Cearcane

  •  
    • 10 mesaje
    5 Iun 2008, 10:52
    0 0
    Buna fetelor, am o problema cam de cativa ani am niste cearcane, mi-e si jena sa ies pe strada, am incercat tot felul de creme, tratamente, si singura solutie esti operatia, numai ca poate sa apare probleme din cate mi-a spus doctorul, voi aveti vreun leac natural??
  •  
    • 381 mesaje
    5 Iun 2008, 11:00
    0 0
    Anticearcan nu ai incercat?
    Sau n-a mers?

    Poate ai ceva organic...ti-ai facut analize?
  •  
    • 528 mesaje
    5 Iun 2008, 15:14
    0 0
    ce fel de operatie? unde, cum, cat costa? ce probleme pot aparea? .... si eu am cearcane de cand eram copil, le mostenesc de la tata. si nu, nu trec cu nimic
  •  
    • 1144 mesaje
    5 Iun 2008, 15:16
    0 0
    Probabil ca tu ai cearcane asemanatoare pungilor de sub ochi. N-am prea auzit de operatie pt cearcanele foarte inchise la culoare...Sau chiar exista asa ceva? (ca ma bag si eu la minunatia asta )
  •  
    • 60 mesaje
    5 Iun 2008, 18:15
    0 0
    Pt cearcanele f. inchise la culoare poti incerca sa tratezi cu Hylexin produs de Bremenn Research Labs, insa pt 23ml costa cam 100$.Foarte costisitor, dar si eficient
  •  
    • 711 mesaje
    5 Iun 2008, 22:07
    0 0
    Operatie? da mai multe detalii plz k vreau si eu
  •  
    • 1144 mesaje
    5 Iun 2008, 22:30
    0 0
    Da, Hylexin-ul ala l-am vazut la Sephora. Il avem de cativa ani, dar pretul n-a scazut deloc, tot 3 mil jumate costa As vrea sa mi-l iau si eu, insa mi se pare mult prea scump. Mai ales ca am auzit si multe pareri contra. Desi, cred ca pana la urma o sa incerc si crema asta, n-am ce pierde. Am facut o multime de riduri sub ochi din cauza numeroaselor anticearcane pe care le-am folosit de-a lungul timpului Dar de operatia pt astfel de cearcane chiar n-am auzit...In schimb, am auzit de niste injectii (de fapt, am vazut mai demult, la emisiunea Oanei Cuzin. Despre astea stiti ceva? Cu ce se fac? Cat costa?
  •  
    • 60 mesaje
    6 Iun 2008, 01:16
    0 0
    100$ fac cam 240 lei...si tu zici ca vrei sa iei din Sephora cu 350? /
  •  
    • 3354 mesaje
    6 Iun 2008, 10:40
    0 0
    mai bine mergi la ecografie, sigur ai pietre sau nisip la rinichi...

    incearca sa tratezi cauza, nu efectul...

    eu am de multi ani - am avut si pietre, acum am doar nisip -

    problema e sigur de la unul din organele intrene, parca auzeam ca si inima da cearcane...

