pesti-leu (cazuri reale)

  •  
    • 145 mesaje
    15 Iul 2008, 20:30
    8 10
    toti cei care vorbesc despre relatia peste (ea) si leu (el) sunt siguri ca nu se poate ajunge la un final fericit.
    Ma adresez prin intermediul acestui topic, evelor Pesti, care traiesc o poveste de iubire cu un leu si considera ca aceasta combinatie nu este imposibila. Va multumesc!
  •  
    • 145 mesaje
    16 Iul 2008, 00:48
    4 3
    Nimeni nu a trait asemenea experienta?
  •  
    • 726 mesaje
    16 Iul 2008, 08:25
    3 1
    Eu! Foarte buna relatia intima..in rest, leul e mult prea orgolios, dur, sadic cateodata ptr pestele casnic, dornitor de liniste, de armonie. Am rezistat 2 ani si ceva..Apoi ma rugam sa il pot lasa..Ma epuizase psihic. Insa, l-am iubit mult si consider ca si el pe mine...
    Asta e..!!! Femeilor din zodia pesti le trebuie un barbat in zodia taur.... unul din rac, capricorn..
  •  
    • 3354 mesaje
    16 Iul 2008, 14:27
    3 2
    socrii mei... au 47 de ani de casnicie...

    ea, peste-complet depersonalizata... ii e frica si de umbra ei...

    el, leul - un tiran absolut... eu personal nu as fi stat nici doi ani, nu patruzeci si...

    ea e foarte slaba, a facut trei copii-bang, bang, bang - si gata... misiune indeplinita...

    el-a inselat-o cu toate subalternele - a fost sef, deh! - si se comporta acum ca o victima a sortii...

    mie nu-mi place relatia lor... nu stiu cum erau cand erau tineri si mai aveau sentimente unul ptr altul...
    leul este prea autoritar pentru o femeie in pesti...

    parerea mea...
  •  
    • 177 mesaje
    16 Iul 2008, 15:24
    5 1
    eu leu-el pesti..dupa 10 ani de casnicie,suntem in divort

    pestele se multumeste cu ce are,leul vrea mai mult
    leului ii place sa conduca,pestelui sa fie condus
    leul e tiran..asa cum zicea o eva,pestele e supus
    si pestele si leul stiu sa iubeasca,sa dea tot ce e mai bun din ei..dar din pacate la un mom dat leul se satura de nesiguranta pestelui

    cea mai haioasa combinatie,sunt compatibili doar din punct de vedere sexual..dar din pacate nu este suficient

    desii sunt leu,pestoaicelor,va sfatuiesc sa fugiti de lei mancand pamantul
  •  
    • 145 mesaje
    16 Iul 2008, 15:32
    2 1
    Evelor, vad ca nimeni nu cunoaste un happy end cu pesti-leu
    Eu fiind pesti, deseori nu mai rezist langa leu, imi vine sa fug...sa nu-l mai vad Nu credeam in zodii, dar dupa relatia asta m-am convins pe propria-mi piele aveti dreptate fetelor, cred ca numai din punct de vedere sexual este armonie 100%...iar asa cum spunea-ti voi, asta nu e deajuns! Totusi mai astept si alte experiente de la voi Evelor!
  •  
    • 145 mesaje
    16 Iul 2008, 15:39
    2 0
    magda76 , cunosc o pereche ea pesti si el taur...si vreau sa-ti spun ca e cea mai groaznica pereche pe care o cunosc......se cearta mereu, ea l-a gasit cu alte femei in propriul ei pat, au fost de multe ori la un pas de divort.......deci, nu depinde numai de compatibilitatea in functie de zodie.....eu tare ma inteleg bine cu baietii raci. Pacat ca nici pe unul nu l-am putut privi cu alti ochi decat ca prieten
  •  
    • 2817 mesaje
    16 Iul 2008, 23:57
    3 2
    barbatul leu nu-i cea mai buna achizitie... asta ti-o zice o femeie leu!

    in alta ordine de idei, nu stiu de ce imi doresc un babat pesti am citit despre ei mult si imi place ideea..
    eu am ascendent in pesti, daca are vreo importanta.

