Caut un centru de chirurgie plastica

  •  
    • 1 mesaje
    23 Apr 2004, 16:36
    0 0
    Dragile mele Eve,
    Am o MARE rugaminte.
    As dori sa stiu, in masura in care cunoasteti, numele unui centru de chirurgie plastica bun din Bucuresti.
    In urma unei probleme de sanatate care aproape m-a costat viata, am ramas cu niste cicatrici urate, care ma fac sa ma simt foarte nesigura pe mine in fata oricarui barbat. Am incercat sa ma impac cu ideea, dar nu reusesc. Am ajuns la concluzia ca ar trebui sa incerc o operatie estetica, desi, sincer, ma sperie si ideea si preturile (eu nu castig prea mult..). Dar nu as vrea sa ajung la un doctor care sa-mi ceara multi bani si sa nu-mi rezolve problema (caci am auzit si povesti din astea).
    Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat, pentru ca, sincer, sunt destul de disperata.
    Va multumesc.
  •  
    • 765 mesaje
    24 Apr 2004, 22:29
    0 0
    Buna,
    Despre preturi nu stiu sa spun mare lucru, dar un centru de chirurgie plastica este Clinica PROESTETICA unde opereaza dr. Dana Jianu.
    Intra la adresa www.proestetica.ro si vei avea mai multe informatii.
  •  
    • 102 mesaje
    25 Apr 2004, 17:57
    2 0
    intra pe www.nordestetica.ro. e pe la Gara de nord...
    si acolo opereaza dr. Dan Calota, e super...
  •  
    • 425 mesaje
    26 Apr 2004, 10:36
    0 0
    are cineva idee cat poate costa o operatie de liposuctie pe suprafata mica? (zona coapsa superioara, cuta de grasime de 3 cm inaltime si 5 cm lungime)...desi am slabit, asta e singura zona care nu cedeaza eforturilor de masaj, impachetari, etc..o am de la 15 ani acolo...
  •  
    • 102 mesaje
    28 Apr 2004, 09:13
    2 0
    poti afla daca dai telefon la 0724656273,312 87 98 sau email la programari@nordestetica.ro.
    da telefon ca n-ai ce pierde ,intreaba de dr. Dan Calota.pupic
  •  
    • 28 mesaje
    28 Apr 2004, 09:20
    1 0
    buna. si eu am auzit lucruri bune despre PROESTETICA, si am mai auzit si despre DERMASTYLE. amandoua au pagini pe net, poti afla multe detalii despre orice operatie te intereseaza.
  •  
    • 102 mesaje
    28 Apr 2004, 09:24
    0 0
    centrul Proestetica e cel mai tare din tara,e super buna dr. Dana Jianu,insa au si preturi pe masura.
  •  
    • 71 mesaje
    28 Apr 2004, 10:08
    2 0
    Stiu ca o consultatie la Proestetica, costa 700.000 si operatia de lipoabsorbtie variaza intre 150 si 1400 Euro
  •  
    • 23 mesaje
    21 Mai 2005, 14:16
    1 0
    mirela ce sti in legatura cu Proestetica?Eu vreau sa apelez la acel salon ca sa scap de cicatricile postacneice prin "slefuire".de ce ti se pare bun salonu.Sti cumva ce rezulate voi avea dupa tratamente?Dr Dana mi`a spus ca pretu variaza intre 10-14 milioane.Asta sa fie pretu final?Crezi ca dupa ce`mi fac tratamentele, tenu va fi asa cum mi l`am dorit dintotdeauna:catifelat sia fara nici un semn pe fata?Te rog sa`mi raspunzi ,ca sa am si eu idee pe ce mana merg.Multumesc
  •  
    • 449 mesaje
    21 Mai 2005, 16:29
    0 1
    salut, am deschis un nou subiect, lifting facial, si v-as ruga, daca stiti cam cat cer medicii din românia pentru o astfel de interventie. am o prietena suedeza care vrea sa-si faca interventia la un pret mai redus. eu am zis ca la noi in românia preturile sunt mai mici decat aici la ei. oare asa o fi sau ma insel??
    multumiri anticipate!
    //vendi
  •  
    • 27 mesaje
    21 Mai 2005, 18:06
    0 0
    eu am auzit de centrul de chirurgie al prof Ioan Lascar. e un super doctor, dar si extraordinar de sufletist. este catalogat printe cei mai buni din europa.doar ati vazut la tv cum a operat tumora gigant.
    dar eu am auzit de el de la un bun amic de al meu, care a avut un accident oribil si l-a reparat destul de bine. si eu ma gandeam sa -mi fac o liposuctie ca am un colac in jurul burtii si nu prea stiu cum sa scap de el.
