Imi cade parul rau!

  •  
    • 2 mesaje
    27 Apr 2016, 11:03
    0 1
    Si eu am avut probleme cu caderea parului si mai nou incepeam sa fac si matreata, si am gasit niste produse de la Otium Estel, e o firma ruseasca, si am tinut un tratament cu niste fiole, era un ser vual in denumirea lor, si chiar au avut efect, La mine a functionat. Daca doriti va pot spune si de unde le-am luat in caz ca nu gasiti.
  •  
    • 137 mesaje
    27 Apr 2016, 11:34
    1 0
    Pentru par sanatos:

    http://www.eva.ro/sanatate/medicina-alternativa/sanatate-5-beneficii-dovedite-ale-uleiului-de-cocos-articol-99283.html?pagina=2

    Si cateva tratamente cu uleiuri naturale:

    http://www.eva.ro/frumusete/cosmetica/frumusete-7-uleiuri-naturale-care-fac-minuni-pentru-parul-tau-ce-efecte-au-articol-89329.html?pagina=1
  •  
    • 17 mesaje
    3 Mai 2016, 11:36
    0 0
    eu am ajuns sa folosesc doar produse organice, pentru ca din ce am citit sunt foarte multe chimicale in cele normale. de vopsit ma vopsesc cu mastey la gws organic beauty center, sau cu natulique, imi cumpar de la ei pentru acasa. de cand am trecut pe organic, parul nu imi mai cade ca inainte, mi s-a regenerat scalpul, nu mai fac scuame, sunt foarte multumita de ei. despre produse puteti citi mai multe pe www.gwsconcept.ro
  •  
    • 23 mesaje
    29 Iun 2016, 13:31
    0 0
    Utile sfaturile si recomandarile pentru stoparea caderii parului de pe acest forum. Din nefericire multi oameni e confrunta cu alopecia. Nu e o problema care sa puna in pericol sanatatea dar afecteaza stima de sine din cauza ca nu este prea estetica.
  •  
    • 137 mesaje
    29 Iun 2016, 14:22
    1 0
    laris10, ne bucuram ca gasesti utile sfaturile de pe acest forum si te mai asteptam aici!
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 15:57
    0 0
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.