Caut un centru de chirurgie plastica

  •  
    • 2 mesaje
    25 Mar 2007, 11:15
    5 3
    Si eu il recomand tot pe domnul Marek Valcu la care am facut 3 mici interventii(rinoplastie(700E),marire sani(1700E) si buze (400E)).Rezultatele au fost mai mult decat satisfacatoare pt. preturile pe care le are dansul.
  •  
    • 2 mesaje
    25 Mar 2007, 11:18
    2 3
    persoanele interesate ma pot contacta pe mail anca_dobanici@yahoo.com daca doresc mai multe lamuriri si poze.
  •  
    • 476 mesaje
    14 Oct 2007, 16:43
    1 0
    franzela,cat te-a costat?
  •  
    • 2 mesaje
    8 Dec 2009, 15:07
    1 0
    Buna,am nevoie de niste informatii si am vazut ca esti la curent cu activitatea d-nei Jianu!Am deja programare pentru rinoplastie la un domn dr.incredibil de bun si o somitate in domeniu,dar este ft.ft.ft. scump,atunci un coleg extraordinar care tine ft. mult sa ma ajute,mi-a sugerat cu toata caldura sa merg la dansa si astazi o sa fac asta,macar pt. o consultatie!!De ieri,de cand am vb. cu el,stau pe forumul acesta si sunt destul de bulversata ,putin speriata si nu stiu ce sa fac,nu prea stiu daca sa raman la programarea initiala dar ft.scumpa sau sa merg la d-na Jianu!Te-ai operat la dansa?Sau stii pe cineva care a facut-o?Mi-ai fi de mare ajutor!!
  •  
    • 2 mesaje
    8 Dec 2009, 15:10
    2 0
    mesajul de mai devreme este pt.myway!!!Multumesc mult!
  •  
    • 131 mesaje
    12 Dec 2009, 14:51
    1 0
    Avril_lucy, spune-mi te rog( in caz ca mai intri pe forum ) daca ai facut interventia de slafuire a cicatricilor la Proestetica.
  •  
    • 2 mesaje
    14 Mar 2011, 10:17
    2 0

    50 lei in loc de 150 lei pentru o consultatie estetica + un discount  10% - 15 % in functie de interventia chirurgicala doar la Clinica Zone Medical Estet!

     

     www.teamdeals.ro

     

    TRATAMENTUL CICATRICILOR INESTETICE, CHELOIDE

    Tratamentul cicatricilor cheloide, hipertrofice, subdenivelate, postoperatorii, dupa cezariana. Sint prezentate pe scurt citeva metode din chirurgia estetica utilizate in tratamentul cicatricilor inestetice. Recomandam evaluarea individuala a fiecarui caz in parte pentru a alege metoda cea mai buna de tratament.

    RINOPLASTIA (RINOCORECTIA)
    Rinoplastia este interventia chirurgicala estetica care remodeleaza nasul. Este interventia cea mai complexa din chirurgia estetica necesitind o evaluare obiectiva a fiecarui caz in parte.Prezentam in acest articol citeva din principiile interventiei si recomandarile noastre in legatura cu rinoplastia.

    LIFTINGUL FACIAL
    Interventie chirurgicala estetica de reintinerire faciala , liftingul facial prezinta variate metode de realizare. Indicatia chirurgicala este pusa in momentul evaluarii pacientului(pacientei) tinind cont de factori obiectivi. Prezentam citeva din principiile liftingului facial, recomandari si contraindicatii. (Dati CLICK pentru a citi articolul)

    OTOPLASTIA
    Otoplastia sau corectia urechilor este o interventie frecventa in chirurgia estetica. Otoplastia implica o indicatie clara asupra elementelor ce trebuie corectate. Recomandarile noastre, indicatiile, contraindicatiile otoplastiei sint prezentate pe scurt in acest articol. Pentru detalii recomandam consultatia si evaluarea individuala a fiecarui caz in parte.

    BLEFAROPLASTIA.
    Blefaroplastia sau Chirurgia estetica a pleoapelor. Sint descrise principiile si indicatiile chirurgicacale ale blefaroplastiei .

    MARIREA BUZELOR CU ACID HIALURONIC
    Sint prezentate diferite tehnici de marire a buzelor cu Acid Hialuronic (Teosyal Kiss si Juvederm Ultra Smile) Alegerea metodei se face in urma consultatiei si evaluarii individuale tinind cont de dorinta pacientei si de posibilitatile tehnice

    LIPOSUCTIA
    Liposuctia (lipoaspiratia) este o interventie frecventa in chirurgia estetica corporala. Exista diverse metode de remodelare cu indicatii precise si rezultate previzibile.Prezentam aici citeva din principiile liposuctiei.

    RIDICAREA SANILOR ( MASTOPEXIA)
    Ridicarea sanilor sau mastopexia este una din interventiile cele mai solicitate din chirurgia estetica. Mastopexia (ridicarea sanilor) este o interventie chirurgicala reconstructiva care remodeleaza si confera sanului un aspect natural cit mai aproape de normal. Prezentam in acest articol citeva detalii despre mastopexie si citeva cazuri exemplificate prin poze pre si postoperatorii

    MICSORAREA SANILOR . REDUCTIA MAMARA
    Micsorarea sanilor sau reductia mamara este o interventie de chirurgie estetica care implica remodelarea sanilor mari, ptozati,inestetici. Sint prezentate indicatiile, contraindicatiile, precautiile si recomandarile care insotesc aceasta interventie. Poze efectuate pre si postoperator ale unor cazuri de mamoplastie de reductie.

