Cearcane

  •  
    • 1144 mesaje
    25 Feb 2009, 18:29
    0 0
    Ce fel de interventie ai suferit?
  •  
    • 63 mesaje
    25 Feb 2009, 19:32
    0 0
    am avut un salon unde faceam si tratamente (am facut scoala de cosmetica), lucrez cu gigi cosmetics si am vazut o diminuare SPECTACULOASA la o prietena careia i-am factut tratamentul complet de ochi eye -care (plus o "smecherie" cu gelul folosit si pe post de masca rece) . a 2-a zi desi dormise putin i s-au atenuat VIZIBIL (de obicei le are intinse spre obraz).
    E greu sa spun ca e o solutie pt oricine. Insa daca iei produsele in cantitate "de salon ' si ti le aplici singura iese mult mai ieftin decat ce preturi am vazut pe forumul asta. In mod normal nu poti insa sa cumperi asa daca nu esti de meserie.... Serul oricum e fantastic, il vand ca painea calda, "am corupt" aproape toate prietenele si clientele, mai ales ca e si antirid si de albire.
    PROBLEMA DE TRATAT IN PRIMUL RAND E UNA INTERNA. e adevarat ca eu cred si in miracole cosmetice, dupa ce am vazut ca maica-mea (are o varsta respectabila) a intinerit INCREDIBIL (s-au dimnuat pete, riduri adanci etc) cu serul gigi inlocuitor de botox. sau dupa ce o clienta a folosit o crema cu perle de la Premier (tot ceva profesional) si intr-o saptaman i s-au dimnuat petele de soare (vechi )
    Eu zic ca meirta incercat cu ceva tratamente (profi daca s poate) pana la interventii mai dure totusi riscante. SI DE VAZUT CAUZA INTERNA!!!
    daca ma gandesc poate si ultrasunetele au efect, eu am la aparat si capat pt contur ochi, l-am folosit doar pt mine insa.
  •  
    • 112 mesaje
    25 Feb 2009, 20:27
    0 1
    Ruxandra, imi spui si mie cum se numeste acel ser despre care spui ca e foarte bun?am o prietena care pleaca saptamana viitoare in Israel si ar putea sa mi-l ia chiar de acolo.ce-mi mai recomanzi din gama Gigi pentru ten uscat?multumesc mult.
  •  
    • 63 mesaje
    26 Feb 2009, 21:39
    0 0
    scrie-mi pe ruxi_a@yahoo.com
  •  
    • 175 mesaje
    26 Feb 2009, 21:57
    0 0
    Ruxandra chiar trebuie sa-ti faci reclama dandu-ti mailul la mai toate postarile?
    As aprecia o adresa a unui furnizor, un site, chiar trebuie sa obtinem ceva de pe urma fetelor.Nu vreau sa te jignesc, insa daca doresti sa ajuti pe cineva nu incerci sa-i vinzi neaparat ceva.
  •  
    • 63 mesaje
    19 Mar 2009, 14:46
    0 0
    nu ma jignesti... e adevarat ca sunt disperata sa imi vand vopselele de par pt ca am cumparat cu duiumul(dar am ascris un topic exact cu asta) , cosmetice insa nu am pe stoc , si nu vand decat pe comanda( cu avans, deci practic doar la cunoscuti..)
    insa nu stau toata ziua sa intru pe forum, chia mai am si altceva de facut. I-am scris mai demult raspunsul celei care m aintrebat ,chiar nu cred ca am incercat sa ii vand ceva (dar asta poate ea sa confirme). Eu nu fac comenzi pe site, am cautat insa ca sa nu zici ca nu raspund la topic....
    www.gigi.co.il/En/default.asp
    si am gasit
    www.veronique.ro/producatori/7-gigi-cosmetics.html care vand la noi, pretul la ce am vazut cam cu 20 % mai mult dar asta e.
  •  
    • 84 mesaje
    20 Mar 2009, 22:40
    0 0
    ruxandra,serul ptr.cearcane de la ce firma e?si cam cat costa?eu sunt disperata cu cearcanele.am si fata f alba(
  •  
    • 25 mesaje
    20 Mar 2009, 23:06
    0 0
    Ruxandra, ca-ti faci sau nu reclama eu iti multumesc pentru informatii. Spune-mi daca ai si ceva cu efecte bune pe cuperoza.
  •  
    • 63 mesaje
    10 Apr 2009, 17:30
    0 0
    plz scrie-ti-mi si pe mail macar sa stiu ca mi-ati dat mesaj
    pt cearcane de la Gigi cosmetics. Iar serul in combinatie cu masca CHIAR atenueaza RIDURILE . am vazut asta la cumnata mea.
    pt cuperoza.... pb e mai complicata cred eu, de trecut nu trec decat cu laser.
    Oricum tot de vazut cauzele interne- pb cu circulatia, atentie la alimentatie, sa evitam trecerile cald-rece(clima e cum e , la noi in tara majoritatea are un inceput de cuperoza), nu sauna, bai f calde, nu alcool, fumat. Neaprat crema d zi cu factor solar, si iarna, de fapt asta e obligatoriu pt oricine. Aloe am inteles ca ajuta, produse calmante, oricum. firmele cu care am lucrat sunt din israel, cred ca ei nu au pb cu cuperoza si nu au game specifice, din cate stiu eu. Alte produse profesionale- nu stiu la ce game aveti voi acces, sa va recomand. Asa stiu de Guinot sau Sothys, (scumpe insa)
    nu stiu cat te-au ajutat informatiile, mai mult nu stiu.
  •  
    • 8 mesaje
    12 Apr 2009, 08:40
    0 0
    ai auzit de crema ptr hemoroizi??? folosesteo seara de seara la culcare..e un truc mai vechi care mie mi a cazut bine
  •  
    • 1 mesaje
    2 Iun 2014, 16:29
    0 0
    Buna Romania dinpacate am si eu cearcăne si le puteti sa le. Scoateti doar prin somn
  •  
    • 199 mesaje
    31 Mar 2017, 11:47
    0 0

