pesti-leu (cazuri reale)

  •  
    • 2817 mesaje
    17 Iul 2008, 01:54
    1 0
    dolce, am raspuns
  •  
    • 427 mesaje
    17 Iul 2008, 09:32
    0 0
    Dar ce credeti despre sagetator ea si capricorn el?
  •  
    • 599 mesaje
    17 Iul 2008, 16:04
    0 1
    dolce,iti raspund si aici....poate si pt ca intre mine (leu) si el (pesti)...nu a mers dar de multe ori revenim....

    ideea este ca leul este mai impulsiv,mai temperamental,pe cand pestele e ceva mai...alunecos.
    eu asta am constatat...poate sunt subiectiva,dar am senzatia ca pestii sunt duplicitari,in permanenta se contrazic si iau totul prea personal.
    trecand peste zodii....faptul ca tu esti in "suferinta",n-as putea sa-ti zic decat ca la un om conteaza caracterul si inteligenta,ad sa fie atat de abil incat chiar daca nu face ca altul,sa stie macar sa-l asculte.
  •  
    • 145 mesaje
    17 Iul 2008, 17:32
    2 0
    danaist78, ma bucur ca primesc iarasi parerea ta pe topicul meu.
    Defapt, nu sufer eu chiar asa de mult, mai ales ca simt ca sunt iubita.....pur si simplu sunt zile in care vreau sa fug, sa stii ca mi-ar place sa vb pe privat. Am eu ceva cu leii astea
  •  
    • 145 mesaje
    17 Iul 2008, 17:34
    0 1
    faptul ca pestii mereu se contrazic este adevarat, spun asta cunoscundu-ma pe mine....imi schimb atat de repede dispozitia, atitudinea fata de persoane.
  •  
    • 169 mesaje
    20 Iul 2008, 16:09
    5 0
    Dolce... eu sunt pesti si am avut o relatie de 2 ani cu un leu...a fost cea mai frumoasa si mai ales intensa relatie pe care am avut-o pana acum (am 23 de ani). Dar ne certam mult si des si urat...si asta a dus la disparitia treptata a sentimentelor...dar a ramas atractia...si acum cand ne vedem intamplator simt fiori si el a recunoscut ca simte la fel. Dupa parerea mea o relatie leu+pesti este ca un foc de artificii...Ca sa va intelegeti leul trebuie sa fie mai putin egoist si pestele sa fie diplomat si sa nu ii dea totul leului...din cand in cand sa il faca sa lupte pt el...pt a-i mentine interesul. Oricum la pat..e super combinatia ...mi-as mai dori asa o potrivire la pat....dar cand ma gandesc la certurile alea....
    aaa. si e foarte important sa nu fi dependenta de el...sa iti pastrezi activitatile care iti plac ....desi ii place sa te stie 100% a lui. Ş=
  •  
    • 145 mesaje
    20 Iul 2008, 23:11
    4 0
    Nico20 ,tot ce povestesti tu aici am simtit si eu pe propria mea piele: Certuri dese, si o atractie inemaginabila din punct de vedere sexual. Am fost si noi despartiti, dar nu am putut rezista. Din pacate eu sunt cam dependenta Crezi ca nu ar trebui sa arat lucrul asta?
    Vezi totusi, fiecare scrie aici ca a fost o atractie mare, insa pana la urma relatia a fost incheiata
  •  
    • 1 mesaje
    8 Iun 2015, 20:37
    1 0
    Ceva noutati pe topicul asta? Nu de alta da prost s-a terminat si la mine
  •  
    • 7959 mesaje
    10 Iun 2015, 09:29
    0 0
    Ea leu, el peste, doar dezastru pot spune. Ea sefa, el romantic si visator. Nu merge nicicum
  •  
    • 54 mesaje
    30 Apr 2016, 00:06
    0 0
    No way!Iti vorbesc din experienta..Leul e mult prea orgolios si dur pentru o pestoaica.
  •  
    • 4 mesaje
    21 Aug 2017, 10:13
    0 0
    Bunaa!  eu sunt leu si am avut o relatie cu un baiat in zodia pesti si a fost ok la inceput dar a intervenit monotonia si ne-am despartit. dar gasesti pe zodiacool.ro informatii legate despre compatilitatea intre zodii. eu acum verific acolo de fiecare data cand intalnesc un barbat. Mult succes
  •  
    • 1 mesaje
    9 Mar 2018, 02:05
    12 0
    Eu sunt pesti si el e leu si pot spune ca pana acum, in ciuda faptului ca peste tot scrie ca nu suntem compatibili, ne este super bine. Da, sunt diferente de caracter, el e mai increzator, eu sunt mai aeriana, dar important e sa accepte fiecare partile celuilalt si poate chiar sa imprumute unul de la altul. Plus ca de multe ori sunt exagerate si eronate chestile cu zodiac. Mie cel putin multe dintre caracteristici ale pestelui nu mi se potrivesc. Sunt energica, creativa si nu suport monotonia. Deci nu intotdeauna corespund
  •  
    • 4 mesaje
    9 Aug 2020, 01:51
    0 0
    mircea_radu said:eu leu-el pesti..dupa 10 ani de casnicie,suntem in divort

