regulat, chiar daca nu folosesc pilule). Pana acum evele care au trecut prin asta au zis ca foloseau pilule, sa fie asta problema?
    In cat timp se vad rezultatele, ca eu pana acum n-am vazut nimic. Singurul lucru care imi place este ca-mi face pofta de mancare ca poate asa ma mai ingras si eu.
  •  
    • 318 mesaje
    20 Aug 2004, 19:10
    0 0
    Azi mi-a venit comanda cu SUPER BUSt(e un amestec de ulei de marar,ulei de fenicul,elei din germeni de grau).

    Si am cumparat si tinctura ,asta dupa o pauza de o luna.

    REzultatele mele au ramas la fel ,adica ma temeam sa nu scada inapoi si vad ca nu au scazut!

    O sa le folosesc acum pe amandoua pt.ca asa se vor obtine rezultate mai bune si mai repede(cu toate ca uleiul trebuie folosit macar 2 luni ,zi de zi,fara pauze ).

    O sa va tin la curent cu rezultatele urmatoare,eu chiar ma bucur ca tinctura regleaza menstruatia,adica la mine avea obiceiul sa intarzie si acum o sa vina la fix!

    Astept sa mai vad si ce rezultate au obinut fetele care spuneau ca au cumparat uleiul si tinctura!

    Am uitat sa spun:
    au mai aparut 2 produse pe baza de plante in acelasi scop:
    tonic feminin si inca unul
    adresa cu produsele este
    www.naturaplant.ro
  •  
    • 27 mesaje
    21 Aug 2004, 03:18
    0 0
    eu folosesc uleiul super bust de 2 saptamani,iar rezultatul partial este ca mi s-au intarit putin sanii si ma dor uneori.cred ca ar fi prea mult sa spun ca mi-au crescut.ma gandesc sa potentez eficienta preparatului amestecandu-l cu niste ulei de germeni de grau si poate sa mai adaug inca niste ulei de marar(principalul adjuvant in marirea sanilor).
    am tot citit pe forum o gramada de pareri despre aceasta cura cu marar(fie ca e vb de tinctura,seminte,pulbere),"n" retete,sfaturi,intrebari,lamuriri dar nu am vazut pe nimeni sa posteze un measaj in care sa explice pe larg ce efecte a avut acest tratament dupa ce a fost tinut cu seriozitate o perioada mai lunga de timp. in mod sigur sunt eve care au urmat cura mai mult si ar putea sa ne impartaseasca diverse detalii.ati obtinut ceva rezultate pana la urma sau nu?
    sincer,m-am cam plictisit sa tot citesc despre temeri de genul "mi se vor micsora dupa aia sau nu?","daca imi dereglez menstruatia?". va rog sa nu va simtiti ofensate,nu aceasta este intentia mea.eu vreau doar sa-si sporeasca eficienta acest topic,iar asta se poate intampla daca suntem cat mai deschise.experientele proprii ii pot ajuta pe cei carora le impartasim din ele in cazul in care s-ar afla in situatii similare.
    poate m-am lungit cam mult dar imi pare rau ca nu exista mai mult interes si mai multa solidaritate.
    evelor,postati in continuare!
  •  
    • 174 mesaje
    21 Aug 2004, 22:19
    0 1
    eu am tzinut cura cu tinctura de marar mai mult de 6 luni(ca asa scria in formula as ca rezultate fantastice apar dupa o luna de tratament dar pt a se pastra efectele trebuie sa se tzina cura 6 luni) si nu s-a intamplat nimic.absolut nimic,nici un cm,nici macar nu se simtzeau mai mari sau macar mai umflatzi .nimic.si am tzinut cura ca la carte,de 3 ori pe zi,cu 15 minute inainte de masa si in paralel faceam masaj(e drept ca nu in fiecare zi)cu ulei de marar obtzinut prin macerare din semintze de marar si ulei de masline presat la rece(retzeta din formula as).ciclul imi era regulat ,dar prima zi aveam dureri mari si acum durerile s-au mai diminuat si parca pierd mai putzin sange.asta a fost singurul rezultat pe care l-am avut de la tinctura.sanii nu mi-au crescut absolut deloc.
    acum fac alt tratament.masaj cu ulei volatil de marar si ulei de germeni de grau presat la rece.si pot sa spun ca la mine tratamentul asta a dat rezultate,intr-o luna si ceva mi-a crescut cam cu 2 cm circumferintza.singura problema pe care o am acum e ca de vreo cateva zile mi-a aparut pe piept o iritatzie urata care ma mananca(acum cred ca scap de ea).si acum mi-e frica sa incep tratamentul sa nu ma irit iar.poate ca mi-a apart iritatzia respectiva pt ca am inceput un tratament cu ceaiuri pt detoxifierea organismului si poate ceaiul si uleiurile nu se suporta
    asta mi s-a inamplat mie ,dar fiecare organism reactzioneaza altfel.
  •  
    • 27 mesaje
    22 Aug 2004, 21:47
    0 0
    codrina,eu totusi cred ca din cauza uleiului volatil de marar ti-a aparut respectiva iritatie.probabil este mai dur iar tu ai pielea sensibila.ma bucur ca ai obtinut in sfarsit rezultate dupa ce ai tinut prima cura atata timp fara nici un efect.
  •  
    • 5 mesaje
    27 Aug 2004, 22:28
    0 0
    Buna Evelor!! uite ca va scriu din nou dupa aproape 2 saptamani de cand am inceput cura cu tinctura si ulei de marar... Pot sa zic ca-s multumita... imi simt sanii mai grei..si mi se pare ca au si crescut putin...Partea nashpa e ca mi-a venit azi ciclu`... cu o saptamana si ceva mai devreme decat ar fi trebuit...
    Am sa va tin la curent...
    Pupici pt toate evele!!
  •  
    • 318 mesaje
    2 Sep 2004, 18:45
    0 0
    Eu am 2 saptamani de cand iau tictura si folosesc si uleiul si incep sa apara REZULTATELE,ma simt bine!
    O sa mai revin peste ceva timp si mai astept sa vad ce rezultate ati obtinut.
  •  
    • 831 mesaje
    3 Sep 2004, 11:03
    0 0
    Buna dragi Eve! Zilele trecute am fost la ginecolog sa fac o ecografie genitala,si printre altele i-am povestit medicului despre tinctura de marar si faptul ca am avut menstruatie de 2 ori intr-o luna Mi-a zis ca tinctura poate declansa astfel de "fenomene" insa una dintre menstruatii a fost o falsa menstruatie si mi-a sugerat sa las natura sa-si urmeze cursul normal, sa nu mai incerc sa influentez organismul cu fel si fel de "chestii" Ce imi pare bine, e faptul ca nu a descoperit nimic in neregula , totu' e normal:uter retrovers, colu' uterin normal Sunt apta de facut copii
  •  
    • 122 mesaje
    6 Sep 2004, 08:14
    1 0
    ati incercat uleiul superbust? contine si el ulei de marar...e bun?
  •  
    • 11 mesaje
    11 Sep 2004, 23:53
    0 0
    Buna, evelor! Va rog sa-mi spuneti care sunt efectele curei cu tinctura in legatura cu hirsutismul.
  •  
    • 174 mesaje
    13 Sep 2004, 10:55
    0 0
    eu am luat tinctura 6 luni si n-a avut nici un efect nici asupra sanilor nici asupra parului.poate tu ai noroc,mie in schimb parul imi creste la fel d mult si de des.
  •  
    • 361 mesaje
    13 Sep 2004, 15:25
    0 0
    Am facut cura cu tinctura de marar 3 saptamani si masaj cu ulei de marar si germani de grau fac de 2 saptamani.Mi-au mai crescut putin sanii.Cu durerile menstruale insa nu a avut efect ptr ca aseara mi-a venit ciclul si azi dimineata m-am trezit cu niste dureri groaznice.Ce e bine este faptul ca mi-a venit la data care trebuia,nici mai devreme nici mai tarziu.Voi continua masajul cu ulei si va tin la curent.
  •  
    • 318 mesaje
    14 Sep 2004, 17:08
    0 0
    Am deja 24 de zile de cand am inceput cura cu marar si superbust,amandoua in acelasi timp.
    Pot spune ca am reusit sa obtin niste rezultate multumitoare,tinand cont ca am urmat cu strictete indicatiile de pe prospect.
    Partea rea e ca mi s-a terminat tinctura,nici nu mai gasesc la magazinele la care cumparam de obicei,azi e ziua 25 si nu am luat decat dimineata,mi-a spus vanzatoarea ca aduce maine.
    Are ceva daca o sa continui cura mai departe chiar si asa cu pauza asta mica?
    Am de gand sa o duc pana pe 22 sept cand voi avea exact o luna si apoi fac pauza o luna si urmez din nou.

