pielea sub bratului

•  
    • 151 mesaje
    1 Iul 2008, 17:51
    0 0
    buna,dragi eve
    am si eu o mare problema...pielea de la sub brat imi miroase chiar si dupa ce fac baie si sapunesc/frec locul acela chiar nu stiu ce sa mai fac...ma si imaginez persoana ideala din reclama aia cu rexona,dar...credeti-ma,nu-i placut sa iesi de la dus si locul respectiv inca si miroasa...bine,nu miroase incat sa se simta de catre altcineva,dar nasul meu de copi simte mirosul. incerc sa protejez zona seara,sa ma dau cu crema hidratanta (seara nu folosesc deodorant,las pielea sa respire).
    ca si deodorant folosesc secret si dove,ambele luate din austria,deci nu ce-i la noi pe piata....
    ce sa fac? ce sa folosesc?
    multumesc din suflet
  •  
    • 381 mesaje
    1 Iul 2008, 18:05
    0 0
    Este un topic pe-aici: "ajutor, transpiratia!"
  •  
    • 61 mesaje
    2 Iul 2008, 22:28
    0 0
    ambele nu sunt luate de aici, ambele sunt proaste... oricum, daca vrei uun deo bun incearca Mitchum..este foarte bun(48 h)..dar eu nu cred ca asta e problema ta de fapt...cred k este ceva pt care ar trebui sa apelezi la dermatolog
  •  
    • 3036 mesaje
    3 Iul 2008, 01:43
    0 0
    daca folosesti deodorante cu efect antiperspirant, inseamna ca ceea ce miroase sunt glandele sudoripare infundate cu sebum si transpiratie.

folosirea cremei hidratante nu cred ca ajuta, ba chiar am, asa, un feeling ca face chiar mai rau, pentru ca in loc sa dreneze porii, ii umple si din exterior, de parca nu ar fi deja sufocati de secretii din interior...
  •  
    • 827 mesaje
    3 Iul 2008, 09:19
    0 0
    Cred ca cel mai bine e sa apelezi la un dermatolog, poate ca glandele sudoripare sunt infundate sau ceva de genul acesta. Pielea curata, proaspat spalata nu ar trebui sa aiba nici un fel de miros. Renunta la creme hidratante sub brat, cred ca blocheaza si mai tare porii. Lasa pielea sa respire peste noapte iar dimineata spala-te din nou si aplica un deodorant fara aluminiu. Daca nu functioneaza, fuguta la medic.
  •  
    • 50 mesaje
    3 Iul 2008, 09:27
    0 0
    pai...incearca lady speed stick. mie mi se pare foarte bun. e mult mai bun decat un deodorant. daca nu functioneaza nici asta...fa-ti o programare la dermatolog si sigur se va gasi o solutie