  •  
    • 158 mesaje
    21 Mai 2005, 20:21
    1 0
    Fetelor va spun eu un salon superbun - Aestheticline, au si site www.aestheticline.ro, costa 500.000 o consultatie fata de 700.000 la Proestetica. Multi pupici.
  •  
    • 83 mesaje
    21 Mai 2005, 22:55
    1 1
    Clinica Silhouette, Dr Marek valcu. Este cel mai ieftin dintre cei buni..
    Am fost la un consult saptamana asta, si mi se pare un om deosebit de ..uman, sociabil, glumet, nu te face sa te simti o sursa de venit..
    Proestetica..uhmm, este foarte scump
    numai un consult costa 1 milion...
    la silhouette costa 500 de mii...
    uite aici nr de telef de la Silhouette 233 98 38, 233 98 48
    www.operatiiestetice.ro
    Sper ca ti-am fost de folos...
  •  
    • 23 mesaje
    22 Mai 2005, 11:00
    0 1
    Fetelor,m`am interesat de tratamentul pentr "slefuirea cicatricilor" si d`na doctor mi`a spus k pretul este de 10-14mil.Asta sa fie pretu final?sau numai o parte?Credeti ca dupa inteventie, tenu meu va mai avea probleme cu semnele,(cicatricile postacneice)?Ce parere aveti despre aceasta?Va rog sa ma sfatuiti, mai sunt 2-3 sapt pana ma duc la Poestetica ptr dermabraziune si as dori sa aflu si eu mai multe detalii despre acest Salon.
  •  
    • 89 mesaje
    22 Mai 2005, 20:29
    0 1
    oilie, parerea mea e sa nu iti faci lipo, eu mi-am facut si acum regret.
  •  
    • 1 mesaje
    24 Iul 2005, 13:42
    1 0
    de ce regreti acum? si eu as vrea sa fac, dar inca ma interesez cre sunt riscurile si care sunt avantajele...
  •  
    • 8 mesaje
    25 Iul 2005, 21:55
    0 1
    hi avril
  •  
    • 38 mesaje
    27 Iul 2005, 00:23
    1 1
    Cu Dr. Bratu mergi pe mana sigura. E p
    resedintele Societatii Romane de Chirurgie Plastica, Reparatorie si Estetica, membru al Academiei Europene de Chirurgie Estetica are peste 12 000 de operatii la "activ" si 7 in premiera nationala. Dar mai multe detalii sunt
    pe http://www.brol.ro/Prof_dr_Bratu.htm . Vestea buna e ca el colaboreaza si cu o clinica din Buc. SmartClinics (www.smartclinics.r.Problema e ca
    el mai si pleaca pe afara (tot pt chirurgie) si programarea se face in functie de acest lucru.
  •  
    • 91 mesaje
    27 Iul 2005, 08:39
    0 0
    Buna tuturor!Eu sunt Oana si imi pare bine sa va cunosc!
    In legatura cu intrebarea ta.
    Iti recomand cu caldura pe dr.Badoiu de la Spitalul de la Piata Ion Mihalache (fost 1 mai)vis s vis de liceul de Informatica.Parca Agripa Ionescu (sper sa nu gresesc).Este spitalui SRI.Doctorul este un om nemaipomenit, eu mi-am scos la el 4 alunite acum 2 ani si m-a chemat sa-mi faca si estetica, dar am tot amanat.Il gasesti in fiecare dimineata la ora 8.Te pup
  •  
    • 13 mesaje
    28 Iul 2005, 13:07
    0 0
    eu am avut nevoie de un retus plastic + deviatie de sept, si pentru k nu mi-am permis sa merg la un centru ultramodern si ultrascump, la sfatul unui medic(ruda ) am fost la Prof.Dr.SARAFOLEANU (TATAL).Activeaza la Spitalul Sfanta Maria, la etajul 3.Este un om deosebit, nu am avut dureri, nu am avut vanatai decat 3 zile in loc de o luna sau doua (asta pentru k are o mana deosebita, are experienta, bla,bla,bla),Pt.mai mule detalii scrie-mi pe adresa nitoielena@yahoo.com si dak vrei merg cu tine pt.prima oara.Are si cabinet particular.Aaaaaaaaa, dak n-ai incredere k e in varsta, poti apela la fiul, care am inteles k l-a s intrecut pe tatal lui.Succes!