brasov - baile tusnad

•  
    • 115 mesaje
    4 Iul 2008, 21:27
    0 0
    stie cineva daca sunt mijloce de transport gen microbuze/autocare pe ruta brasov baile tusnad si retur??si la ce ore??...eu n-am gasit nimic pe net
  •  
    • 475 mesaje
    8 Iul 2008, 19:47
    0 0
    Am fost la Baile Tusnad in primavara si iti pot spune ca erau trenuri spre Brasov. De ex. am plecat din Tusnad la pranz si e o ora si un pic pana la Brasov, cu un gen de personal. Sigur mai era tren si cu plecare dimineata.
  •  
    • 115 mesaje
    9 Iul 2008, 22:21
    0 0
    cum e la Baile tusnad? eu plec acolo maine noapte...
  •  
    • 475 mesaje
    10 Iul 2008, 15:03
    0 0
    Baile Tusnad este o statiune micuta dar asezata intr-un cadru natural splendid. Un loc ideal daca esti obosit si vrei sa evadezi, nu prea sunt locuri de distractii pentru tineret, dar daca mergi cu cineva sau in grup e ok. Eu am preferat-o pentru ca ofera conditii bune(cazare, masa) la preturi accesibile. Vara este frumos si in camping, se poate sta aici la casute, exista hotelul "Tusnad" care ofera privelistea cea mai frumoasa si are un restaurant cochet. Tot aici se organizeaza excursii la Lacul Sfanta Ana si la Cheile Bicazului. Se poate urca si pe munte la Cruce, traseu cam de o ora si ceva. Poti vizita orasele Miercurea Ciuc si Brasovul. Vacanta placuta!