Preoti vazatori cu duhul

  •  
    • 1 mesaje
    17 Aug 2008, 16:17
    5 2
    http://www.totnatura.ro/psv_cap3.html
    in adresa de mai sus vei gasi amanunte despre un om cu har de la Dumnezeu.
    Mos Ionica e un om sfintit si ales de Dumnezeu pentru intoarcerea la credinta a multora; daca crezi suna-ma si iti voi da nr lui.

    Pelerin de 7 ani si organizator de 3 ani de pelerinaje la Ionesti va invit sa mergem impreuna acolo unde Dumnezeu vorbeste oamenilor intoarcere la credinta. In 1998 Maica Domnului si Mantuitorul vorbeste lui mos Ionica, nea Ion (un om simplu de la tara,un cioban,cu 4 clase) si ii porunceste lui sa ridice o sfanta Troita, iar la sfintirea Troitei se arata pe cer cruci din nori vazute de mai bine de 10.000 de persoane.De atunci si pana cand va randui Dumnezeu, batranul vorbeste oamenilor sa se intoarca la credinta. De atunci si pana astazi vin pelerini din toata tara si din afara sa asculte cuvantul cel sfant, sa primeasca ajutor si binecuvantare de la Dumnezeu.Foarte multi oameni s-au vindecat de multe boli, chiar si deamonizati s-au vindecat, toate acestea facandu-le Dumnezeu pentru ca noi sa il cunoastem pe EL. Dimineata mergem la Biserica din sat, apoi la Sf. Troita, apoi la fantana cu apa vie (Mantuitorul: oricine va bea din aceasta apa si va avea credinta se va vindeca de orice boala va avea- adevarat este!) Apoi vom lua masa afara la o masuta de lemn de langa Troita, vom merge la raul in care s-a aratat si se arata Chipul Mantuitorului,iar apoi vom merge la nea Ion, pentru a asculta un cuvant de credinta si cu el vor vorbi pelerinii problemele lor si vor cere sfat fiecare in parte. Doamne ajuta!!! 0762.820.812 Petre\ Durata 1 zi, pret 45 lei
  •  
    • 6386 mesaje
    17 Aug 2008, 20:03
    4 1
    Mos Ionica e o reeditare a Sf de la Maglavit, se pare...de care auzisem ìn copilarie, de la cei mai ìn varsta.
  •  
    • 366 mesaje
    14 Mai 2009, 16:23
    5 1
    Dragele mele, sunt foarte dezamagita de preoti, sunt si cu har dar cei mai multi fara contiinta. Am vrut sa chem preotul de cartier de care apartin, ca stiti, nu poti chema alt preot decat pe cel care apartii. Ce lege o mai fi si asta(:, sa mi faca o slujba acasa. Dupa ce am sunat a zis ca el nu se mai ocupa sisa vorbeasca cu altul, de atunci nu mai raspunde latelefon(:.
    Rugamintea mea la voi este: stie cineva un preot bun care vrea sa citeasca moliftele acasa? Va rog mult sa ma ajutati.
  •  
    ned
    • 38 mesaje
    16 Mai 2009, 10:11
    4 5
    Dac-ai fi avut mai multa credinta, nu cred ca ai fi gandit asa .Este normal sa se puna astlef problema pentru ca nici un preot dintre cei pe care i-ai fi chemat-probabil ca nu te-au vazut niciodata pe la biserica.Daca ai fi avut cat de cat notiuni elementate despre credinta ortodoxa probabil ca nu te-ai fi mirat prea mult si ai fi stat mai mult sa analizezi ce este drept din ceea ce ai afirmat tu.
  •  
    ned
    • 38 mesaje
    16 Mai 2009, 10:21
    0 0
    Atata timp cat tu nu ne spui in mare despre ce este vorba, noi nu putem sa-ti spunem mare lucru. Ceea ce pot eu sa-ti spun la ora actuala este urmatorul lucru: indiferent despre ce preot este vorba si de harul pe care il are, el nu poate face minuni singur ci - el cere ajutor de la Dumnezeu- dar acest lucru nu ti se indeplineste daca nu faci tu sau persoana in cauza niste sacrificii. Un preot calugar traieste in post si rugaciune si se poate ruga pentru noi, dar in acelasi timp trebuie si noi sa ne indreptam viata noastra si numai atunci cand exista o CONSTIINTA TREAZA se poate discuta mai departe. Daca doresti alte amanunte, iti voi spune, daca nu faci ce vrei.
  •  
    • 2791 mesaje
    17 Mai 2009, 19:08
    0 0
    Roaga-te!
  •  
    • 1 mesaje
    16 Iun 2009, 20:53
    0 0
    ....
  •  
    • 107 mesaje
    17 Iun 2009, 13:05
    0 1
    ioana2008
    ce s-a mai intamplat cu tine si cu copilasul tau? da-ne o veste buna
  •  
    • 432 mesaje
    17 Iun 2009, 16:25
    5 3
    din cate stiu eu, bebelusa Ioanei este ok acum, inca recupereaza dupa atatea operatii, dar este bine. Mi-a trimis poze acum o luna si ceva cu ea, e un ingeras de fata. Mamica ei s-a rugat mult pt ea, mai ales Sf Nectarie si se pare ca a ajutat-o.
  •  
    • 1 mesaje
    28 Dec 2009, 12:42
    15 4
    salut,daca intradevar este vreun preot care face minuni si la care vine lumea din toata tara acela este cu siguranta pr Adrian Lacatus din satul Grigorest com Siminicea jud Suceava.am dus pe cineva cu masina acolo ca e cam izolat satucul si am vazut masini din toata tara acolo si dupa ce am ascultat povesti incredibile e la oamenii care erau acolo despre vindecari miraculoase,femei care nu puteau ramane insarcinate si altele am intrat si eu la el,dupa ce m-a privit mi-a spus tot despre mine ca am mers inapoi vorbind singur si cel pe care l-am dus a fost sa-i multumeasca pt o prob de sanatate ffff grava,daac este cineva cu har mare pr LAcatus Adrian este acela mergeti acolo si n-o sa va para rau.Apropo pr vorbeste f frumos cu fiecare si are timp pt fiecare ceea ce m-a mirat si pe mine. e cel mai tare
  •  
    • 3 mesaje
    18 Feb 2010, 19:51
    5 1
    Buna ziua tuturor. Sunt din Bucuresti, si imi doresc de mult timp sa intalnesc un preot sau calugar, sau calugarita care are acest dar, de a vedea in sufletul tau. de aceea rog orice persoana citeste acest mesaj, sau pers care au participat la acesta discutie, si ma pot ajuta cu informatii, vor rog mult sa lasati un mesaj aici sau privat.
    Cu multumiri anticipate, M. B.
  •  
    • 6 mesaje
    16 Oct 2011, 01:20
    3 3
    demon777 ai dreptate, Preotul Adrian Lacatus este un duhovnic cu mare har. Apelati la dansul cu incredere.
  •  
    • 1 mesaje
    29 Oct 2011, 17:59
    5 1

