Cura cu tinctura de marar

•  
    • 831 mesaje
    4 Mai 2004, 15:16
    0 0
    Fetelor, va rog sa ma lamuriti si pe mine intr-o problema....Parca tot aici pe forum undeva am citit ca aceasta cura cu tinctura de marar nu trebe sa depaseasca 27 de zile. E adevarat? Eu am facut cam 3 saptamani cura si deja se vad rezultatele: sani ceva mai mari(caci erau tare mici )si un ten f. frumos. Acum am intrerupt, insa vreau sa stiu daca sa continui sau sa fac o pauza....Pupici si multumiri anticipate
  •  
    • 52 mesaje
    4 Mai 2004, 15:29
    1 0
    da asa am citit si eu! faci acum o pauza si incepi peste o luna...eu asa am facut si nu am patit nimic.
    acum nu mai am timp si uit sa iau in fiecare zi inainte de masa...doar cand imi aduc aminte...
    te pup si sper ca ti-am fost de ajutor!
    te pup, mari
  •  
    • 831 mesaje
    5 Mai 2004, 11:09
    0 0
    Mersi mult m_radulescu Eu sunt f. multumita de efectele curei cu marar.Pupici!
  •  
    • 2 mesaje
    5 Mai 2004, 14:50
    0 0
    Buna, la toate "evele".Si eu,ca si multe dintre eve,am incercat cura cu ulei si tinctura de marar.Pot sa spun ca a dat rezultate.Acum dupa 3 saptamani de cura o sa fac o pauza de o luna, apoi voi incepe din nou cura.O sa va mai scriu sa va spun ce am mai facut.
    Va pup dulce.
  •  
    • 184 mesaje
    5 Mai 2004, 15:33
    0 0
    fetelor imi explicati si mie in cele mai mici detalii ce ati facut cum....pt ca eu am tinut cam 3 saptamani cura..dar nici un rezultat cat de mic, poate am gresit ceva.
    Astept cu nerabdare!
  •  
    • 360 mesaje
    5 Mai 2004, 15:43
    0 0
    N-o fi periculoasa cura asta? Ca nu cred ca pot creste sanii daca nu-s ceva hormoni la mijloc...naturali, din marar, dar tot hormoni. Daca mai adunam si anticonceptionalele, sa nu facem vreo prostie. Si la mine sanii sunt o problema, adica lipsesc cu desavarsire, dar decat sa risc vreun pui de cancer la san sau ceva, mai bine mai pun un buretel in sutien. Sotzul meu s-a obisnuit asa...ata ete.
  •  
    • 831 mesaje
    5 Mai 2004, 17:08
    0 0
    Draga natagardea, eu am luat timp de 20 si ceva de zile tinctura de marar de 3 ori pe zi cu un sfert de ora inainte de a manca. Acest program trebe respectat strict, zi de zi....Pe langa faptu ca mi-au crescut putin sanii si tenu' meu a avut de "suferit" E mai luminos, cosuri f.f. putine si chiar un roz sanatos in obraji. Eu acum fac o pauza de o luna de zile, dupa care reiau cura. Pupici
  •  
    • 831 mesaje
    5 Mai 2004, 17:24
    0 0
    Buna Deborah! Chiar nu stiu daca e ceva cancerigen in tinctura de marar...hmmm....am aruncat prospectu' si nu mai retin compozitia...eu una inclin sa cred ca nu e nimic de genu' asta...pt. ca e doar un extract hidroalcoolic din seminte de marar.
  •  
    • 184 mesaje
    5 Mai 2004, 17:32
    0 0
    draga ilinca,am mai multe intrebari de unde ai luat tinctura? cat costa? cate sticlute ti-au trebuit pt 20 zile si la cata apa si cata tinctura ai dizolvat?
  •  
    • 360 mesaje
    5 Mai 2004, 17:40
    0 0
    Eu ziceam ca sanii nu pot creste decat din cauza estrogenului. Altfel nu se poate....sau nu se mai poate dupa o varsta incolo. Probabil ca tinctura asta de marar contine asa ceva. Dar estrogenul asta duce si la dezvoltarea haotica a celulelor, si Doamne Fereste la cancer. Nu acum...peste 15 ani. De-aia si anticonceptionalele is cam riscante si nu e bine sa le iei o viata.
  •  
    • 425 mesaje
    6 Mai 2004, 11:59
    1 0
    Tinctura de Marar
    Producator: Dacia-Plant
    Compozitie: Tinctura de marar.
    Continut: 25 ml
    Administrare: 1 lingurita la 100 ml de apa, de trei ori pe zi, cu 15 minute inainte de masa.

Indicatii: Intern: amenoree, anorexie, boli ale cailor urinare, boli de inima, colici de orice natura, dureri menstruale, hemoroizi, hipoplastie mamara, hirsutism, indigestii, digestie grea, insomnii, alaptare, stimuleaza cresterea sanilor la femei, infrumusetare, sterilitate la femei, sughit, voma.
  •  
    • 44 mesaje
    6 Mai 2004, 15:02
    0 0
    poti sa ne spui exact un loc in Bucuresti unde se gaseste aceasta tinctura de marar? iti multumesc
  •  
    • 1219 mesaje
    6 Mai 2004, 15:46
    0 0
    probbail la majoritatea plafarelor
  •  
    • 831 mesaje
    6 Mai 2004, 17:04
    1 0
    Draga natagardea, eu am cumparat de la o farmacie naturista tinctura si costa 22.000 lei. Precizez ca eu sunt din Bacau, si s-ar putea ca in Bucuresti sa fie ceva mai scump. O sticluta imi ajungea pt. o saptamana si dizolvam in 100 ml apa o lingurita de tinctura.
  •  
    • 4 mesaje
    6 Mai 2004, 22:10
    0 0
    Vreau sa va intreb pe cele care ati facut acest tratament cu tinctura de marar daca sau si intarit sini un pic sau nu?Eu am destul nu mai vreau sa-mi creasca dar de la 2 sarcini parca sint cam moi si un pic lasati credeti ca ma ajuta tinctura?
  •  
    • 184 mesaje
    6 Mai 2004, 22:40
    0 0
    Draga Tory, cred ca pt fermitate ai nevoie de Contour de la Vitacare, il gasesti in farmacii si pe www.vitacare.ro

Merci mult ilinka, sper sa imi reuseasca de data asta cura!!!!!! off tare sper!
    Toate bune!
  •  
    • 425 mesaje
    7 Mai 2004, 14:43
    0 0
    ce stiti despre contour? functioneaza intr-adevar? se intaresc sanii si devin mai bine conturati? E destul de scump (te costa 1 milion pe luna tratamentul) si nu stiu cta timp trebuie facut, daca se iau pauze in timpul tratamentului, daca sanii revin la caracteristicile initiale dupa ce termini tratamentul...
  •  
    • 112 mesaje
    7 Mai 2004, 23:02
    0 0
    iluminati o blonda!!! la indicatii era "anorexie" combate anorexia sau produce?? e pt slabit sau ingrasat?Thena
  •  
    • 1219 mesaje
    7 Mai 2004, 23:21
    0 0
    `
  •  
    • 112 mesaje
    11 Mai 2004, 17:10
    0 0
    deci daca combate anorexia inseamna ca ingrasha.Sa shtii ca sunt foarte multe firme care zic ca produc medicamentele sau produsul anorexie: sunt medicamentele shi produsele de slabit de exemplu pe baza de crom aceasta fiind principala actiune a cromului :reducerea apetitului inlaturarea senzatiei de foame (medicii spun acestui lucru:anorexie)thena