medic ginecolog

  •  
    • 693 mesaje
    2 Aug 2008, 14:19
    1 3
    Acum ceva timp a aparut la tv, mai exact pe euforia tv, la "femeia conduce" si la "jurnal intim" o doctorita ginecolog de la Spitalul Floreasca.
    Era o tipa tanara, blonduta-satena, slabuta.
    Mi-a placut cum a vorbit, parea pregatita si am gandeam sa merg la ea pt un control.

    Problema e ca nu mai stiu cum o cheama.Aveti idee?Va mai amintiti cumva de ea?


    Am intrat pe site-ul spitalului si am vazut 2 nume, dar nu stiu care ele ii apartine.
    Enache Carmen Luminita si Oncescu Ana. Acestea sunt numele...

    In orice caz, cel mai mult ma intereseaza un ginecolog bun, pus la curent cu tot ce apare si un om cu care sa poti discuta.As fi recunoscatoare dc mi-ati recomanda un medic bun, de care ati fost multumite.

    In acelasi timp, ascult si comentarii de genul "Asa nu!"...Adica medici care v-au facut mai mult rau decat bine...Macar sa stiu la cine sa NU ma duc!
    Va multumesc!
  •  
    • 287 mesaje
    2 Aug 2008, 18:16
    3 0
    buna!
    Eu sunt f.f.f multumita si am mai scris aici pe forum de dr. Voiculescu Elena Gabriela de la sp. Elias. O gasesti la clinica Elite care ii apartine pe str. Tudor Stefan. Este exact perpendiculara pe Lic. I.L. Caragiale, daca pot sa ma exprim asa. Ma refer la strada bineanteles. Tipa este super, super, super. Poti sa vb. cu ea orice. Consultatia dureaza 20 minute in care poti sa discuti orice, de la metode de contraceptie pana la toate temerile tale cele mai intime. Este super rabdatoare si mamoasa si nu se rezuma numai la specialitatea ei, in sensul ca daca discuti despre alte probleme de ale tale de sanatate iti da indicatii si pt. acelea. Eu, personal, o ador. Este singura pe care o cunosc , care nu mi-a placut si la care ma simt confortabil. De asemeni, am citit pe site-ul clinicii ca acolo platesti pentru toata ingrijirea pe perioada sarcinii fara sa mai platesti si asistenta la nastere si am inteles ca ea chiar vine si sta langa pacienta pana naste. De asemeni am inteles ca a facut practica prin spitale din Franta si stiu ca merge frecvent la Congrese in strainatate.
    La capitolul EVITATI , iti recomand din tot sufletul sa eviti dr. Ancar, cel batran , ca nu am vazut om mai scarbos si mai nesimtit si mai mincinos. Mie mi-a zis ca nu se recolteaza Papanicolau dupa amiaza cand esti obosita, asta fiindca nu avea el asistenta si nici chef. Dar nu a pregetat sa-mi ia 90 lei consultatia, desi eu ma dusesem special pt. Papanicolau. Succes!
  •  
    • 287 mesaje
    2 Aug 2008, 18:19
    1 3
    hai ca m-am exprimat gresit! Vroiam sa zic ca este singura care mie mi-a placut , dupa ce m-am preumblat de la un medic la altul, toate niste gretoase, suficiente si nerabdatoare sa faca bani pe nimic.
  •  
    • 2439 mesaje
    2 Aug 2008, 18:49
    0 1
    Tipa de la Euforia mi s-a parut foarte fitzoasa. Nu-mi place de ea deloc.

    Eu personal nu recomand nimanui o femeie-ginecolog.

    Parerea mea

    Gabriela Cotarcea o cheama.
  •  
    • 3 mesaje
    8 Aug 2008, 10:49
    0 0
    daca suporti inca 3-4 femei in cabinet, in afara de tine, si vreo 15-20 care asteapta sa intre in cabinet, dute la maternitate la giulesti. la dr. Puia Sorin sau la dr. Muller Carmen. sunt foarte buni. dr. Puia m-a cauterizat pe mine si e foarte dragut.
  •  
    • 8 mesaje
    8 Aug 2008, 14:03
    0 1
    buna! eu cunosc doi medici ginecologi,un el si o ea ,dar amandoi sunt super buni,mai ales ca ea are si competenta in ecografii,deci e super si pentru viitoate mamici .cu amandoi se poate vorbi orice,eu personal il plac mai mult e doctor e super deschis si de treaba.pe amandoi ii puteti gasi la Alpha Medical Center,undeva pe Dudesti
  •  
    • 693 mesaje
    9 Aug 2008, 16:28
    1 0
    Eu nu sunt insarcinata...Caut un medic la care sa fac un consultatie, sa fac un control de rutina...La care sa mai cer o informatie cand e nevoie..Sa fie pus la curent, sa nu fie rece sau cu tot felul de aere de mare cunoscator...E f greu sa fac o alegere...Dar va trebuie sa ma decid...

