master la SRI

  •  
    • 60 mesaje
    2 Iul 2008, 17:29
    2 1
    Vreau sa dau la master la SRI, asta se vede din topic M-am interesat pe site care sunt conditiile, ce teste trebuie sa dau. Am insa mici nelamuriri : cam ce fel de intrebari (concret) se dau la testul de cultura generala, ce fel de intrebari adreseaza la interviu si la testul psihologic oare? La testul de inteligenta nu cred ca re rost sa intreb de gradul de dificultate sau ce fel de sarcini se dau...
    A aplicat cineva pana acum? Stiti de la vreo ruda,prieten,prieten al unui prieten?
  •  
    • 237 mesaje
    3 Iul 2008, 09:24
    1 2
    pe aul acesta l-ai cam pierdut...s-au dat niste teste in martie-aprilie, dar daca nu ai terminat facultatea la ei, nu esti o inteligenta sclipitoare si nu cunosti pe nimeni...nu prea are rost sa incerci!!!!!!oricum, succes!
  •  
    • 237 mesaje
    3 Iul 2008, 09:27
    1 1
    a, si inca ceva "conform legii" cei care au dat examenul sau stiu cate ceva despre intrebari, subiecte...etc. nu prea au voie sa vorbeasca despre acest lucru...
  •  
    • 1784 mesaje
    3 Iul 2008, 11:34
    2 0
    cauta pe internet : test de cultura generala sri (pe google) si deschizi primul site
    valabil si pentru testele de elgleza sau limba straina din care ai vrea sa fi examinata!
    bafta multa!
    p.s: testul de cultura generala, logica matematica, economica etc mi se pare crunt!
  •  
    • 1784 mesaje
    3 Iul 2008, 11:34
    2 0
    scuze, test engleza, m-am grabit!
  •  
    • 1784 mesaje
    3 Iul 2008, 11:36
    4 1
    http://www.sri.ro/pdfuri/teste/cun2006.pdf

    http://www.sri.ro/index.php?nav=ani&subnav=links&links=13
  •  
    • 310 mesaje
    3 Iul 2008, 12:27
    0 1
    La interviu sunt suspicios de amabili, iar la testul psihologic se repeta f multe intrebari, formulate de fiecare data altfel, tocmai ca sa te prinda in cazul in care minti.

    Multa bafta!
  •  
    • 5457 mesaje
    3 Iul 2008, 18:35
    2 0
    Vezi ca mai exista un topic despre asta in arhiva eva.ro. Acolo s-a scris mai mult despre asta...
    Eu nu te-as sfatui sa te duci daca nu ai "spate"
  •  
    • 60 mesaje
    3 Iul 2008, 19:16
    3 0
    well...am uitat sa precizez ca sunt de-abia anul 2 si vreau sa ma documentez de pe acum ca sa nu ma pregatesc pe ultima 100m.

    stiu ca e confidential testul de cultura generala (daca n-as sti, oricum e cam logic ; ) )...pana si la sephora salariul e confidential , dar ce sa mai zic de SRI (in orice privinta)?

    sincer nu ma asteptam sa-mi raspunda cineva la topicul deschis pt ca ma gandeam ca ori se pastreaza confidentialitatea din partea unora,ori din neinformare....am zis sa incerc macar ca sa pot inchide un ochi la noapte

    In concluzie de postare : multumesc pentru cele care mi-ai raspuns la intrebari si m-au ajutat in mod real.

    Va urez zile racoroase!

    (p.s. daca mai sunt aspecte ce trebuie stiute, nu va sfitii sa-mi spuneti
    p.p.s. m-am uitat pe testul de cultura generala...f. tare pentru ca au intrebari din ce am facut eu tot liceul )
  •  
    • 310 mesaje
    5 Iul 2008, 11:15
    8 0
    Eu cunosc oameni care au intrat fara sa aiba vreun "spate" si nu inteleg de ce sa nu incerce macar.

    O experienta in plus nu strica niciodata, indiferent de rezultat!
  •  
    • 2439 mesaje
    16 Iul 2008, 17:39
    1 0
    :O Cat e salariul la Sephora??