    MARIREA SANILOR CU IMPLANTURI MAMARE 
    Marirea sanilor cu implanturi mamare (proteze mamare). Este descrisa procedura de marire a sanilor cu implanturi mamare MENTOR , indicatiile,contraindicatiile si recomandarile aferente acestei interventii chirurgicale precum si prezentarea catorva cazuri (pre si postoperator) .

    TRATAMENTUL CHIRURGICAL AL TUMORILOR CUTANATE
    Tratamentul chirurgical al tumorilor cutanate, nevi pigmentari ( alunite ), veruci, keratoza seboreica.principii chirurgicale ,indicatii si recomandari)

    LABIOPLASTIA
    Labioplastia sauChirurgia estetica a organelor genitale feminine externe. Micsorarea labiilor.Sint prezentate principiile labioplastiei,indicatii si recomandari.

    LIPOFILLING FACIAL . MICROLIPOFILLINGUL FACIAL
    Lipofillingul facial sau liftingul facial nechirurgical prin injectarea de grasime proprie.Indicatii,recomandari si rezultate estetice.

    TRATAMENTUL RIDURILOR FACIALE CU ACID HIALURONIC

    Acid Hialuronic (TEOSYAL, JUVEDERM)

     

    CHIRURGIE PLASTICA SI RECONSTRUCTIVA

    Boala Dupuytren, Cicatrici, Sechele dupa Arsuri, Chirurgia Mainii ( tendoane,nervi,malformatii congenitale), Tumori cutanate si de parti moi, Sindrom de Canal Carpian

     

    TRATAMENTUL RIDURILOR CU TOXINA BOTULINICA (BOTOX)

    Microinjectii cu Botox pentru ridurile fetei

     

    PEELING CHIMIC

    Atenuarea ridurilor faciale, corectia cicatricilor dupa acnee, lifting nechirurgical prin peeling chimic

     

    TRATAMENTE ESTETICE FACIALE NECHIRURGICALE

    Tratamente estetice profesionale antiimbatrinire

     

    MEZOTERAPIA (TRATAMENTUL CELULITEI)

    Tratamentul celulitei prin mezoterapie

     

    TRATAMENTUL RIDURILOR CU ACID HIALURONIC

    Teosyal First Line, Teosyal Deep Line in tratamentul ridurilor

     

    MEZOTERAPIE FACIALA

    Reintinerire faciala nechirurgicala, lifting nechirurgical prin mezoterapie faciala

    Medicul are dreptul de a nu efectua interventia pentru care pacienta a beneficiat de oferta daca considera ca exista contraindicatii medicale sau de alta natura de a prejudicia rezultatul interventiei.

  •  
    • 1 mesaje
    3 Iul 2011, 17:49
    1 0

    Buna fetelor, am fost si eu la D-nul Dr. Dan Calota, m-am operat (implante mamare) miercuri si recuperarea a fost extraordinar de rapida, adica eu sambata am fost la o pertecere. Adoa zi a fost un pic mai dureroasa insa pot sa va spun ca in comparatie cu cele doua nasteri normale pe care le am la activ este ca o taietura usoara la deget. Clinica este foarte frumoasa, toata lumea te trateaza ca pe un bibelou iar D-nul doctor este un adevarat profesionist. Va spun cu toata inima ca daca doriti sa apelati la o astfel de operatie va indrum catre clinica Nordestetica si D-nul Dr. Dan Calota!

  •  
    • 2 mesaje
    4 Iul 2012, 14:46
    1 1
    Fetelor, ma intereseaza si pe mine sa aflu cam cat costa o marire de sani. Am 30 de ani si nu am prea mai avut grija sa ma duc la sala sa imi tonifiez si ridic sanii iar acum arata cam urat. Am auzit ca un doctor in bun, specializat in chirurgie plastica este dl.dr. Calin Dobos care lucreaza la centrul medical http://www.drdoboscalin.ro/ . Voi stiti ceva de serviciile dumnealui?
  •  
    • 10 mesaje
    5 Iul 2012, 11:53
    0 0
    nicole28 said:Dragile mele Eve,
    Am o MARE rugaminte.
    As dori sa stiu, in masura in care cunoasteti, numele unui centru de chirurgie plastica bun din Bucuresti.
    In urma unei probleme de sanatate care aproape m-a costat viata, am ramas cu niste cicatrici urate, care ma fac sa ma simt foarte nesigura pe mine in fata oricarui barbat. Am incercat sa ma impac cu ideea, dar nu reusesc. Am ajuns la concluzia ca ar trebui sa incerc o operatie estetica, desi, sincer, ma sperie si ideea si preturile (eu nu castig prea mult..). Dar nu as vrea sa ajung la un doctor care sa-mi ceara multi bani si sa nu-mi rezolve problema (caci am auzit si povesti din astea).
    Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat, pentru ca, sincer, sunt destul de disperata.
    Va multumesc.



