sunt lesinata dupa un negru

  •  
    25 Iul 2008, 21:55
    1 0
    csampetru tata,ce mai cauti pe forum?e vineri,du-te la negrul tau futacios sa-ti mai de o m.uie.deschide guritza mare sa te stropeasca nitzel negrul.apropos,sperma de negru are alt gust decit aia de alb?
    vezi ca daca ti-o tragi prea mult cu dl pulla-mare o sa ti se largeasca pi.zda,n-o sa mai vrei decit negrii.daca nu mai gasesti negri si te intorci in tara si vrei albi,suna-ma pe mine,am pu.la mare,mi-au zis-o toate pina acum,te fac eu sa uiti de negri.
  •  
    • 314 mesaje
    25 Iul 2008, 22:31
    0 0
    nu pot sa zic ca nu tin la el pentru ca a facut diferite gesturi frumoase la care nu ma asteptam din partea lui. M-a ajutat cand am plecat din state, m-a ajutat la scoala, ma ajuta sa fac cumparaturi sau ma suna pur si simplu sa vorbim, desi eu il luam la misto uneori.
    Din pacate nu am apucat "sa ma iubesc in draci" draga gicule, s-a intamplat de 4 ori, caci apoi am revenit in europa si acum discutam doar.
    Mi-e teama pentru ca nu stiu nimic de cultura lui. Mi-a aratat cateva poze cu familia lui, cu mama lui care poarta un fel de rochie in multe straturi si are un model desenat pe maini. Foarte diferit de ceea ce stiu eu si cu ce am fost obisnuita. E interesanta cultura lor si modul lor de a vedea lumea, dar eu stiu daca ma potrivesc cu el?
  •  
    • 2501 mesaje
    25 Iul 2008, 23:13
    0 0
    Csampetru,cam devreme sa-ti pui atatea intrebari.Am inteles ca ati fost de comun acord ca relatia sa ramana la stadiul unei aventuri.Numai timpul poate sa-ti spuna ce si cum.Iar daca va fi sa fie,asculta la mineragostea nu cunoaste bariere si culturi.Asta ti-o spun din proprie experienta.
  •  
    • 465 mesaje
    25 Iul 2008, 23:16
    0 0
    pai nu cu " rochia " mamei lui trebuie sa te potrivesti ... nici cu " cultura " lui ... numai tu poti sa simti ce se intampla intre voi - daca e o "sclipire" , daca e toleranta , daca e compasiune , daca e sex., etc...

    mai putin conteaza cultura din care provine ,cat ce anume a ales din ea ... ce anume il defineste ... uite cat de diferiti sunt romanii ... nu cred ca exista reguli de incadrare numai din cauza zonei din care vine

    dar ce e nasol e ca tu nu prea stii ce este ...ma gandesc si eu ca daca era " sclipire" era oarecum usor de remarcat si poate era si reciproca
  •  
    • 919 mesaje
    25 Iul 2008, 23:55
    0 0
    Io am o curiozitate: cum ai putut renunta asa usor la casnicia ta? (stiu si ca esti f tanara, poate de asta esti asa "pierduta" ).
  •  
    • 5188 mesaje
    26 Iul 2008, 09:34
    0 0
    a sters partea cu scarba fata de sot si a inlocuit-o cu "planuiesc sa ma despart de el".
    asta inseamna ca:
    -ori i-a trimis un mail omului de-acasa ca se desparte (nu scrie nicaieri ca s-au intalnit si-au discutat)
    -ori nevinovatu' de-acasa habar n-are ca si-o trage cu negru' care-i amantu' perfect (asa l-a descris doamna - amant, nu partener).
  •  
    • 314 mesaje
    26 Iul 2008, 10:42
    0 0
    cel de acasa stie, ne-am despartit alataieri. Si culmea, vine marti sa ma vada ca sa discutam. Pana acum n-a putut sa vina sa ma vada, cand ma plangeam ca nu ma mai iubeste, ci vine acum cand totul s-a terminat.
    la momentul actual, nu-mi mai trebuie nici negru, nici nimic. apropo, americanul e la 6000km distanta si mai sunt cam 3 luni pana cand il voi vedea iar. deci poti sa stai linistita, ca acum nu mi-o trag cu nimeni
  •  
    • 465 mesaje
    26 Iul 2008, 10:47
    0 1
    daca nu reusai sa comunici bine cu sotul aste este ... zici ca oricum voi nu prea discutati , era cu fotbalul ... ce sa zic , sper sa iti gasesti pe cineva care sa iti poata fi tovaras de drum ...
  •  
    • 465 mesaje
    26 Iul 2008, 19:32
    0 0
    nu pot sa zic ca am citit topicul cu concentrare maxima ...