    fa-ti un control, mai bine... iar de operatie... nu stiu eu as zice sa te mai gandesti... zona ochilor e prea sensibila pentru o operatie estetica...
  •  
    • 1144 mesaje
    6 Iun 2008, 10:59
    0 0
    Chanel, da, in Sephora costa 340 si ceva de lei. Deci aproape 3 mil jumate. Poate s-a mai ieftinit intre timp, nu stiu, insa eu am fost acum o luna acolo si tot atat costa.
  •  
    • 10 mesaje
    6 Iun 2008, 11:16
    0 0
    Da sunt inchise la culoare, dorm toata noapte si cand ma trezesc dimineata parca nu am mai dormit de zile intregi, daca m-a chemat si seful in birou si m-a intrebat de cand ma droghez, e chiar jenant, operatia exista se cheama bleforoplastie,cred, costa in jur de 1000 euros, chestia e ca problemele care pot aparea sunt ca ochii sa nu mai poate fabrica lichidul care umidif.ochiul scuze daca nu ma exprim bine,doctorul mi-a spus ca e un risc, dar sincer as lua riscul asta. Hylexin am incercat nu prea imi reuseste, si mai ales ca e scump.
  •  
    • 1144 mesaje
    6 Iun 2008, 14:23
    0 0
    Jenny, dar riscul acela, oricat de mici ar fi sansele sa se intample, mi se pare extrem de grav. Cum sa nu mai poata ochiul sa-si secrete apa a lui? Nu o sa te simti apoi ciudat? Plus ca mai costa si o multime de bani operatia asta...Dar de injectiile alea ai auzit? Se injecteaza nu stiu ce substanta si, astfel, culoarea inchisa a cearcanelor e diminuata serios. Eu am vazut asta mai demult la emisiunea Oanei Cuzino. Din pacate, nu am fost pe faza inca de la inceput, am prins numai ultimele secunde. Ma intereseaza si pe mine chestiunea aceasta, pt ca si eu am niste cearcane urate de care mi-e foarte rusine.
  •  
    • 60 mesaje
    6 Iun 2008, 17:19
    0 0
    scumpa, daca vrei vorbesc cu o ruda sa trimita Hylexin-ul pt tine si nu e nevoie sa mai dai atatia bani
  •  
    • 2297 mesaje
    6 Iun 2008, 18:07
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1144 mesaje
    6 Iun 2008, 20:18
    0 0
    Censky, ai si tu dreptate. Sunt unele persoane care chiar nu au ce sa le faca, s-au nascut cu ele si le vor avea toata viata. Eu am impresia ca ale mele s-au cam accentuat in ultima vreme, deci e posibil sa am probleme interne (pt analizele astea ar trebui sa ma duc la endocrinolog, nu?)
    Jenny, daca ai spus ca ai niste cearcane atat de urate si daca nu ti se trag de la anumite probleme de sanatate, inseamna ca sunt genetice, nu?
    Chanel, nu e cazul ca fii rautacioasa, ca nu cred ca te-am atacat in vreun fel. Daca vreau intr-adevar crema aia, mi-o cumpar singura. Chestia e ca nu mai cred in astfel de creme minune, am incercat nenumarate, care tot asa, promiteau tot felul de chestii, insa niciuna nu mi-a fost de folos.
  •  
    • 288 mesaje
    7 Iun 2008, 10:53
    0 0
    Intrebare - ai cumva si celulutita si ti se umfla picioarele usor?
  •  
    • 60 mesaje
    7 Iun 2008, 11:45
    0 0
    uhm....summer, chiar nu eram rautacioasa,serios m-am gandit sa te ajut in felul asta decat sa iei din sephora sau mai stiu eu de unde au preturi ridicate
  •  
    • 10 mesaje
    7 Iun 2008, 20:21
    0 0
    Multumesc fetelor, o sa ma duc la doctor sa vad ce imi zice si poate sa fac o ecografie, ca sa gaseasca ce am pana la urma.
  •  
    • 2439 mesaje
    7 Iun 2008, 20:45
    0 0
    Sa-ti faci analize pt ficat.

    Am auzit ca poate fi de la ficat.
  •  
    • 288 mesaje
    7 Iun 2008, 20:47
    0 0
    Mergi si la un doctor dar in general nu prea pot face ei multe...pot fi asociate cearcanele cu boala de rinichi , cu o problema de drenaj...daca ai celulita si se umfla picioarele atunci clar este o problema de drenaj si retentie de apa ... daca ai schimbat anticonceptionalele ..... daca doamne fereste ai probleme cu inima .... sau pot fi cearcane constitutionale pur si simplu de care trebuie sa ai grija pentru ca viteza de circulatie a sangelui , gradul de drenaj dar si hidratarea celulelor sunt defectuoase si poti fi surprinsa de alte probleme gen pungi sau riduri premature.

    Cheers