    Buna tururor Cunosc eu un preot vazator cu duhu petru mai multe detali lati ID meu Sergiuvalentin69@yahoo.com

  •  
    • 5 mesaje
    21 Feb 2012, 00:04
    5 6
    Cunosc un preot calugar deosebit se numeste parintele Bartololomeu care face Moliftele Sfantului Vasile cel Mare la miezul nopti,dezleaga farmecel de moarte vin multi indraciti la el si vorbeste despre om cum il vede ,cu adevarat un om a lui Dumnezeu ,am fost de fata cand a sos argintul viu de la o femeie din multime si a aprins  12 lumanari care au ars pentru cei care au farmece parintele este de la o manastire din moldova si un parinte de langa el va pote pune in legatura cu parintele Bartolomeu raspunde la telefon foarte rar eu am putu vb cu el si la telefon dar foarte rar acest lucru am fost disperat ma vrut sa mor aveam farmece cu pasare si parintele ma salvat Va las nr parintelui daca mie Dumnezeu m i a scos acest om a lui Dumnezeu fac si eu un bine si incerc sa pot ajuta cum am fost si eu ajutat de alti . Parintel Bartolomeu 0727558408

    Acest mesaj a fost editat de către denis25: 21 Feb 2012, 00:12
  •  
    • 6 mesaje
    1 Mar 2012, 17:38
    1 0
    denis25 : unde il gasim pe preotul bartolomeu ? la ce manastire ? multumesc
  •  
    • 2 mesaje
    12 Apr 2012, 12:19
    0 0
    BUNA ZIUA AS DORI SA IMI SPUNETI SI MIE UNDE GASESC UN PREOT VAZATOR CU DUHUL DIN CLUJ .MULTUMESC
  •  
    • 1 mesaje
    6 Mai 2012, 13:55
    0 0

    preotul catolic fumeazal`am vazut cu ochii mei ..in fata lumii fumaai s mooaaaaraaa biibii thu pai ce preot mai e si ala?????in fata lumii intregi.si apoi merge la bise  ca sa tina slujba...thoamnee

  •  
    • 1 mesaje
    8 Mai 2012, 16:35
    9 0
    Despre acest preot Bartolomeu sigur l-ai vazut tu personal? Este un escroc care se da drept preot, de raspuns la telefon raspunde imediat si in loc de sfaturi iti cere fff multi bani pt a-ti face cica niste Sf Leturghi, are foarte multe denumiri de preot,dar nu este decat un puscarias care se afla in penitenciarul Botosani in arest. NU face decat sa induca lumea in eroare deoarece foloseste mai multe nr de telefon, ca sa va convige-ti cautati nr de telefon la penitenciar si o sa va lamuriti. Nu mai postati prosti si oameni falsi sa induce-ti oamenii care chiar au probleme in eroare, cu astfel de oameni nu face-ti decat sa aduce-ti si un prejudiciu protilor care chiar au har si ne pot ajuta. As vrea sa intreb l-a vazut cineva pe acest asa zis preot? se stie la ce manastire este? Stati linistiti oameni buni, daca aveti nevoie de ajutor rugati-va in sinea voastra la Dumnezeu si El va v-a arata calea cea buna, merge-ti la o biserica sau manastire si acolo vorbiti cu cineva si cereti ajutor nu la telefon. Incerca-ti manastiri ca Cernica, Petru-Voda, Frasinei etc nu va mai lasati inselati de niste escroci care profita de suferintele oamenilor.

     

  •  
    • 2 mesaje
    11 Mai 2012, 16:01
    0 6
    Va pot spune ca Parintele Bartolomeu are har si va pote ajuta,pe mine ma ajutat si sunt foarte multumit de rugaciunile pe care mi le face si resultatele se vad.
  •  
    • 1 mesaje
    28 Mai 2012, 16:45
    7 5
    Eu il cunosc pe parintele bartolomeu si chiar m-am spovedit la dansul cand a fost la Paiatra Neamnt la manastirea Sf Ciprian ,ma ajutat mult si eu urmez rugaciunile lui.