    si ca sa fiu sincera pana la capat, am avut o data un barbat pesti. pe care, dupa ce l-am cucerit ( si asta s-a intamplat rapid, mult mai repede decat imi doream) l-am lasat pentru ca ma dezgusta cu vaicareli de genu' " sa nu ma parasesti niciodataaaa" (p.s. am pus emoticonul asta pt ca-i cel mai verde)
  •  
    • 145 mesaje
    17 Iul 2008, 00:07
    4 1
    July_26 , mie deloc nu-mi plac baietii pesti, sunt moi si in plus te sufoca. Tocmai de aia m-a cucerit un leu definitiv. Ideea e ca ne certam cam des. Ce sfaturi ai mai putea sa-mi dai? Sa-mi schimb atitudinea? Voua nu prea va plac persoanele moi si sensibile?
  •  
    • 2817 mesaje
    17 Iul 2008, 00:19
    2 3
    nu pot sa vorbesc in numele tuturor leilor, dar nu, mie nu imi plac persoanele "moi si sensibile"; adica daca sunt barbati... e chiar naspa. Imi face placere sa fiu eu cea tare, dar asta nu inseamna ca tre sa iau decizii pt el! Imi place un barbat sensibil atunci cand imi pune zeci de intrebari despre ce "simt", dar nu cand ii dau lacrimile la un film; nu stiu daca m-am facut inteleasa;
    cu toate astea, eu nu cred ca pestii sunt moi, cel putin nu toti da, sunt sensibili, dar daca stiu unde sa-si focus-eze sensibilittaea, devin ..."waaaw"
  •  
    • 145 mesaje
    17 Iul 2008, 00:26
    5 2
    Adica tu ti-ai dori sa ai o relatie serioasa cu un peste? Baietii-pesti la cat is de sensibili, atat is si de infideli! Cunosc o multime de exemplare. TU ai fost implicata intr-o relatie cu un leu?
  •  
    • 2817 mesaje
    17 Iul 2008, 00:35
    0 1
    mda, cred ca mi-ar placea un peste btw, credeam ca-i cel mai fidel barbat din zodiac ! dar uite, declar solemn, ca daca nu se vaita cu texte ca :" as muri fara tine", "nu-mi imaginez viata fara tine", "nu ma parasi"..., atunci prefer un peste;
    atunci cand am insomnie l-as trezi sa imi zica povesti cu spirite si magie
    (btw, hai si tu la dragoste la topicul cu insomnia)

    am avut un leu si nu mai vreau; anyways, eram amandoi foarte tineri
    era atat de siderat de propria-i persoana ca nu l-am suportat alaturi mai mult de o saptamana
  •  
    • 145 mesaje
    17 Iul 2008, 00:56
    2 1
    July_26 , chiar esti o fata cumsecade. crede-ma ca daca o sa fii cu un peste o sa-ti doresti sa dormi si nu o sa-ti dea voie. Noua ne place sa comunicam la infinit...pana nimeni nu ne mai asculta
    Draga mea, atunci crezi ca nu e imposibila o relatie de genul asta?
    Stii ca sexual e combinatia perfecta
  •  
    • 2817 mesaje
    17 Iul 2008, 01:09
    3 1
    pestele pe care l-am avut io nu era bun dpdv sexual dar sunt convinsa ca era o exceptie

    sincer, eu, ca leu, cred mi-as gasi un echilibru cu un barbat pesti; acu sa nu crezi ca dau anunt in ziar sau pe site-uri de matrimoniale ca mi-s interesata sa cunosc barbati pesti, dar intreb toata lumea despre zodie si pestilor le acord un plus de atentie
    chiar cred ca relatia asta poate sa mearga bine, da.
  •  
    • 145 mesaje
    17 Iul 2008, 01:12
    1 2
    Iar eu am slabiciuni pentru lei
    Problema e una: cu toate ca ne iubim foarte mult, mereu apar discutii contradictorii intre noi.
  •  
    • 145 mesaje
    17 Iul 2008, 01:15
    4 1
    Apropo, July, cunosti un caz real dintre pesti si leu care sa fi mers ok si nu dezastru asa cum multe eve au descris in alte topicuri?
  •  
    • 2817 mesaje
    17 Iul 2008, 01:17
    3 3
    in niciun caz discutii despre bani
    leul se considera mai presus de lumea materiala, iar pestele vede in bani doar un instrument de satisfacere a placerilor
    discutiile astea despre ce sunt, de fapt?
  •  
    • 145 mesaje
    17 Iul 2008, 01:23
    3 1
    Sincer sa spun acum nu-mi vine ceva exact in cap. El este atat de impulsiv. Noroc ca sunt eu mai rabdatoare si mai cedez, ca altfel de mult nu mai eram impreuna
    Aaaa,ultima cearta a fost din cauza ca legatura telefonica era slaba, si s-a enervat(nu pe mine) si a inceput..................bla bla bla.......imi venea sa fug...departe dar il iubesc mult!
  •  
    • 2817 mesaje
    17 Iul 2008, 01:31
    3 3
    nu cunosc, nu cred... una dintrre cela mai bune prietene ale mele e pesti dar nu stiu ce-i barbatu-so;

    eu una cred ca cea mai mare problema intre un barbat leu si o femeie pesti ar fi asta : el are nevoie in permanenta de aprecierea si interesul femeilor; nu neaparat sa insele, dar nu-l vad sa renunte vreodata la flirt; e ca... sportul lui preferat; poate nu inseamna nimic, poate peste 5 min uita cu cine a flirtat!
    femeia pesti in schimb o sa puna asta la suflet si nu va scapa usor; daca ea il poate accepta asa, cred ca totul ar merge bine; parerea mea!
  •  
    • 145 mesaje
    17 Iul 2008, 01:42
    1 3
    July, ti-am lasat un mesaj privat! eu astept mesajul tau si ma culc. tare mi-ar place sa vb si miine. ce zici?