    Sunt foarte multumita de rezultate in sensul ca am acum sanii mai bine conturati,sunt tari,rotunzi si parca nu ma mai dezlipesc de ei.Nu mai spun de iubitul meu,nu stie ca iau marar si totusi am vazut ca e din ce in ce mai atras de sanii mei.
    Alte efecte ale acestei cure?
    Am avut tenul foarte curat,la menstruatie am niste mici cosuri sub barbie care o sa-mi treaca dupa ce mi se termina menstruatia,asa patesc in fiecare luna.In plus mi-a venit exact la fix,nu am avut scurgeri abundente cum ma temeam,pt.asta imi luasem si salvie dar n-am mai avut nevoie.

    Astept sa scrieti si voi ce rezultate ati mai obtinut.
  •  
    • 122 mesaje
    15 Sep 2004, 08:16
    0 0
    Explicati-mi EXACT cat timp dureaza masajul cu uleiul de germeni de grau si cu cel de marar si daca acestea trebuie amestecate sau nu.Ma intereseaza numai masajul nu si cura cu tinctura.
    Multumesc si pupici
  •  
    • 49 mesaje
    20 Sep 2004, 11:05
    0 0
    Eu nu gasesc nicaieri uleiul din germeni de grau...se paote masaj numai cu ulei de marar? are efect?