    pestele se multumeste cu ce are,leul vrea mai mult
    leului ii place sa conduca,pestelui sa fie condus
    leul e tiran..asa cum zicea o eva,pestele e supus
    si pestele si leul stiu sa iubeasca,sa dea tot ce e mai bun din ei..dar din pacate la un mom dat leul se satura de nesiguranta pestelui

    cea mai haioasa combinatie,sunt compatibili doar din punct de vedere sexual..dar din pacate nu este suficient

    desii sunt leu,pestoaicelor,va sfatuiesc sa fugiti de lei mancand pamantul

     

  •  
    • 4 mesaje
    9 Aug 2020, 01:52
    0 0
    mircea_radu said:eu leu-el pesti..dupa 10 ani de casnicie,suntem in divort

    pestele se multumeste cu ce are,leul vrea mai mult
    leului ii place sa conduca,pestelui sa fie condus
    leul e tiran..asa cum zicea o eva,pestele e supus
    si pestele si leul stiu sa iubeasca,sa dea tot ce e mai bun din ei..dar din pacate la un mom dat leul se satura de nesiguranta pestelui

    cea mai haioasa combinatie,sunt compatibili doar din punct de vedere sexual..dar din pacate nu este suficient

    desii sunt leu,pestoaicelor,va sfatuiesc sa fugiti de lei mancand pamantul

     

  •  
    • 4 mesaje
    9 Aug 2020, 01:53
    0 0
    mircea_radu said:eu leu-el pesti..dupa 10 ani de casnicie,suntem in divort

    pestele se multumeste cu ce are,leul vrea mai mult
    leului ii place sa conduca,pestelui sa fie condus
    leul e tiran..asa cum zicea o eva,pestele e supus
    si pestele si leul stiu sa iubeasca,sa dea tot ce e mai bun din ei..dar din pacate la un mom dat leul se satura de nesiguranta pestelui

    cea mai haioasa combinatie,sunt compatibili doar din punct de vedere sexual..dar din pacate nu este suficient

    desii sunt leu,pestoaicelor,va sfatuiesc sa fugiti de lei mancand pamantul

     

  •  
    • 4 mesaje
    9 Aug 2020, 01:54
    0 0
    Mircea_radu esti tu sigur de asta, sunt pestioaica si te sfatuiesc pe tine sa fugi mancand pamantul ca nu e asa cum spui tu defapt nu suntem toti oameni la fel .. si daca a fost un caz asta nu inseamna ca pestioaicele sunt toate la fel
  •  
    • 23 mesaje
    18 Aug 2020, 19:29
    0 0
    da cunosc caz real. au avut 20 de ani impreuna dar era ft dominatoare,el calm si asezat