    Nicole,

    asa cum ai avut rabdare pana acum, asa trebuie sa ai si pe viitor. eu ti-l recomand cu mare drag pe medicul estetician la care merg si eu. este vorma de doctorul morad iancu. are cabinet pe dorobanti. stiu ca la dumnealui consultatia este gratuita. este bine de mers si de aflat exact tratamentul de care ai nevoie.
    pana la urma, pentru orice exista solutii. te rog sa ai incredere in tine !

     

  •  
    • 14 mesaje
    7 Mar 2013, 16:57
    2 0
    buna! iti recomand as mergi la doamna doctor adina alberts. eu am apelat la dansa si sunt foarte multumita! http://bit.ly/W7VXk6 e linkul clinicii ei si poti sa ii ceri acolo informatii, raspunde. pupici
  •  
    • 3 mesaje
    14 Mai 2013, 09:23
    0 0
    Incearca si aici http://www.drflorinjuravle.ro/contact.html
  •  
    • 2 mesaje
    12 Aug 2013, 13:46
    2 0
    s-a operat cineva la dr Lascar? am auzit ca este cel mai bun!
  •  
    • 2 mesaje
    12 Apr 2014, 01:32
    9 5
    Buna! Evitati dr Ina Isac pe langa faptu ca mi-a distrus corpu mi-a cerut bani pt orice porcarie,bani de care nu a pomenit inainte de operatie.Mi-am refacut operatia la Dr Dragos Zamfirescu(mana dreapta a prof Dr Ioan Lascar) un Dr extraordinar si are preturi mai mult decat accesibileDupa operatia la Dna Dr Ina Isac am avut niste dureri groaznice abia dupa 3sap am putut sa ies din casa pe cand dupa operatia La Dr. Zamfirescu a doua zi am fost singura la cumparaturi....
  •  
    • 2 mesaje
    12 Apr 2014, 01:38
    4 0
    Va recomand cel mai bun Dr Dragos Zamfirescu clinica Zetta.Am o operatie de care sunt foarte multumitaaa si la Dr Marek Valcu insa preturile sunt mult mai mari,am vrut sa-mi scot o cicatrice la dansu si imi cerea in jur de 2000€ iar Dn Dr Zamfirescu mi-a cerut 350€
  •  
    • 5609 mesaje
    12 Apr 2014, 02:15
    2 2
    raisaalisa said:Buna! Evitati dr Ina Isac pe langa faptu ca mi-a distrus corpu mi-a cerut bani pt orice porcarie,bani de care nu a pomenit inainte de operatie.Mi-am refacut operatia la Dr Dragos Zamfirescu(mana dreapta a prof Dr Ioan Lascar) un Dr extraordinar si are preturi mai mult decat accesibileDupa operatia la Dna Dr Ina Isac am avut niste dureri groaznice abia dupa 3sap am putut sa ies din casa pe cand dupa operatia La Dr. Zamfirescu a doua zi am fost singura la cumparaturi....

     
    Sa inteleg ca tu ai facut operatie la ambii doctori doar ca sa poti sa faci o comparatie de pret acum?!
    Sau faci reclama ieftina la doctorul Zamfirescu?

     

  •  
    • 4 mesaje
    6 Mai 2014, 14:03
    0 0
    esthera.ro clinica ok
     
  •  
    • 66 mesaje
    27 Aug 2014, 14:06
    0 0
    buna, mergi la dr dobos, este un medic foarte bun si face toate tipurile de operatii. gasesti la el pe site si preturile pentru interventii si poze before/after. succes! http://www.drdoboscalin.ro/preturi/
  •  
    • 24 mesaje
    1 Sep 2014, 19:01
    4 0
    Irinuk_Marin said:buna, mergi la dr dobos, este un medic foarte bun si face toate tipurile de operatii. gasesti la el pe site si preturile pentru interventii si poze before/after. succes! http://www.drdoboscalin.ro/preturi/

     
     Din cate am vazut eu pe la TV, Dobos asta de care ai pomenit ar fi unu care a omorat o femeie caruia ii facuse liposuptie, incident in urma caruia s-a aflat ca el nu avea drept sa practice aceasta meserie Adevarat sau nu, eu una as ocoli acest doctor...

  •  
    • 1 mesaje
    7 Apr 2015, 15:04
    1 0
    Buna fetelor!

    Eu vara trecuta am facut implant mamar prin Estethica Atasehir in turcia si sunt foarte multumita de rezultate. A fost un pic mai scump decat unele clinici din ro m-am simtit in siguranta cat am fost acolo.
    http://www.flymedi.com/ro/estethica-atasehir/5 aici sunt si preturile pentru marire buze, ce vreau sa fac pe la sfarsitul lui mai anul acesta. Sa nu va faceti griji de bilet de avion sau transport acolo ca se ocupa ei de tot, cazare, transport, ce aranjamente trebuie facute.
    Sa ne auzim cu bine!
    O sa revin si cu cateva poze daca vreti sa vedeti!