    Mie mi-a pasat intotdeauna de aspectul fizic si am incercat sa aleg de fiecare data numai tratamente sanatoase, care sa nu afecte in niciun fel. Chiar daca ma chinuiam de ceva timp sa scap de cearcane, nu am reusit pana in momentul in care o prietena mi-a spus despre un tratament cu acid hialuronic. Imi era frica de injectare, dar m-am interesat si rezultatele erau foarte bune, tratamentul noninvaziv si am acceptat. Teosyal Pure Sense Redensity Eyes  este visul oricarei femei, un tratament care elimina cearcanele, cred ca cele mai enervante semne de pe fata. Am ramas fara cuvinte odata ce tratamentul si-a aratat rezultatele. Merita.

  •  
    • 38 mesaje
    5 Mai 2017, 10:37
    0 0
    Eu am inceput sa folosesc de 3 zile pentru cearcane un ser ce se cheama Pure. Parca se observa ceva modificari in bine.
  •  
    • 24 mesaje
    18 Sep 2017, 10:15
    0 0
    In cat timp a dat randament produsul asta? Ti-a produs vreun efect secundar produsul asta?
  •  
    • 7 mesaje
    27 Sep 2017, 16:23
    0 0
    Eu fac cure de ozonoterapie la dl dr Baican, care sunt extrem de bune pentru cearcane si pentru intregul ten. In functie de cat de accentuate sunt, pot fi rezolvate chiar si dintr-o singura sedinta Oricum, indiferent de gravitate, rezultatele se vad dupa prima sedinta. Iti recomand cu mare, mare incredere, testat pe propria piele.
  •  
    • 127 mesaje
    10 Oct 2017, 17:26
    0 0

    Buna! M-am confruntat si eu destul de mult timp cu problema cearcanelor. Recent am descoperit un tratament de la Bottega Verde si pana acum pare sa aiba efect. Va recomand cu drag! Este un gel pentru cearcane cu orez , soia si drojdie. Eu momentan il comand direct de pe site, iar coletul vine uneori chiar si a doua zi, depinde de stocul pe care il au.

  •  
    • 64 mesaje
    12 Oct 2017, 11:11
    0 0
    Pentru cearcane foarte util e si produsul impreskin. Am citit cateva pareri destul de interesante despre produsul acesta.

  •  
    • 170 mesaje
    11 Dec 2017, 10:24
    0 0
    Iti recomand produsul acesta de la Pevonia: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/ser-lifting-pentru-riduri-si-cearcane-prezente-in-zona-periocularacollastin-eye-contour-2298.html