menstruatie intarziata!!!

•  
    • 21 mesaje
    3 Aug 2008, 00:01
    0 0
    hellou fetele . am nevoie de ajutor. imi intarzie menstruatia de multa vreme...trebuia sa imi vina in 20 iulie si azi suntem in 3 august...nu am avut relatii sexuale...deci nu ma tem de sarcina. am fost racita la ovare luna asta ....de aceea imi intarzie ? exista "leacuri babesti" ca sa imi vina mai repede ? help pls k plec la mare si nu vreau sa ma apuce pe acolo
  •  
    • 2741 mesaje
    3 Aug 2008, 00:04
    0 0
    sigur e din cauza racelii...eu nu stiu nici un leac babesc..dar daca iti vine la mare asta e....iti pui tampon intern.
  •  
    • 21 mesaje
    3 Aug 2008, 00:07
    0 0
    raceala asta :-<...
  •  
    • 201 mesaje
    3 Aug 2008, 09:30
    0 0
    Da' tu de unde sti ca ai avut raceala la ovare, te-ai dus la doctor si ti-a pus diagnosticul asta sau cum? Ca daca ai fost la doctor, atunci ti-a dat probabil un tratament ceva, ca sa-ti treaca raceala in cauza, si probabil era un antibiotic (sper!) si nicidecum un leac babesc! In alta ordine de idei, daca ai luat antibiotice pentru raceala in cauza, atunci ar trebui sa fii vindecata pana acum si ciclul o sa-ti vina cat de curand (da, medicamentele si racelile la ovare pot amana ovulatia si ciclul) probabil la mare. Nu stiu ce leacuri babesti vrei, dar sfatul meu este sa nu te mai iei dupa toate bazaconiile numite leacuri babesti, ca iti poti face mai mult rau decat bine! Daca nu ai luat insa nici un fel de medicamente (antibiotice!!) pentru raceala la ovare, atunci ar trebui sa te vezi inainte de mare cu un medic ginecolog ca sa fii sigura ca ti-a trecut raceala asta. Astfel de raceli netratate pot evolua in lucruri foarte rele! Ai grija de tine si multa sanatate!
  •  
    • 196 mesaje
    3 Aug 2008, 10:06
    0 0
    sa te duci neaparat la doctor, am avut si eu problema asta si pana la urma am ajuns la operatie. eu nu zic ca o sa ti se intample asta, dar sigur ai niste dereglari hormonale si trebuie sa iei foarte in serios problema. lasa prostiile cu leacuri babesti.
  •  
    • 21507 mesaje
    3 Aug 2008, 12:31
    0 0
    ce raceala...fugi la ginecolog,sa nu te trezesti cu surprize mari