Imi cade parul rau!

  •  
    • 5 mesaje
    12 Ian 2009, 15:54
    0 1
    LIFE CARE-produse pt cresterea parului,stopeaza caderea parului si favorizeaza cresterea acestuiain cazul afectiunilor determinate de:stres,alimentatie,medicamentatie ,fluctuatii hormonale,precum si de poluare si tratamente chimice(vopsit,,permanent).Creste rezistenta firului de par ,redandu-i frumusetea naturala ,volumul si stralucirea,actioneaza cu succes impotriva formarii matretii .
    Produsele sunt din plante(bi,de f buna calitate si la preturi accesibile.
    pt mai multe informatii la adresa:adinavelciov@yahoo.com
  •  
    • 62 mesaje
    31 Aug 2009, 11:34
    1 0
    am folosit samponul crescina regrow pt cadere severa, cu toate ca nu imi cadea parul sever ci asa si asa, dar m-am gandit ca e mai puternic cel pt cadere severa.In prima saptamana eram f fericita, pt ca nu imi mai cadeau decat 2 fire si asta doar la spalare.DUpa o luna a inceput sa imi cada ingrozitor si la pieptanat si la splatat umpleam cada de par, daca imi dau cu mana prin par raman cu ap.20 fire in mana, la fiecare trecere cu degetele prin par.Acum nu ma mai spal cu el, caderea a inceput sa se amelioreze de cand nu il mai folosesc.Oricum e vizibil rarit parul. Ma gandeam chiar sa ma reclam la protectia consumatorului sau chiar sa dau in judecata firma producatoare deoarece am ramas cu cateva fire in cap dupa ce am folosit porcaria lor de crescina care m-a "chelit" la doar 25 ani
  •  
    • 288 mesaje
    6 Sep 2009, 15:44
    0 0
    Am vazut ca au fost eve care au achizionat Forte Pharma Cheveux Expert . Cititi mai multe despre produs la :
    http://thingsbyms.blogspot.com/2009/08/expert-cheveux-forte-pharma.html
  •  
    • 288 mesaje
    13 Sep 2009, 11:16
    0 0
    LaPerla ... ne poti spune cum ti-a mers tratamentul cu Cheveux Expert ?
  •  
    • 123 mesaje
    14 Sep 2009, 18:25
    0 0
    Eu am avut probleme grave legate de caderea parului si am incercat anul trecut fiolele de la Revlon. O cutie cu 42 fiole a costat 180 ron (am cumparato de la expozitia de prod cosmetice de la Romexpo, care anul acesta se tine intre 17-20 sept) si m-a tinut cam 5 luni de zile...folosind cam 2 fiole pe sapt. Parul a incetat sa mai cada, si chiar dupa ce am terminat fiolele( febr 2009) totul este ok. De abia astept expo de sapt aceasta sa-mi cumpar din nou. Mai incercasem cu L'Oreal aminexil dar erau muuuult mai scumpe
    Pt mai multe detalii despre produse de par sau sfaturi puteti sa intrati pe www.chicprofie.com unde puteti city review-uri despre mai multe produse inainte sa le incercati
  •  
    • 45 mesaje
    15 Sep 2009, 14:06
    1 0
    Eu am scapat de aceasta problema cu vitamine de la Plafar; se numesc Vitamins for the Hair, e vreo 45 de RON flaconul si contine 65 de pastile. E f important sa se ia tot flaconul si sa nu fie intrerupt tratamentul la primele semne de ameliorare. Dupa tratament mi s-a regenerat extraordinar parul, ca se vedea un mic breton pe sub bretonul meu. Mentionez ca a inceput sa imi cada parul dupa nastere, desi am luat vitamine prenatale toata sarcina si inca cateva luni dupa; astea nu mi-au ajutat cu nimic la caderea parului. Acelasi rezultat mi l-a mai confirmat o prietena care are parul lung si nu prea des, tot cu vitamine de la Plafar care se numesc Miss Vitaal si trebuie luate 3 luni.
    Am o colega care s-a apucat de o saptamana de Vitamins for the Hair; va anunt in 2 luni daca a obtinut acelasi rezultat cu al meu.
    Succes!
  •  
    • 1 mesaje
    17 Sep 2013, 21:13
    0 0
    Buna, si eu am folosit fiolele cu ginseng, sunt f bune, le recomand tuturor. Eu n-am avut probleme prea mari, dar verisoara mea are parul f rar si-i cadea f mult par asa k i-am recomandat fiolele cu ginseng. Dupa ce le-a folosit 2 luni parul nu i-a mai cazut si chiar au inceput sa-i creasca suvite mici de par asa k eu zic k sunt cele mai bune pt problema caderii parului. O cutie costa 65 Ron si iti ajunge 3 luni. Folosesti cate o fiola pe sapatamana dupa ce te speli pe cap. Aplici la radacina fiola si masezi bn scalpul pt 10 min si lasi sa intre bn in piele continutul fiolei, fara sa te mai speli dupa .
    Sa nu uit, nu trebuie sa folosesti feonul pt uscare de asemenea
    Sper sa te ajute raspunul
  •  
    • 4 mesaje
    28 Sep 2013, 15:20
    0 0
    Buna , am nevoie de ajutor sau mai bine zis de ceva sfaturi ! Recent mi-am vopsit pentru prima data parul  nuanta de castaniu Palet nr 3 , si din cauza ca undeva era mai inkis , iar in alta parte parea o nuanta mai deschisa , am incercat peste 2 zile sa-l mai vopsesc inca odata cu aceeashi culoare , acum mi-a ieshit o culoare de brunet , iar la radacini parca putin roshietic , imi paaare foarte rau , shi ashi vrea sa stiu poate sunt metode naturale , sau ceva masti pentru indepartarea culorii inkise din par , vreau inapoi un castaniu ! Va multumesc mult !  
  •  
    • 9 mesaje
    17 Nov 2014, 09:55
    1 0
    Buna ziua, eu am incercat crema Iboderm impreuna cu samponul Dermopel, lotiunea tonica/fiolele R-Acrivo. Rezultatul este imediat. Incercati-l si voi o sa fiti multumiti.
  •  
    • 18 mesaje
    22 Nov 2014, 18:44
    0 0
    Si eu am avut probleme mari cu caderea parului dar am rezolvat-o cu fiolele de Dbullon care se aplica dupa fiecare spalare sin intaresc radacina (le-am luat de pe siteul dbullon.ro  si cu vitaminele centrum. In 2 saptamani n-am mai avut nicio problema.
  •  
    • 8 mesaje
    26 Nov 2014, 10:50
    0 0
    Lotiunea anticadere Keune, am luat de pe profesionalcosmetics.ro la pret f bun si am primit si mostre cadou. Mi se pare fff eficienta!
  •  
    • 8 mesaje
    28 Nov 2014, 11:03
    0 0
    Caderea parului reprezinta un fenomen destul de urat, dar partea buna e ca aceasta cadere poate fi stopata.
    Deficitul anumitor vitamine si minerale din corp sunt responsabile in mare parte de acest lucru. Din cauza asta, daca introducem in organism elementele necesare totul va reveni la normal.
    Uitati aici un link unde se discuta despre caderea parului
    http://forum.flu.ro/probleme_medicale_17/caderea_parului_197/discutie_20.html
  •  
    • 80 mesaje
    5 Dec 2014, 18:34
    0 0
    O solutie foarte buna impotriva caderii parului este tratamentul Nioxin, un tratament atat pentru par cat si pentru scalp. Folositi cu incredere Nioxin, am folosit si eu si a dat rezultate: http://www.azida.ro/Produse_cosmetice_par.php?pn=2
  •  
    • 687 mesaje
    11 Dec 2014, 09:50
    0 0
    Eu stiu ca matusa mea a avut o problema cu caderea parului, foarte multi ani in urma si s-a dus la un dermatolog care i-a recomandat injectii in scalp.
    Am auzit ca sunt dureroase dar dupa aceea nu a mai avut probleme.
    Am incercat sa aflu despre aceast tratament dar am auzit ca nu se mai gaseste pt ca nu s-a mai cerut...
  •  
    8 Ian 2015, 13:02
    0 0
    te-ai gandit si ca ii dai dintr-o data o cantitate mare de produse cosmetice si pastile in acelasi timp?