    oricum , eu cred ca ai fost luata la misto pentru ca din ce ai scris la inceput reiesa ca esti " lesinata dupa o scula mare" . Adica doar atat ... si sigur ca o " sula mare" e comatibila cu un " ... " si nu cu " dragostea" .

    dar parca , parca , printre randuri se vedea si altceva ... o emotie ...
    Sigur ca nu merita sa iti lasi sotul pt un fel de " ... "
    Dar din ce scriai, eu parca am perceput altceva ... parea ca apreciezi trairea " negrului" , mult diferita de blazarea sotului .

    asa sa fie?
  •  
    • 465 mesaje
    26 Iul 2008, 19:33
    0 0
    vad ca n-a aparut tot ce am scris . Compatibila cu un " v.ibrator" si nu cu dragostea am scris dar vad ca cuvantul v.ibrator s-a pransformat in puncte puncte
  •  
    • 314 mesaje
    26 Iul 2008, 20:23
    0 0
    daniela, multumesc ca-mi scrii. ai intuit bine, americanul cand ma saruta, simt ca ma doreste si ca vrea sa ma protejeze. ii place sa ma asculte vorbind, ma inveleste noaptea cand vede ca m-am dezvelit, uneori doar sta si se uita la mine cand dorm. nu cred ca ma iubeste si din ce am vorbit cu el, am mai zis, am stabilit (eu am impus regulile) ca va fi doar sex si atat. si ma strofoc sa nu-l vad ca pe altceva decat un amant.
    Cu sotul, m-am vazut ultima oara in iarna si imi promisese ca vine in primavara, chiar vorbeam cu mariuca25 pe mesaje private si ii spuneam ce incantata sunt ca vine, si dintr-o data mi-a zis ca nu vine, si a inceput sa se poarte urat si rece. erau zile cand nu ma suna deloc, il sunam si ii ziceam sa mearga sa puna webcamul, el spunea ca i s-a stricat si ca nu are timp, ca e obosit si ca merge sa se culce (la 8 seara!). m-am indepartat treptat de el si el nu poate sa spuna ca nu l-am avertizat. cu o luna inainte sa incep sa ies cu americanul, i-am zis ca daca ma neglijeaza si continua sa se poarte la fel de rece cu mine, o sa ma port si eu la fel si o sa terminam tot si o sa-mi gasesc pe cineva care sa tina la mine. si el a inceput sa rada si mi-a zis ca nu stiu nimic, ca ma agit degeaba. si am clacat, am renuntat de a mai fi pt el 100%. sa nu zic ca banuiesc ca m-a inselat si el, pentru ca odata cand l-am sunat mi-a raspuns o voce de femeie si apoi mi-a inchis si cand am sunat iar mi-a raspuns el. l-am intrebat dar el neaga tot. oricum, nici nu ma intereseaza daca m-a inselat, ce a contat si a dus la despartirea noastra a fost faptul ca se purta extrem de rece cu mine. pe cand celalalt m-a sprijinit. cand am plecat din sua si am venit in europa, americanul m-a ajutat cu bagajele, m-a strans in brate tare si mi-a zis "sa ai grija de tine pe acolo da?", pe cand sotul nici "te astept acasa" nu mi-a zis.
    deci n-am mai rezistat. acum repet, nu-mi mai trebuie niciunul nici altul. normal ca sunt o gramada de contradictii in postarile mele pentru ca nici eu nu stiu ce vreau, incerc sa ma conving pe mine ca nu e bine, ca ar trebui sa rabd, sa imi cer iertare de la sot, sa ne impacam, sa-l uit de tot pe american, etc dar in acelasi timp ma intreb "de ce sa-i cer iertare? cu ce am gresit eu si el n-a gresit?". si tot asa.
  •  
    • 465 mesaje
    26 Iul 2008, 21:33
    0 0
    mai , daca nu mai exista dragoste intre tine si sot ar fi un compromis sa traiti impreuna . Compromisul apare cand ai copii sau vrei ca societatea sa te perceapa ca pe o doamna ( mare vax, atata timp cat e o minciuna) sau cand ti-e teama de singuratate si mergi dupa formula " mai bine cu rau decat fara rau".