    Daca mai aveti si alte propuneri, le ascult cu placere!Va multumesc mult!
  •  
    • 287 mesaje
    11 Aug 2008, 23:08
    0 0
    citind aici ma minunez. Inseamna ca si doctorii nu se poarta cu toata lumea la fel. Probabil ca sunt plini si nu mai au nevoie de cliente noi. Sa va spun de ce: am fost si eu la dr. Puia si a fost chiar gretos in sensul ca m-a chemat la Maternitatea Giulesti si statea langa mine, (care muream de scarba dotarilor din acel subsol si de jena ca intrau barbati cu nevestele lor in timp ce el imi lua mie proba de "acolo" in acea minunata pozitie, repet astepta dupa aceea ca un chelner sa ii dau bacsisul, dupa ce analiza m-a costat vreo 2 milioane cu chitanta si m-a supus si la umilinta de a se uita la mine un barbat de pe strada. Dar poate ca el stie sa fie si amabil. De aceea cred ca e bine sa ne povestim aici si pareri pro si contra unui medic.In functie de asta cea care a deschis topicul poate lua o decizie. Si pt. voi va poop! Cui nu ii place exprimarea aceasta sa nu citeasca! Deci multi poopici si mergeti des la control. Eu imi repet Papanicolau la 6 luni asa cum scrie la carte, ca nu vreau sa ma trezesc cand e prea tarziu.
  •  
    • 150 mesaje
    22 Sep 2008, 17:32
    0 2
    Buna! A auzit cineva de Dr. Hamid Ayatollahi de la Medicover Grozovici/Spitalul Filantropia?ma interesa mai mult cum se comporta la nastere.
  •  
    • 1 mesaje
    24 Sep 2008, 12:21
    0 0
    am aflat de curand ca sunt insarcinata si as vrea sa stiu ce parere aveti despre dr Hamid Ayantollahi de la medicover Grozovici/ Filantropia.
  •  
    • 2439 mesaje
    24 Sep 2008, 18:11
    2 0
    Vaiii, mi-e sila de ce aud!

    Pai, cum poate sa fie un dr. bun, profesionist cand are mai multe paciente in cabinet?!