    daca nu luai nimic pana acum ceva timp, iar acum ii tot dai, sunt sanse ca organismul tau sa reactioneze urat la ele. ... mai sunt si sansele ca produsele sa nu fie bune...acum nu stiu ce sa iti zic

    daca la analize nu a iesit nimic, nu inseaman ca nu este ceva.... daca intr-adevar era o cadere sezoniera atunci trebuia sa incerci sa nu te dai cu nimi din ce nu foloseai pana atunci ca sa vezi cum merg lucrurile...

    ai incercat sa schimbi si produsele pe care le folosesti? sa mergi pe o gama mai...profesionala?

    citeste si despre produsele http://www.cosmeticeprofesionale.ro/categorii/masti-tratamente/110/Actiunepar:2 poate sunt mai ok decat ce folosesti tu... cu toate ca eu una as incerca o perioada fara sa ma dau cu nimic...ca sa vad daca este mai rau sau mai bine 
  •  
    • 3 mesaje
    30 Ian 2015, 16:33
    1 0
    Buna, eu am luat de la farmacie sampon cu biotina /(bio-b) si fiolele biotyne. nu-mi mai daca parul, si acum a inceput sa se regenereze.
  •  
    • 33 mesaje
    27 Feb 2015, 09:48
    0 0
    Si Follixinul poate sa fie util. Adevarul e ca exista atatea remedii impotriva caderii parului ca nu stii pe care sa-l alegi. O alimentatie cu cat mai multe proteine si vitamine e indicata in astfel de cazuri.

  •  
    • 5 mesaje
    5 Mar 2015, 16:27
    0 0
    buna si eu am folosit samponul bio-b impreuna cu lotiunea tonicak-20, fiolele k-20 chiar sunt rezultate cu produsele acestea de la Rueber.
  •  
    • 3 mesaje
    26 Mai 2015, 10:19
    0 0
    Si sampoanele pentru oprirea caderii parului sunt eficiente in astfel de cazuri. parerea mea e ca trebuie sa se actioneze rapid daca se vrea sa se remedieze situatia.
  •  
    • 5609 mesaje
    26 Mai 2015, 13:27
    1 0
    pigulea said:Si sampoanele pentru oprirea caderii parului sunt eficiente in astfel de cazuri. parerea mea e ca trebuie sa se actioneze rapid daca se vrea sa se remedieze situatia.

     
    sa-mi fie cu iertare, dar sampoanele nu intotdeauna sunt eficiente!
    daca motivul caderii parului este hormonal de exemplu, poti sa folosesti cele mai puternice sampoanem ca tot iti cade parul.
    Pentru asta, trebuie investigata cauza si tratata corespunzator, ca sa fixeze problema deficitara a caderii parului.