sfaturi deschidere agentie imobiliara

  •  
    • 2 mesaje
    27 Feb 2008, 19:05
    0 1
    sunt fffoarte interesata si eu de acest subiect ma refer la cum poti sa deschizi o agentie imobiliara secrete acte tot ce poti sa imi spui
    ti-asi fi foarte recunoscatoare multumesc anticipat adresa de mail este floredana_d@yahoo.com
  •  
    • 1924 mesaje
    29 Feb 2008, 07:46
    0 2
    dragelor, am avut si eu o agentie imobiliara si pot sa spun ca sunt de acord cu fetele care au semnalat saturarea pietei de aceste servicii. as adauga in plus ca de exemplu la terenuri nu poti intra din cauza samsarilor mafiei tziganeshti. iar daca vrei sa faci treaba in bucuresti, sunt anumite zone controlate tot de ei.

    cu toate astea, daca insisti sa ai aceasta agentie, detaliile sunt :
    - nu ai nevoie de nimic altceva decat de o firma functionala;
    - inscrierile la diverse cursuri si apartenenta la UNAI/ ARAI sunt optionale (nu te lasa dusa cu presul in alte directii) decat daca vrei sa platesti voluntar o taxa de membru care nu te ajuta la nimic

    iar daca doresti sa faci mai degraba bani, axeaza-te pe investitii imobiliare - sunt mult mai profitabile decat un business in servicii. mie mi-a iesit mai bine asa
    mult succes.
  •  
    • 1 mesaje
    16 Iul 2008, 21:19
    0 0
    vreau sa stiu si eu cum se infinteaza o agentie imobiliara
  •  
    • 1 mesaje
    14 Nov 2010, 04:45
    0 0

    ok


    Acest mesaj a fost editat de către alinuzaugly: 14 Nov 2010, 05:07
  •  
    • 2 mesaje
    6 Aug 2015, 23:28
    5 0
    Buna seara, ma scuzati de deranj, ma documentam pe net in legatura cu o agentie imobiliara si am dat de clubul eva.ro unde am vazut aceste discutii despre agentii imobiliare si m-am gandit ca poate cineva din voi inca mai e activ aici si ma poate ajuta. Sunt din Timisoara si m-am gandit sa infiintez una. Nu stiu anumite lucruri: ca SRL trebuie sa am curs neaparat de agent imobiliar? cum fac rost de apartementele pe care celelalte agentii nu le au, ce pasi trebuie sa urmez pentru a inchiria/vinde un apartament? de unde fac rost de contracte? Sper ca ma puteti ajuta. Va multumesc. o seara buna.