    Voi va dati seama ce spuneti?! Ce consult e acela?! Doamne! In primul rand e nevoie de discretie in aceasta specializare!!!!!!
  •  
    • 204 mesaje
    24 Sep 2008, 19:34
    5 0
    Si se mai mira lumea ca nu merg romancele la ginecolog.Nu au pic de respect pentru paciente, iti vorbesc de parca suntem negrii, nu -ti inspira incredere.Eu caut de ani de zile un ginecolg cu care sa poti comunica, fara sa-i smulgi vorbele cu clestele si care sa se poarte omeneste.Daca aveti alte experiente decat mine, as vrea si eu recomandari, in Bucuresti.
  •  
    28 Feb 2015, 16:44
    0 0
    Sunt foarte dezamagita de doctorita Oncescu Ana care timp de 2 ani de zile cat am fost la dumneai nu a descoperit ca principala cauza pentru care nu pot ramane insarcinata este o trompa infundata!!2 ani de zile am facut analize si ecografii platite la privat la clinica Polisano unde are contract asta doar ca luna de luna la control sa imi dea ovule peste ovule,niciodata mentionandu-mi ca ar trebui sa fac si altfel de analize ecografii etc pentru a vedea totusi cauza pentru care nu raman gravida!!Am ajuns la un doctor de exceptie al spitalului Sf Pantelimon,Prunescu Dan, care chiar de la al doilea control ma trimis sa fac o histerosalpingografie unde sa vazut in sfarsit caci de fapt aveam o trompa infundata!! NU recomand in nici un caz celor care dorecsc sa ramana gravide vizita la acest medic,este axat numai pe menopauzele doamnelor trecute de 40 de ani!!!
  •  
    • 66 mesaje
    13 Mar 2015, 17:58
    0 1
    Eu una ma consider norocoasa, nu am avut probleme cu medicul ginecolog, intotdeauna s-a purtat profi si il consider unul dintre cei mai buni, mi-a descoperit mereu la timp problemele si le-a tratat cu seriozitate, chiar daca erau minore. Am auzit si eu de cazuri mai putin placute de la niste prietene, dar eu sunt foarte multumita si nici n-am mai cautat alt medic, n-a fost nevoie. vi-l recomand si voua pe dr silviu istoc
    Acest mesaj a fost editat de către Irinuk_Marin: 13 Mar 2015, 17:59
  •  
    • 5609 mesaje
    14 Apr 2015, 05:46
    1 0
    Irinuk_Marin said:Eu una ma consider norocoasa, nu am avut probleme cu medicul ginecolog, intotdeauna s-a purtat profi si il consider unul dintre cei mai buni, mi-a descoperit mereu la timp problemele si le-a tratat cu seriozitate, chiar daca erau minore. Am auzit si eu de cazuri mai putin placute de la niste prietene, dar eu sunt foarte multumita si nici n-am mai cautat alt medic, n-a fost nevoie. vi-l recomand si voua pe dr silviu istoc

     
    nu ai avut probleme cu ginecologul pentru ca esti barbat de peste 60 de ani....cum ai putea sa ai?  In caz de ai uitat ce ai declarat, uite aici postarea ta din 24 Feb 2014, 12:33:


    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=117049&forum=4&0
     

    Irinuk_Marin said:Buna,    eu nu prea scriu pe forumuri, insa de data asta, cred ca exista persoane care ar fi interesate de aceasta problema. Am 60 de ani si pana la aceasta varsta nu am suferit de dureri de spate, insa odata cu iesirea la pensie durerile lombare s-au instalat; am lucrat timp de 35 de ani la birou– nu constientizam efortul stand un timp prelungit pe scaun, coloana vertebrala era suprasolicitata si avand o rutina zilnica (servici-acasa), saream peste cele 30 de minute de sport recomandate zilnic. In urma consultatiei la domnul Dr. Dan Bentia de la Spitalul Sf. Constantin din Brasov, am fost diagnosticat cu lombagie acuta si mi-au fost recomandate sedinte de kinetoterapie, dar si antiinflamatoare nestoridiene sub forma de injectii. M-au ajutat foarte mult, din fericire nu a fost nevoie de interventia chirurgicala de care ma temeam. Acum ma pot bucura de timpul petrecut cu nepotii mei. Recomand cu caldura serviciile de specialitate ale dl Dr. Dan Bentia, este un doctor execelent, foarte profesionist si mi-a dat sfaturi de pret pentru recuperare.Va puteti documenta de aici http://spitalulsfconstantin.ro/

      

  •  
    • 199 mesaje
    20 Dec 2016, 10:06
    0 0

    Buna! Sa stiti ca medicul la care merg eu este foarte bun, mama mea merge de mult la el,la fel si sora mea, iar eu am inceput sa merg de curand pentru controale de rutina. Ele au avut mai multe probleme de-a lungul timpului si dr Silviu Istoc le-a facut bine foarte repede. A gasit cele mai bune tratamente pentru ele. La fel si eu, de fiecare data cand merg la control imi face testele si imi explica foarte deschis si pe intelesul meu cum stau lucrurile. Este un medic exceptional si voi merge numai la acesta. Vi-l recomand. 

  •  
    • 11 mesaje
    23 Iun 2023, 10:02
    0 0
    Buna ziua. Eu am nascut acum jumatate de an cu dna dr. Ana Chioveanu. O recomand tuturor! Am avut o sarcina cu probleme si datorita dansei am ajuns sa nasc cu bine la termen. Mi-a explicat pas cu pas ce este de facut si de cate ori am avut nevoie sa vin la consultatii m-a primit foarte repede. Este o doamna doctor foarte tanara si priceputa care isi da tot interesul pentru paciente.