    Incearca la Master, de ce nu?!
  •  
    • 1 mesaje
    12 Sep 2008, 15:35
    2 0
    Buna, si eu vreau sa dau in 2009 examenul pt adimterea la master la Sri...am o cunostinta..un baiat care este deja ofiter..nu a intrat pe bani sau pile pt ca e sarac..dar e ff destept..sper sa intru si eu cu toate ca pt fete sunt doar 30 locuri..dar nu-i nimik..incercarea moarte n-are..daca nu e vorba de bani sau de relatii eu zic ca merita incercarea...bafta tuturor celor care incearca!!!
  •  
    8 Oct 2008, 14:45
    2 1
    si eu vreau sa dau la anu la master la ANI, cred ca o sa vedem pe acolo, macar sa ne lasam si cate un nr de tel ceva Nici nu vreau sa ma gandesc cate femei o sa se inscrie pe cele 30 de locuri. Dar am auzit ceva care m-a cam dezamagit, ca cei de la SRI ar avea salarii mici de bugetari, stiti ceva despre asta?
  •  
    • 411 mesaje
    11 Oct 2008, 21:14
    0 0
    chanel_addict, ai lucrat la sephora? cum ai aplicat pt post? si ce salarii erau? se lucreaza si part time?

    scz de offtopic
  •  
    • 417 mesaje
    15 Oct 2008, 11:54
    1 1
    ma intereseaza si pe mine daca ati auzit pe undeva, cam cata strictete este la SRI si daca este in ansamblu un loc de munca placut. pe mine ma atrage foarte mult desi nu prea stiu ce as face acolo. aa, sa nu uit, oare se castiga bine? ma tenteaza foarte, foarte mult.
  •  
    • 6 mesaje
    15 Oct 2008, 12:26
    4 0
    Mda...toata lumea vrea la SRI...Nu conteaza ca nu avem habar de ce se face acolo, dar suna bine.
  •  
    • 11 mesaje
    10 Dec 2008, 12:11
    0 1
    Pai nu are nimeni habar ce se face acolo pentru ca nu se da public ... e o instutie a statului care are secretele ei ... daca te-ai interesa putin ai afla ca Serviciu Roman de Informatie, se mai ocupa printre altele si de traducerile unor texte oficiale, decripare sau chiar criptare, au departament de IT, etc, si daca u nu stii ce se intampla acolo mai bine ...

    aa si din cauza unui idiot sau idioata care pune intrebari de genul "se lucreaza si part time?" asta nu inseamna ca trebuie sa ii incluzi pe toti, si believe me, cei care au idee despre ce se intampla acolo, sau au trecut prin niste teste acolo, stiu mai multe decat iti poti imagina, dar nu au voie sa vorbeasca.

    Si pt cel care a intrebat de salarii. Nu sunt chiar mici salariile in schimb problema e cu cresterea salariului, creste foarte greu si foarte putin, in functie de vechime. Mie mi s-a oferit 2000, dar riscam ca dupa 1 an sa am 2100, ceea ce nu pot sa zic ca mi-a convenit.
  •  
    • 417 mesaje
    13 Dec 2008, 23:49
    0 1
    eu am intrebat de salariu, multumesc de raspuns... si anais, sau cum te cheama, daca nu ai nimic util de spus, abtine-te. si nu te mai mira atat.
  •  
    • 2 mesaje
    19 Ian 2009, 14:31
    2 1
    Pentru a lucra in acest serviciu trebuie sa fii dispus(a) sa faci ORICE si sa fii disponibil(a) ORICAND.Convenabil(?)Merita(?)Viata particulara nu exista......privat de anumite drepturi....Birocratie exista ca peste tot ...bani...nepotisme.....parea mea.....Nu visati ca luati cine stie ce salarii...si ca lucrati in conditii exceptionale fara sa faceti nimic........bla bla ...
  •  
    • 46 mesaje
    19 Ian 2009, 20:41
    1 1
    Plus ca te cerceteaza pana in maduva oaselor celei mai indepartate matusi....Trebuie sa fi avut un trecut fara pata, atat tu, cat si familia intreaga....Eu asa am auzit.