    buun ... daca poti scapa de compromis de ce nu ai face-o? Nu uita , ai o singura viata si nu o sa ai mult timp 27 de ani sau cat ai tu acum . Anii trec , compatibilitatile apar din ce in ce mai rar ,iubirea la fel.
  •  
    • 1997 mesaje
    26 Iul 2008, 21:34
    0 0
    csampetru, citesc si parca nu recunosc nimic din cea pe care am citit-o in trecut, zau...
    l-ai suit pe americanul ala pe un soclu, doar pt meritul de a fi un amant bun?...ai ajuns sa vezi intr-un invelit cu patura, o chestie atat de speciala?...sau intr-un imbratisat intr-un aeroport?...crezi ca astea sunt o conditie ca el sa fie un tip atat de special?...sunt gesturi absolut banale si chiar daca astea i-au lipsit sotului tau, cu siguranta ca au fost altele, altfel nu l-ai fi luat de barbat...
    in plus atata vreme cat pt american e doar sex, cum poti compara povestea asta cu cea a mariajului tau, care a fost mai mult decat sex?
    eu cred doar ca esti orbita de latura fizica a legaturii dintre voi si iti scapa esentialul...
    ca ti-e "scarba" de sotul tau e una, dar sa iti compari sotul cu un f...cios de profesie, fie el si doctor, parca e nedrept...desparte-te de el daca nu mai simti ca il vrei si gata...as simple as that..

    si mai cred ca, chiar daca acum preferi sa te minti cum ca nu esti implicata emotional, tot vei suferi crunt cand domnul doctor se va hotari sa inveleasca pe altcineva..
  •  
    • 465 mesaje
    26 Iul 2008, 21:48
    0 0
    ea parca incerca sa spuna ca nu e numai sex ... explica asta , justifica asta, aminitindu-si de invelitul cu paturica ,de o expresie de ramas bun ...

    Csampetru , intr-adevar nu cateva gesturi de bun simt sunt relavante ci mesajul non verbal din spatele acestor gesturi ... dar noi nu avem de unde sa stim ... poate o fi si asta ...

    Trebuie sa iti limpezesti gandurile si sa vezi cam " ce e " ,cam cat te-ai implicat si pentru ce .

    In tot cazul daca ai " ceva " pentru " negul " asta cum ii spui nu e cazul sa iti fie rusine fara de nimeni.
  •  
    • 919 mesaje
    26 Iul 2008, 21:52
    0 0
    Eu cred ca ce incearca ea sa spuna e ca, de fapt , sotul o neglija si poate si insela de asta s-a razbunat ea.Si cu ocazia asta a descoperit si anumite placeri suplimentare .

    Pacat, si eu traiesc o relatie la distanta-mai mare-, si te-am inteles perfect pana la un punct, dar de aici si pana la a insela si a folosi cuvinte de genul "scarba", e cale lunga.
  •  
    • 465 mesaje
    26 Iul 2008, 22:00
    0 0
    nu imi dau seama de sensul cuvantului " sarba " dat de csampetru .
    O explicatie ar fi admisibila - si anume ca noi , femeile ,nu prea putem sa simtim atractie sexuala fata de 2 masculi simultan si apare , poate chiar inconstient , reflex, sentimentul de " scarba" nu fata de unul din cei 2 masculi ci fata de una cele doua scule. Zic si eu ... eu , cel putin , asa cred .
  •  
    • 919 mesaje
    26 Iul 2008, 22:02
    0 1


    Cred ca glumesti!
    Cum poti compara pe cel care ti-a fost sot, cu unu' aparut din "greseala" sa zicem ?!
  •  
    • 465 mesaje
    26 Iul 2008, 22:04
    0 0
    eu de unde sa stiu cum a aparut gagiul al doilea ?

    daca a fost o gresala , daca a fost o " revelatie" ?

    habar n-am ...numai autorea topicului stie
  •  
    • 1457 mesaje
    26 Iul 2008, 22:57
    1 0
    cine imi face si mie un rezumat?
  •  
    • 70 mesaje
    26 Iul 2008, 23:49
    0 0
    Bai panaramelor, pai eu cind am postat chestia ca stau cu un tip insurat ati facut furtuna intr-un pahar cu apa.
    Toate cinstitele ati sarit ca arse.
    Pai asta e sfat, s-o arda fata cu negrotelul si sa-si lase fata familia, vai da e posibil?
    Ce va contraziceti singurele mama.
    Pai cum e bine la final?
    Ca vad ca de inselat pe net la toate va sta dovleacul.
    Mai a in poienita pielea pe voi.